top of page

ЩИРО ВІТАЄМО З ПРИЙДЕШНІМИ НОВОРІЧНИМ

ТА РІЗДВЯНИМИ СВЯТАМИ!

Новорічні і Різдвяні свята – час казкового настрою, загадування бажань та віри у здійснення мрій. Час, коли ми підбиваємо підсумки і будуємо плани на майбутнє, сподіваючись на краще.

В новому році бажаємо професійних успіхів, нових перемог і досягнень.

Міцного здоров’я, щастя й добробуту, успіхів у всіх справах вам і вашій родині!

Нехай Новий рік буде щедрим на вдачу у всіх ваших справах, здійснюються усі плани і задуми, а в сім’ях панує тепло і злагода!

Щасливого вам Нового року та гарного Різдва Христового!

З найкращими побажаннями, колектив ІРЦ Ярмолинецької селищної ради!

ПРИВІТАННЯ З ПРИЙДЕШНІМИ
ЗИМОВИМИ СВЯТАМИ

Різдво.jpg

ТЕМАТИЧНА ОНЛАЙН-ЗУСТРІЧ

  Всесвітній день психічного здоров’я був вперше відзначений 10 жовтня 1992 року за ініціативою Всесвітньої федерації психічного здоров'я, глобальної організації з психічного здоров'я (англ. World Federation for Mental Health). Цей день запропонований Всесвітньою організацією охорони здоров'я відзначати задля підвищення рівня обізнаності про проблеми психічного здоров'я та мобілізації зусиль на підтримку кращого психічного здоров'я.

   ВООЗ визначає психічне здоров'я як стан благополуччя, в якому людина реалізує свої здібності, може протистояти звичайним життєвим стресам, продуктивно працювати і робити внесок у суспільство.

  08 жовтня 2021 року до Всесвітнього дня психічного здоров’я фахівцями ІРЦ Ярмолинецької селищної ради було проведено тематичну зустріч «День психічного здоров’я. Подаруй посмішку».

   Практичний психолог ІРЦ, Гевал Інга Валентинівна, ознайомила із значимістю цієї події, розповіла що ж таке психічне здоров’я, описала портрет щасливої людини.

     Практичний психолог ІРЦ, Стасюк Альона Сергіївна, надала практичні поради щодо збереження психічного здоров’я, показала вправи та техніки саморегуляції, які педагоги можуть використовувати у житті.

1.jpg
3.jpg
4.jpg
Без названия.jpg
2.jpg
5.jpg

ВІТАННЯ З НАГОДИ ОТРИМАННЯ ГРАМОТ

   Щиро вітаємо директора комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Ярмолинецької селищної ради, Марусій Ольгу Вікторівну з отриманням Почесної грамоти Хмельницької обласної державної адміністрації, вчителя-дефектолога ІРЦ Ярмолинецької селищної ради, Войт Наталію Іванівну з отриманням Грамоти Ярмолинецької селищної ради та вчителя-логопеда ІРЦ Ярмолинецької селищної ради, Кузь Лесю Миколаївну, з отриманням Грамоти Ярмолинецької селищної ради.

  Пишаємося Вами та цінуємо Ваш професіоналізм!

  Бажаємо Вам міцного здоров’я, творчого натхнення, професійної інтуїції, життєвої енергії, родинного затишку та добробуту. Нехай професійний шлях буде наповнений творчими ідеями, блискучими перемогами, плідною роботою та досягненням нових вершин.

Дружній колектив ІРЦ Ярмолинецької селищної ради!!!

8.jpg
8.jpg
10.jpg

ПРИВІТАННЯ З НАГОДИ ПРОФЕСІЙНИХ СВЯТ

Шановні освітяни, колеги!

В дні початку золотої осені прийміть щирі вітання з професійним святом – Днем працівників освіти!

  Висловлюємо Вам сердечну вдячність за невтомну працю, за великий талант і покликання сіяти мудрість і знання, за любов до дітей і рідного краю.

  Ваші серця завжди наповнені співчуттям, добротою і милою приємністю.

  Бажаємо міцного здоров’я, життєвої сили, енергії та наснаги для досягнення нових успіхів у професійній діяльності! Невичерпної наснаги й оптимізму у помислах і справах, добробуту, життєдайної сили та безхмарних, мирних, світлих днів!

