top of page
120.jpg
121.jpg

Роль батьків у залученні дитини з ООП
в інклюзивний освітній простір

122.jpg
123.jpg
93.jpg

З’явився додаток для дітей із розладами аутистичного спектру та синдрому дефіциту уваги і гіперактивності. Його створили в Україні.

Деталі

Застосунок називається BrainyTrain. Це мобільний тренажер, у якому доступні дві мінігри: Memo й таблиці Шульте. За їхньою допомогою можна покращити пам’ять та концентрацію.

Робота додатку BrainyTrain

Застосунок BrainyTrain не потребує підключення до інтернету, він займає мінімум місця на пристрої.

У додатку простий інтерфейс, є можливість вибрати колір. Немає реклами.

Про ігри в BrainyTrain

Гра Memo — у ній розкладена певна кількість карт із зображеннями донизу. Завдання користувача — знайти й зібрати всі пари, запам’ятовуючи, де які карти були. Кількість пар та можливість підказки на початку гри можна задавати в налаштуваннях. Це допомагає застосунку підлаштуватись під різний рівень дітей.

Таблиці Шульте — треба знайти числа чи об’єкти, розташовані в таблиці. Це гарна вправа для розвитку темпу сприйняття інформації. Також цю методику можна використовувати для людей, які відновлюють когнітивні здібності після інсульту або різного роду травм.

Додаток під час війни

З початку війни діти з порушеннями розвитку відчувають на собі труднощі нових реалій. Вони чутливі до найменших змін у звичних їм процесах і ритуалах. Тому розробник мобільних додатків Олександр Костєв створив застосунок, який покращує концентрацію.

«Хід думок був приблизно такий. Що спонукає дітей займатися? Це мотивація. Яка зараз найдоступніша мотивація? Це, звісно, гаджети. Хотілося, щоб час, проведений із гаджетами, йшов на користь», — розповів Костєв для Суспільного.

Опис зображення: фрагмент фото, на якому двоє хлопчиків сидять на сходинці. Вони тримають телефони в руках і дивляться на екрани. Текст на картинці: додаток для дітей із розладами аутистичного спектру та синдрому дефіциту уваги і гіперактивності.

ЗАСТОСУНОК ДЛЯ ДІТЕЙ З ООП

94.jpg
53.jpg
54.jpg
66.jpg
56.jpg
55.jpg
57.jpg
58.jpg
62.jpg
64.jpg
40.jpg
61.jpg
60.jpg
12.jpg
13.jpg
10.jpg
11.jpg
8.jpg

Батьки дітей з ООП можуть отримати копію висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку електронно в автоматизованій системі АС ІРЦ.

Про це повідомило МОН. Копія може знадобитися, якщо під час переїзду неможливо отримати документ або його втрачено.

Інструкція про те, як отримати копію висновку, дивіться за цим посиланням або нижче.

Як отримати копію висновку ІРЦ електронно – інструкція

Без названия.png
125265938_1107331156389789_4134862870917

5 ОСНОВНИХ ПОРАД БАТЬКАМ ДЛЯ РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ ДИТИНИ

  • Вивчити основні правила побудови речень. Важливим є не лише вивчення слів, а і правильне їх вживання в реченні, тому потрібно розказати дитині як будується речення і змінюється дієслова при вживанні. Діти часто плутають і на предмети жіночого роду говорять “він”, і навпаки, на предмети чоловічого роду “вона”. Поясніть дитині закономірність закінчень слів в залежності від іменника. Виправляти дитину, коли вона неправильно вимовляє слова потрібно поступово по одному слові.

  • Логопедичні вправи та ігри. Дитячі логопедичні вібромасажери стануть незамінним помічником при вимові складних звуків та привчанні дитини до ложки. За допомогою нього можна робити заспокійливий масаж ротової порожнини, щік, та губ. Звертайте увагу на дихання, адже від видихання залежить також сила звуку при розмові. Тренуватись видихати можна за допомогою вправ, свистків і дудок та гри у логопедичне лото.

  • Правильна вимова. Вивчайте з чадом скоромовки і віршики у яких присутні звуки, які нелегко вдається вимовляти дитині. При вимовлянні скоромовок дитина може застосовувати спеціальний мікрофон “Ехо” щоб тренувати силу голосу і чути свою вимову.

  • Вивчаємо нові слова щодня. Вивчайте одне слово його значення і застосування в реченні щодня. Навчати можна також з картинками і асоціативно.

  • Розмовляйте з дитиною. Часто батьки недооцінюють важливість комунікації з дитиною і обмежуються лише загальними фразами необхідними для існування, щоб погодувати дитину чи привчити її до горшка. Про те розмова вдома повинна лунати постійно і приклад діалогу не лише впливає на розвиток мовлення і вивчення нових слів, а і на подальше емоційне забарвлення сказаного. Окрім розмови з дитиною потрібно також читати дитині казки, співати пісні і колискові тим самим прививаючи любов до літературного мовлення.           

 

 

Вчитель-логопед ІРЦ                                                                        Л. М. Кузь                                                   

92745894_1099836427060782_70087351793174
91880874_930972350692338_431736917969600
92025681_930972384025668_962652718227259
91295028_930972407358999_338593282923692

ЗВЕРНЕННЯ ДИРЕКТОРА УСТАНОВИ

  Шановні батьки дітей з особливими освітніми потребами!

У зв'язку з введенням карантину, в комунальній установі " Інклюзивно-ресурсний центр" Ярмолинецької районної ради, тимчасово призупинено проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини та надання корекційно-розвиткових послуг з 13 березня по 03 квітня 2020 року.

Директор ІРЦ                                                                   О. В. Марусій

 

     

100020032020.jpg

ПОРАДИ ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА

2.jpg
4.jpg
1.jpg
3.jpg

ПОРАДИ ВЧИТЕЛЯ-ЛОГОПЕДА

93843688_1110060289371729_70617652135356
90809860_1088659401511818_16474015790215
85048147_890020018120905_408923819501787

ПОРАДИ ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА

ЯКЩО ДИТИНА ВАС НЕ ЧУЄ!
9 важливих порад, як достукатися до дитини...

 

1. Зоровий контакт

           Досить часто дитина занурена в гру. В цей же час хтось із батьків просить його щось зробити. Дорослий впевнений, що малюк його чує. Однак дитина якщо і чула щось, то не надала особливого значення (адже гра куди цікавіша), і продовжує далі займатися своїми справами. Тоді дорослому доводиться повторювати знову і знову, переходити, а крик, щоб малюк нарешті «зволив» відволіктися і вислухав.

           Все просто, бо така ситуація виникає тому тому, що не був налагоджений зоровий контакт між дитиною і батьком. Тому для початку переконайтеся, що дитина точно вас чує і слухає (подивітьсяъй в очі, доторкніться до неъ, можна навіть взяти за руку), а тільки потім викладайте свої бажання або вказівки. Для повної впевненості можна попросити дитину повторити те, що йому було доручено (таким чином, він дасть як би доручення самому собі, а в цьому випадку і виконає його куди охочіше.

2. Все й одразу

         Повернувшись разом з дитиною з прогулянки, батьки звертаються до неї: «Роздягайся, мій руки і сідай їсти». Для дорослого фраза цілком звичайна, але малюк в розгубленості: поки він усвідомлював одне доручення, йому висловили ще два. У підсумку він стоїть в передпокої, не знаючи, що далі робити. І тоді починається: «Ти що, не чув?», «Тебе довго чекати?», «Мені повторити ще раз?».

         Можливо, дитина з радістю виконала би все, що їй було сказано, але якби завдання ставилися послідовно, одне за одним. Всі вказівки, висловлені малюку відразу, побіжно, лише вводять його в оману. Тому рекомендується доручення розбивати на кілька, причому давати наступне лише після виконання попереднього ( «Роздягайся», «Молодець, йди мій руки», «Добре, а тепер їсти»).

3. Ніякої багатозначності

          «Тобі що, подобається носити забруднену кофту?», «Ти довго будеш ходити в брудних черевиках по дому?» - подібні фрази ясні і зрозумілі дорослим, але малюкам - ні. Вони ще не знають всіх тонкощів мовлення і мови, тому аналогічні фрази сприймають буквально, тобто, як схвалення, а не як натяк на припинення дії. Щоб дитина закінчила робити що-небудь, потрібно сказати їй про це прямо, чітко, ясно, без багатозначності. «Переберися у кофту», «Зніми брудні черевики» - все точно, без натяків.