  Зичимо Вам, відчуття повноти і неповторності життя, здоров’я, натхнення, щастя і довгої людської пам’яті.

  Хай завжди щедрою на сходи буде освітянська нива, а в усіх Ваших починаннях будуть супутниками успіх і удача!

9.jpg
8.jpg

   Професійне свято працівників дошкільних установ щороку відзначається наприкінці вересня.

 Щорічно свято відзначають 27 вересня. Проте частина закладів дошкільної освіти за традицією відзначають День вихователя кожної останньої неділі вересня.

Шановні вихователі і всі працівники дошкільної освіти! 

Вітаємо Вас з професійним святом! 

  Бажаємо сміятися щиро і дзвінко, мріяти красиво і весело, вірити в чудеса і досягати фантастичних висот, вчитись у дітей бути щасливими кожен день просто так! Здоров'я, сил і безмежної любові до дітей! Бажаємо вам мудрості та оптимізму,творчої наснаги і професійних звершень!

242878236_1323580904764812_4829821321119356128_n.jpg

Шановні працівники закладів позашкільної освіти!

Вітаємо Вас з професійним святом!

   З нагоди дня позашкілля бажаємо усім працівникам галузі процвітання, натхнення, творчого потенціалу, активного зростання та гідної оплати праці, а вихованцям – високих досягнень та нових перемог! Нехай Ваше життя буде наповнене любов’ю вихованців та повагою їхніх батьків, підтримкою колег, теплотою рідних і близьких. Нехай кожен день повниться новою радістю та перемогою, хай здійснюються ваші плани в ім’я щасливого майбутнього дітей! Миру, здоров'я, благополуччя, творчих ідей у Вашій благородній справі!

1.jpg

УЧАСТЬ У КЛУБІ ПРОФЕСІЙНОГО СПІЛКУВАННЯ

  24 вересня фахівці ІРЦ Ярмолинецької селищної ради провели онлайн засідання Клубу професійного спілкування на тему «Команда супроводу: міждисциплінарна взаємодія» для вчителів та асистентів вчителів інклюзивних класів закладів загальної середньої освіти територіальної громади.

  Вчитель-дефектолог Сидорчук С.П. висвітлила основні моделі спільного викладання, сконцентрувала увагу на моделі співпраці, яка передбачає такі форми викладання: підтримуюче, паралельне, додаткове та викладання в команді.

  Практичний психолог закладу Гевал І.В. розповіла про роль практичного психолога в Команді психолого-педагогічного супроводу дітей з ООП, зробила наголос на тому, що всі учасники Команди супроводу повинні бути психологічно готовими до взаємодії в інклюзивному середовищі.

Про роль батьків у Команді супроводу, основні засади співпраці Команди супроводу із батьками та алгоритм ефективної взаємодії ознайомила практичний психолог Стасюк А.С.

1.jpg
3.jpg
6.jpg
2.jpg
4.jpg
5.jpg

Колектив, комунальної установи "Інклюзивно-ресурсний центр" Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області, вітає з днем народження, свою колегу, сестру медичну, Гуменюк Надію Володимирівну!

Від усієї душі бажаємо міцного здоров’я, бадьорості духу і тіла, відмінного настрою, щоб попереду чекали ще багато нових перемог! Будьте щасливі і успіхів у всіх починаннях! Нехай життя грає яскравими фарбами, випромінюючими тільки добро, любов, радість і позитив.

Офіційне привітання від колег —

То на цілий рік майбутній оберег:

Незабутніх вражень, щасливих подій,

Здійснення задумів, втілення мрій!

Хай прекрасним цвітом шлях життя рясніє,

Справджуються завжди заповітні мрії!

Здоров’я міцного на вік,

Любові та щастя потік!

Без названия.jpg

УЧАСТЬ У ЗАСІДАННІ КОМАНД СУПРОВОДУ

Фахівці ІРЦ Ярмолинецької селищної ради продовжують працювати з командами психолого-педагогічного супроводу в закладах освіти територіальної громади.

Зокрема, 17.09. вчитель-дефектолог Сидорчук С.П. взяла участь в засіданні Команди психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами Ярмолинецького ЗДО (ясла - садок) №1 «Сонечко».