4. Зайві слова

         «Негайно перестань балуватися, коли їси! Ти забув, як в минулий раз пролив суп на штани? Знову хочеш забруднитися?» Звичайно, прагнення батьків припинити пустощі малюка зрозумілі - очевидні наслідки, та й повторюється вже не в перший раз. Однак дитина просто забуває, намагаючись сприйняти такий великий обсяг інформації, про що спочатку йшлося і що ж слід зробити.

         Тому не потрібно згадувати минуле або лякати майбутнім - набагато краще оцінювати і давати поради по здійснюваних в даний момент вчинків. Дитина живе сьогоденням - їй набагато простіше зрозуміти інформацію, що стосується конкретної ситуації, - і зробити по ній висновки.

5. Підвищений тон

      Дорослий повторює своє прохання кілька разів, але малюк не реагує і продовжує займатися своїми справами. Розсерджені поведінкою дитини батьки переходять на крик. Приголомшений малюк каже, що все зрозумів, все зробить і що такого більше не повториться. Насправді ж його метою є припинити крик дорослого і відвести від себе можливе покарання.

         Все, що йому було сказано, найімовірніше, так словами і залишиться, тому що крик лише погіршує ситуацію: він викликає тривогу, страх, які частково блокують розумову діяльність (згадайте свій стан, коли починає кричати ваш начальник - ніби впадаєш в ступор, губишся ). Тому бажаного результату досить складно домогтися підвищенням голосу. Крім того, бачачи таку реакцію, дитина може спеціально провокувати, «виводити на емоції».

6. Час на виконання

     У поданні дорослого будь-яке його прохання повинне бути виконано дитиною миттєво. Тільки тут ми знову забуваємо, що маємо справу не з ровесником, а з малюком, якому потрібно трохи часу, щоб приступити до виконання. А якраз цей час на «перемикання» дорослі часто не дають дитині. Наприклад, малюк катається з гірки, коли батьки говорять, що пора додому.                    Цікаве для дитини заняття доведеться перервати, а це їй це робити зовсім не хочеться. Тому вона продовжує кататися до тих пір, поки батьки не розлютяться і не знімуть її з гірки силою. Результат - сльози, крик, зіпсований настрій. Однак якщо дати дитині для виконання сказаного трохи часу (в даному випадку можна дозволити з'їхати з гірки ще кілька разів, а вже після йти), все може вирішитися мирно.

7. Частка «не»

        «Не бігай по калюжах!», «Не чіпай собаку!», «Не їж брудні фрукти!» - більшість вказівок дорослих починається саме з частки «не». Однак відомо, що дитячий мозок несвідомо її пропускає. Тому дитина з радістю виконує цілком протилежний заклик до дії. У свою чергу, батьки розцінюють таку поведінку малюка як зроблене «на зло», всупереч словам старших, але ж дитина щиро не може зрозуміти, що не так і за що дорослі його лають.

        Вихід досить простий: досить прибрати з заборони частку «не» і трохи його перефразувати: «Ти допоможеш помити фрукти?», «Давай обійдемо цю велику калюжу ось з цього вузького бордюру». В результаті - і малюк в безпеці, і дорослі спокійні.

8. Зайва опіка

       «Туди не ходи ...», «Це не чіпай ...», «Там не бігай ...», «Негайно злізь ...» - гіперопіка зустрічається нерідко, так як батьки бояться за малюка і перетворюють свій страх в постійний контроль. Зрозуміло, постійно чуючи ті чи інші вказівки, дитина з часом просто звикає до них, розцінюючи як фон. В результаті всі вони залишаються без уваги. Це не влаштовує дорослих, і вони приймаються «повчати» нещасного малюка.

         У цій ситуації можна спробувати почати себе контролювати, порахувати скільки ви робите зауважень дитині за певний час (за годину, за час прогулянки на вулиці, за день). Можливо, їх занадто багато в житті малюка. Якщо страх за нього настільки великий, то краще буде просто знаходитися поруч, коли дитина активна: притримувати, коли він лізе на гірку, коли годує качечок. Це набагато краще, ніж безперервно зупиняти.

9. Слухати і чути

          Уявімо ситуацію: на дитячому майданчику діти захоплені грою, а мами про щось розмовляють. Один з малюків знайшов гарний камінчик і поспішає поділитися радістю з мамою. Але жінка не бажає відволікатися - вона поглинена бесідою: «Іди, погуляй, не заважай дорослим». Засмученій дитині не залишається нічого іншого, як тільки піти назад до дітей. Це дуже поширена ситуація: зайняті своїми справами батьки не хочуть приділяти увагу малюкові. Але вони забувають, що діти копіюють поведінку батьків. Тому нехай не дивуються, якщо наступного разу і дитина проігнорує їх прохання (тобто зробить так само, як роблять батьки). Доведеться повторити не один раз, можливо, гримнути, щоб вона перевела свою увагу на них. А що вартує дорослим відволіктися на хвилинку, вислухати, порадіти разом з малюком дрібниць? Адже побачивши «правильну» модель поведінки, дитина і сама стане відгукуватися на прохання старших відразу ж.   

 

Практичний психолог ІРЦ                                                       Стасюк А. С                                          

53068845_778470625849906_790785341270261
53203712_778481612515474_868790763644990

ПОРАДИ ВЧИТЕЛЯ-ЛОГОПЕДА

84858591_1050693771975048_67880672200071

СПІВПРАЦЯ ФАХІВЦІВ ТА БАТЬКІВ ДИТИНИ З ООП:

основні засади ефективної роботи

  фективність роботи команди психолого-педагогічного супроводу та успішність розвитку дитини із особливими освітніми потребами безпосередньо залежить від порозуміння між членами команди та зосередження на загальній меті.

 

      Батьки дитини з особливими освітніми потребами є постійними учасниками команди супроводу та мають право обирати форму навчання й заклад освіти для своєї дитини, виражати свою думку щодо подальшого розвитку та напрямів корекційно-розвивальної роботи.

  

Права батьків здобувачів освіти: 

1. Захищати відповідно до законодавства права та законні інтереси здобувачів освіти

2. Звертатися до закладів освіти, органів управління освітою з питань освіти

3. Обирати заклад освіти, освітню програму, вид і форму здобуття дітьми відповідної освіти

4. Брати участь у громадському самоврядуванні закладу освіти, зокрема обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування закладів освіти

5. Завчасно отримувати інформацію про всі заплановані у закладі освіти та позапланові педагогічні, психологічні, медичні, соціологічні заходи, дослідження, обстеження, педагогічні експерименти та надавати згоду на участь у них дитини

6. Брати участь у розробленні індивідуальної програми розвитку дитини та/або індивідуального навчального плану

7. Отримувати інформацію про діяльність закладу освіти, результати навчання своїх дітей (дітей, законними представниками яких вони є) і результати оцінювання якості освіти у закладі освіти та його освітньої діяльності.

Важливість присутності батьків у команді супроводу:

1. Батьки знають дитину від народження

2. Батьки обізнані у поетапності розвитку власної дитини

3. Батьки мають унікальний емоційний контакт із власною дитиною

4. Батьки відповідальні за майбутнє дитини

5. Батьки супроводжують дитину впродовж усього життя.

Батьки відмовляються підписувати ІПР (індивідуальну програму розвитку):

Ймовірні причини:

  • Немає згоди із визначеними загальними лініями розвитку дитини;

  • Немає розуміння визначеного плану подальших подій та розвитку дитини;

  • Немає розуміння поетапності розвитку психіки дитини з ООП;

  • Неприйняття «діагнозу», який встановлено дитині;

  • Неможливість виконання окремих визначених функцій та обов’язків за різних причин;

  • Знижений емоційний фон самих батьків та неможливість, внаслідок цього, ефективно приймати участь в складанні ІПР.

Основні засади співпраці фахівців та батьків:

  • Спільна справа

  • Довіра

  • Повага та рівні права

  • Чіткий розподіл обов’язків

  • Чіткий розподіл відповідальності

Робота з батьками:

1. Прийняття батьками та родиною діагнозу дитини

2. Прийняття батьками та родиною дитини

3. Робота із переживаннями батьків (гіпер-позитивними/негативними)

4. Побудова цілей та плану дій на найближчий та довгостроковий термін

5. Робота над реалізацією плану

6. Збереження власної психіки батьків

7. Робота із сімейними конфліктами, робота із сіблінгами.