Були надані методичні рекомендації педагогам закладу щодо

  • створення Індивідуальної програми розвитку дитини,

  • організації корекційно-розвиткових занять та

  • освітнього процесу дітей з ООП.

1.jpg
2.jpg
3.jpg
3.jpg

   Одним із основних завдань інклюзивно-ресурсного центру є участь педагогічних працівників інклюзивно-ресурсного центру в командах психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами у закладах загальної середньої та дошкільної освіти.

   Педагогічні працівники ІРЦ Ярмолинецької селищної ради беруть активну участь в створенні ІПР, надають консультації щодо роботи команд психолого-педагогічного супроводу. Так, перебуваючи в Соколівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів 14.09. на засіданні команди по створенню ІПР, Кузь Л.М. звернула увагу, що психолого-педагогічний супровід дитини з особливими освітніми потребами в закладі освіти з інклюзивним навчанням – це взаємоузгоджена комплексна діяльність команди фахівців та батьків дитини, спрямована на створення необхідних умов, що сприяють розвитку особистості дитини, засвоєнню нею знань, умінь і навичок, успішній адаптації, реабілітації, її самореалізації та інтеграції в соціум.

241969621_1482498298794591_2941905881240384762_n.jpg

УЧАСТЬ У КРУГЛОМУ СТОЛІ

   10 вересня на базі комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Ярмолинецької селищної ради відбулось засідання круглого столу на тему: «Підтримка учнів з особливими освітніми потребами в інклюзивному навчанні: адаптації та модифікації». В ході засідання було висвітлено наступні питання:

1. Нормативно-правове забезпечення інклюзивної освіти (директор ІРЦ, Марусій Ольга Вікорівна)

2. Знання особливостей розвитку дитини з особливими освітніми потребами як одна із умов успішного інклюзивного навчання (практичний психолог ІРЦ, Гевал Інга Валентинівна)

3. Адаптації та модифікації навчального простору, матеріалів та індивідуалізація підходів на основі визначення потреб окремої дитини (вчитель-логопед ІРЦ, Кузь Леся Миколаївна)

4. Навчання дітей з особливими освітніми потребами: адаптація та модифікація навчальних програм (вчитель-дефектолог ІРЦ, Сидорчук Світлана Петрівна)

На заході були присутні заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів влади, Березовський Іван Іванович, заступники директорів ЗЗСО, вчителі-предметники.

1.jpg
4.jpg
2.jpg
3.jpg

1 ВЕРЕСНЯ-ДЕНЬ ЗНАНЬ

  День знань — це особливий урочистий і зворушливий день, адже саме з нього починається незвіданий, цікавий і, водночас, нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень, до самостійного життя.

   1 вересня - чудовий привід зібратися з думками і зануритися в бездонний океан науки. Нехай новий навчальний рік пройде щасливо і результативно як для учнів, так і для педагогів. 

Нехай навчальний процес принесе не тільки величезну користь, а й радість від осягнення мудрості, спілкування з педагогами та друзями!

Бажаємо міцного імунітету до неприємностей і інфекцій, оптимізму та підкорення вершин у новому навчальному році!

ven-znan1.jpg

ПРИВІТАННЯ З НАГОДИ НАРОДЖЕННЯ ДОНЬКИ

Колектив ІРЦ Ярмолинецької селищної ради щиро вітає бухгалтера Борецьку Ірину Валеріївну з народженням донечки!

Вітаємо з народженням вашої донечки. Нехай росте красунею і розумницею на радість всій родині. Нехай буде здоровою і щасливою.

А Вам, батьки, бажаємо величезного терпіння, сил та енергії у вихованні вашої принцеси.

225614360_1274110709763786_510858436380823231_n.jpg

ПРИВІТАННЯ З НАГОДИ ДНЯ БУХГАЛТЕРА

Вітаємо наших чарівних жінок та цінних працівників:

Палюту Ірину Анатоліївну, Борецьку Ірину Валеріївну та

Борбуцьку Олену Петрівну з професійним святом – з Днем бухгалтера! 