Алгоритм успішної співпраці фахівців та батьків

БІЛЬШЕ ІНФОРМАЦІЇ У ВІДЕО ВНИЗУ.

3.jpg

ПОРАДИ БАТЬКАМ ДІТЕЙ З ООП

     1.Ніколи не жалійте дитину через те,що вона не така, як усі.

    2.Даруйте дитині свою любов та увагу,однак не забувайте про інших членів родини,котрі її теж потребують.

   3. Не дивлячись ні на що, зберігайте позитивне ставлення і уявлення про свою дитину.

  4. Організуйте свій побут так,щоб ніхто в сім'ї не відчував себе «жертвою»,відмовляючись від свого особистого життя.

     5. Не відгороджуйте дитину від обов'язків і проблем. Вирішуйте всі справи разом з нею.

      6. Слідкуйте за своєю зовнішністю. Дитина повинна гордитися вами.

  7. Не бійтеся в чомусь відмовити дитині, якщо вважаєте її вимоги надмірними.

    8. Частіше розмовляйте з дитиною. Пам'ятайте, що ні телевізор, ні радіо не замінять їй вас.

     9. Не обмежуйте дитину в спілкуванні з ровесниками.

    10. Частіше звертайтеся за порадами до педагогів та психологів.

    11. Звертайтеся до родин, у яких є діти. Передавайте свій досвід і переймайте чужий.

   12. Пам'ятайте, що дитина коли-небудь подорослішає і їй доведеться жити самостійно. Готуйте її до самостійного життя. Говоріть з нею про майбутнє.

Вчитель-дефектолог ІРЦ                                                             Войт Н.І.                                          

ГІД З ІНКЛЮЗИВНОЇ ОСВІТИ

         19 вересня 2019 року, МОН оприлюднило першу серію відеороз’яснень про інклюзивне навчання. З неї ВИ зможете дізнатися про те, що таке інклюзивно-ресурсні центри, як до них звернутися і отримати допомогу фахівців.

      Надалі Міністерство поширить ще три окремі ролики про механізми зарахування та відкриття інклюзивних груп на всіх ланках освіти від дошкілля до вишів.

            У роликах з Вами говоритиме держексперт директорату інклюзивної та позашкільної освіти МОН Ольга Набоченко.

          «Ми розуміємо, якою важливою є участь батьків дітей з особливими освітніми потребами у навчальному процесі. Саме тому підготували для них у форматі відео покрокову інструкцію з питань, які цікавлять їх найбільше. Що робити, куди і коли звертатись — все це ми пояснюємо”, — зазначила Міністр освіти і науки Ганна Новосад.

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ

              В Україні запустили портал інклюзивної освіти, з допомогою якого батьки можуть подати заяву до інклюзивно-ресурсного центру онлайн. 

 

                На систему автоматизації роботи ІРЦ, тобто на портал інклюзивної освіти, з державного бюджету виділили 5 мільйонів гривень. Система покликана спростити комунікацію між батьками дітей з особливими освітніми потребами та інклюзивно-ресурсними центрами.

                             

                               Так, за допомогою порталу батьки можуть:

  • подати заяву до інклюзивно-ресурсного центру онлайн;

  • отримати запрошення на проходження комплексного оцінювання (адреса, дата, час);

  • зберігати заяву та висновок в електронному вигляді;

  • контролювати проведення занять з дитиною.

ПОКРОКОВА ІНСТРУКЦІЯ ПОДАЧІ ЗАЯВИ БАТЬКАМИ У ПОРТАЛІ ІНКЛЮЗИВНОЇ ОСВІТИ         

       1. Для того, щоб подати заявку до ІРЦ батькам необхідно перейти на сайт https://ircenter.gov.ua/, знайти необхідний заклад та натиснути кнопку «Зареєструватися». Якщо ви вже зареєстровані то перейдіть до пункту 3.

       

 

 

 

 

     

     

       2. Вибрати у вікні, яке відкриється, зареєструватись за допомогою e-mail чи BankID. Ми покажемо, як реєструватись за допомогою електронної пошти.

          3. Заповнюєте необхідні поля: e-mail, прізвище, ім'я, по-батькові (за наявності), тип (батько, мати, представник), паспортні дані (серія, номер, дата видачі, ким виданий), населений пункт, вулиця, будинок, квартира. Обов'язкові поля виділені жирним шрифтом. На вказану Вами електрону пошту прийде логін та пароль для входу на сайт. 

             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

             

       

         3. На сторінці потрібного ІРЦ вказуєте Ваш логін, пароль та натискаєте «Увійти». 

         

        4. Зайти в “Кабінет батьків” – “Заяви” та натиснути кнопку “Додати”. Обирати ІРЦ, вказавши регіон, натиснути “Далі”.

         

 

 

 

 

       

       5. Для створення заявки на прийом до ІРЦ натискаємо «Додати», обираємо ІРЦ, вказавши регіон та потрібний ІРЦ, натискаємо «Далі».

     

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       

        На наступному кроці «Подання заявки» заповнюємо поля: населений пункт, заклад освіти, в якому навчається дитина та мета проведення комплексної оцінки. Далі необхідно заповнити данні про дитину, заповнивши поля: прізвище, ім'я, по-батькові, дата народження, свідоцтво про народження (серія, номер, дата видачі), за наявності - паспортні дані (серія, номер, дата видачі, ким виданий). Натискаємо «Зберегти». 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

               6. Перелік заявок Ви можете переглянути на сторінці «Заявки». 

        7. На сторінці «Календар» з'явиться інформація, щодо дати та часу зустрічі в ІРЦ.

      На порталі зазначено, що первинний прийом батьків або законних представників дитини проводить психолог центру, який визначає час та дату комплексної оцінки. 

 

 

Для проведення оцінки батьки мають надати такі документи:

  • документ, що посвідчує особу батьків (одного з батьків) або законних представників;

  • свідоцтво про народження дитини;

  • індивідуальну програму реабілітації дитини з інвалідністю (у разі інвалідності);

  • форми первинної облікової документації №112/0 “Історія розвитку дитини”, затвердженої МОЗ;

  • у разі потреби – довідку від психіатра.

 

 

 

       Дивіться також 

01-e1554468384373.jpg
03.png
04-1.jpg
06-1.jpg
01-e1554468384373.jpg
02-768x258.jpg
07.jpg

ЯК НАЛАШТУВАТИ ДИТИНУ НА ПРОВЕДЕННЯ КОМПЛЕКСНОЇ ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНОЇ ОЦІНКИ РОЗВИТКУ

 

  1. Напередодні проведення комплексної оцінки проговоріть з дитиною інформацію про батьків (як звати тата, маму, де і ким працюють батьки, домашню адресу, де проживає дитина, тощо).

  2. В день проведення комплексної оцінки створіть у дитини позитивний настрій. Налаштуйте дошкільника на ігрову діяльність, а школяра – на спілкування з педагогами.

  3. Розрахуйте час так, щоб прийти завчасно, не поспішаючи.

  4. В день проведення оцінювання дитина повинна бути здоровою. У разі, якщо дитина захворіла, зателефонуйте в ІРЦ і попросіть перенести оцінку на інший день.

  5. Не переживайте за результати оцінки і сам процес. Пам’ятайте, що Ваші переживання та тривога передаються дитині.

  6. Під час обстеження не відволікайте дитину зауваженнями і репліками. У разі необхідності, дитині допоможе фахівець.

  7. В присутності дитини не говоріть «вона соромиться», «вона не любить вчити вірші, розповідати», «вона це не вміє», «вона при сторонніх людях не відповідає», тощо.

  8. Після комплексної оцінки обов’язково похваліть дитину, навіть якщо вона відповідала гірше, ніж Ви очікували, адже це її перший самостійний іспит.

 

Практичний психолог ІРЦ                                                       Стасюк А. С                                          

2.jpg

ІНТЕРНЕТ-РЕСУРСИ ДЛЯ БАТЬКІВ

ДІТЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ

             Нижче подані посилання на інтернет-ресурси, створені для батьків, у тому числі для тих, хто виховує дітей з особливими потребами.

         Як правило, кожен із сайтів надає Вам різноманітні можливості: отримати відомості про закономірності розвитку дітей різного віку і стану здоров’я, інформацію про навчальні і виховні заклади, поради щодо виховання; поставити запитання спеціалістам, висловити власну думку. Особливості конкретних сайтів вказані в анотаціях.

        В окремі сторінки виділені посилання на сайти, присвячені вихованню дітей із різними проблемами розвитку: порушеннями мовлення, слуху, зору, інтелекту, з ДЦП, аутизмом, порушеннями поведінки.

САЙТИ ДЛЯ БАТЬКІВ: ЗАГАЛЬНІ

 

Український сімейний ресурс www.baby.com.ua

       Сайт присвячений питанням народження, розвитку та виховання дітей. Призначений для батьків, які шукають докладну інформацію в Інтернеті. Надана інформація охоплює період від планування дитини до молодшого шкільного віку. В окремому розділі – розвивальні комп’ютерні ігри www.baby.com.ua/igr.html.

Інтернет-енциклопедія сім’ї, материнства, дитинства www.uaua.info

         Статті, огляди, відгуки, думки на теми: планування дитини, вагітність, розвиток дитини; здоров’я, хвороби, лікування дітей; психологія дітей, товари і послуги в Україні, інформація про організацію дозвілля. Є можливість отримати консультацію лікаря, психолога, юриста; взяти участь в обговоренні проблем.

 

Дитячий портал «Солнышко» www.solnet.ee

        Проект орієнтований на три основні групи відвідувачів: на дітей (ігри, конкурси, казки, розмальовки, дитячі журнали, віртуальна школа, форуми); на батьків: (on-line консультації, форуми); на педагогів (скарбничка дидактичного та сценарного матеріалу, авторські методики та розробки).

Сайт дбайливих батьків "Дітвора" http://ditvora.com.ua/

              На сайті ви знайдете чимало цікавої інформації та корисних сервісів. Ви можете:

          - проконсультуватися з експертами з питань здоров’я, освіти та виховання дітей;

          - прочитати статті та новини на дитячу тематику;

          - поспілкуватись на батьківському форумі;

          - поділитись досвідом батьківства з іншими користувачами;

          - взяти участь у благодійних акціях;

        - пропонувати теми для статей, досліджень, інтерв’ю, звертати увагу журналістів на актуальні проблеми, пов’язані з дітьми.

 

САЙТИ ДЛЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ

«Єдність дітей» - портал для дітей з порушеннями розвитку та їхніх батьків www.kidsunity.org

           Містить статті та книги з проблем виховання, навчання, реабілітації дітей з особливими потребами, каталог закладів (Білорусь), пропонуються можливості співпраці.

              У розділі «Статті» - матеріали про організацію допомоги дітям із ДЦП, аутизмом, вадами слуху, а також про гіперактивність, гідроцефалію, артрогрипоз, цукровий діабет, синдром Ретта, вроджені пороки серця.

              Є розділ «Вправи».

www.defectolog.ru - cайт для батьків, які хочуть знати більше про розвиток своєї дитини.

            На сайті можна дізнатись про вікові норми розвитку дитини до 7 років, знайти рекомендації дефектолога, логопеда, психолога з багатьох питань, ознайомитись з розвивальними іграми, поспілкуватись на форумі.

www.education-inclusive.com/ - сайт з питань інклюзивної освіти дітей з особливими потребами в Україні.

 

"Все про ДЦП" - www.dcp.com.ua/.

           Наукові досягнення, нові методи лікування, інформація щодо ДЦП.

 

downsyndrome.org.ua/ - сайт Всеукраїнської благодійної організації "Даун Синдром".

      Дана організація заснована у 2003 році батьками дітей із синдромом Дауна і є членом Європейської Асоціації Даун Синдром (European Down Syndrome Association).

         На сайті подана цікава та корисна інформація щодо розвитку, навчання та виховання дітей із синдромом Дауна.

 

"Професійно про аутизм"- autism.com.ua/

         Інформація про аутизм: діагностика, терапія, освіта дітей з аутизмом, заклади реабілітації.

www.openlife.lviv.ua - сайт Львівського обласного фонду соціального захисту і реабілітації сліпих.

         На сайті розміщено аудіокниги, фільми та мультфільми з тифлокоментарем, подана корисна інформація для незрячих людей.

www.ussf.kiev.ua - сайт Всеукраїнського фонду "Крок за кроком".

         Місія ВФ “Крок за кроком” – сприяти втіленню освітніх реформ із реалізації особистісно-орієнтованої, інклюзивної освітньої моделі з активним залученням сімей і громад шляхом проведення тренінгів для освітян, батьків, представників громадських організацій; ініціювання та реалізації проектів, спрямованих на забезпечення рівного доступу до якісної освіти для всіх дітей, включаючи дітей з особливими потребами; залучення сімей і громади до освітнього та управлінського процесів.

КОРИСНІ САЙТИ

 www.djerela.kiev.ua/ - сайт благодійного товариства допомоги інвалідам та особам з інтелектуальною недостатністю.

www.gurt.org.ua/news/training/7013.html - дана сторінка сайту ресурсного центру «Гурт» надає інформацію про тренінги, що проводяться для дітей з особливими потребами.

"Дитина з майбутнім" - http://cwf.com.ua/ - сайт фонду допомоги дітям з аутизмом.

1395525777_1357384814_straipsnis-1.jpg

ПОРАДИ ДБАЙЛИВИМ БАТЬКАМ

• Живіть разом з дітьми, а не за них і не для них.

• Давайте дитині можливість побути наодинці.

• Не будьте нав’язливими, але і не ігноруйте потребу дитини в піклуванні.

• Розвивайте в сім`ї культуру прохання. Де прохання – там і вибір, навчання самостійності.

• Навчіть дитину доцільно використовувати свій час.

• Дозволяйте дитині нести відповідальність за свої вчинки, признавайте за нею право на помилку.

• Світ багатогранний, але навчайте дитину, щоб пам’ятала:

- Все на світі або чесно, або нечесно;

- Все на світі або добро або зло;

- Все на світі або красиво, або некрасиво.

Не плутати! Не шукати середину! Вибирати чесне, добре та красиве.

 

ДЕСЯТЬ ЗАПОВІДЕЙ БАТЬКІВСТВА

1. Не чекай, що твоя дитина буде такою, як ти, або такою, як ти бажаєш, допоможи їй стати собою, а не тобою.

2. Не порівнюй дитину з іншою, а порівнюй саму із собою сьогодні, завтра, вчора.

3. Не вимагай від дитини платні за все, що ти для неї робиш, ти подарував їй життя. Як вона може віддячити тобі? Вона подарує життя другій та третій: це незворотний закон вдячності.

4. Не перекладай на дитину свої образи, щоб на старості не їсти гіркий хліб, бо, що посієш, те й зросте.

5. Не стався до її проблем зверхньо: тягар життя дається кожному по силі - будь впевнений, їй її тягар не менший, аніж твій, а може й більший, тому що в неї ще немає звички.

6. Не принижуй.

7. Не карай себе, якщо не можеш чогось зробити для своєї дитини, карай, якщо можеш, але не робиш.

8. Пам'ятай, для дитини зроблено недостатньо, якщо не зроблено все.

9. Вмій любити чужу дитину, ніколи не роби чужій те, що не бажав би, щоб інші зробили твоїй.

10. Люби свою дитину будь-якою: не талановиту, невдаху, дорослу. Коли спілкуєшся з нею, радій тому, що дитина - це свято, яке зараз із тобою.

5c61ca5-scaslyva-rodyna.jpg
963eda6d57fdfea73a84458310f3f8bd.jpg
large.jpg

Навчально методичний посібник висвітлює особливості організації та управління інклюзивною школою, відомості щодо становлення міжнародної та вітчизняної моделі інклюзивної освіти, зарубіжний досвід та практичні поради стосовно адаптацій та модифікацій навчального середовища, налагодження співпраці між школою і батьками, школою і фахівцями для забезпечення потреб дітей з особливостями психофізичного розвитку. Вперше подано рекомендації щодо адаптацій та модифікацій навчального середовища на рівні школи, застосування практики відстоювання інтересів дітей на інклюзивну освіту керівниками загальноосвітніх закладів.
Адресовано керівникам загальноосвітніх закладів, методичним, науково педагогічним та науковим працівникам, слухачам курсів підвищення кваліфікації керівних та педагогічних
кадрів освіти, представникам батьківських та інших громадських організацій.

394064100_1826998057756425_8322729580504033252_n.jpg
bottom of page