Прийміть щирі вітання та найкращі побажання успіхів у професійній діяльності, добра і благополуччя. Нехай усі Ваші мрії завжди здійснюються, а Ваші близькі Вас бережуть! Нехай у Вашому домі завжди панує мир, спокій і затишок! Зичимо здоров'я, щастя, удачі і хорошого настрою!!!Бажаємо працювати з вогником і за хороші гроші! Нехай праця приносить неймовірне задоволення і матеріальні блага. Нехай розрахунки будуть правильними, а доходи перевищують витрати! Живіть в гармонії і в балансі! Позитиву вам, мудрості й розуміння!

Щоб добре гроші рахувати,

Потрібно хист і вдачу мати,

Баланс щоб точно співпадав,

Прибуток кожен день зростав.

Робота ця важка доволі,

Тим, хто обрав нелегку долю,

На День бухгалтера вітання,

Зі святом щирі побажання!

Хай настрій буде позитивним,

А час у радості хай плине,

Бажаю, щоб були здорові,

Достатку, щастя і любові!

218816665_1276224029500500_7692789404811807446_n.jpg

ПРИВІТАННЯ З НАГОДИ ДНЯ НАРОДЖЕННЯ

1.jpg
2.jpg

Сьогодні, 21 червня, свій день народження відзначає директор ІРЦ Ярмолинецької селищної ради, Марусій Ольга Вікторівна!

Шановна, Ольга Вікторівна!

   Від усього нашого дружного колективу прийміть найщиріші вітання з днем народження! Бажаємо Вам самого міцного здоров’я, бадьорості духу, радості у серці, теплоти в душі! Зичимо тільки виняткової енергії, гарного настрою, щастя і добра! Нехай Ваші ідеї втілюються в життя, ніщо не заважає задуманим планам здійснитися, фортуна дарує усмішки, а сім'я наповнює радістю і щастям кожен день! Бажаємо Вам тим же непохитним успіхом справлятися зі своїми обов’язками директора, і ніколи не забувати про те, що ваша прекрасна усмішка гідна тисячі компліментів.

Хай буде натхнення, завзяття та сили,

Щоб мир та любов ви у серці носили,

Щоб спокій жив з вами в оселі завжди,

І щиро раділи новому дню Ви!

Від щирого серця бажаєм здоров'я

Без нього не милі всі добрі діла,

В здоров'ї - багатство, і радість, і сила

А більшого щастя на світі нема.

А Ваша енергія, мудрість та сила,

Нехай не згасають ніколи з літами.

Душа ж Ваша чиста, велика й красива

Та посмішка щира хай буде між нами.

20 ЧЕРВНЯ- ДЕНЬ МЕДИЧНОГО ПРАЦІВНИКА

   Сьогодні, 20 червня, в Україні відзначають День медика. Це щорічне професійне свято всіх медичних працівників.

День медичного працівника святкують на державному рівні не лише в Україні, але й Білорусі та інших пострадянських країнах. Офіційно День медика відзначають з 1994 року. Неофіційно традиція вшанування кращих за фахом існувала і раніше. Це і підштовхнуло владу ввести офіційне святкування.

Дорогі медичні працівники!

Особливі вітання передаємо сестрі медичній ІРЦ Ярмолинецької селищної ради – Гуменюк Надії Володимирівні!

Сьогодні в ваше професійне свято ми бажаємо, щоб у вашому житті було більше щастя і радості! Щоб було менше хворих, але була більша зарплата! Щоб не виникало труднощів в роботі і в житті! Зичимо не тільки дбати про здоров’я оточуючих, а й берегти своє. Нехай життя обдарує вас щасливими моментами і приємними спогадами, розумінням і вдячністю людей. Успіхів у вашій справі і гарного настрою!

198273281_1258977864558450_7878730687593481274_n.jpg

ПРИВІТАННЯ З НАГОДИ ДНЯ БАТЬКА

   Традиційно третю неділю червня весь світ відзначає «Міжнародний день батька». У 2021 році це свято випало на 20 червня.

   Вперше виникло в 1909 році в США. Святкові заходи включають акти широкого вшанування інституту батьківства і сім’ї у вихованні дітей, а також його ролі для процвітання всього суспільства.

   Наші батьки - найближчі до нас люди в усьому світі. Тато і мама - найперші слова, які в більшості ми вимовляємо, коли вчимося розмовляти рідною мовою. Ми намагаємося їх порівнювати, дивимося на них, вивчаємо їх. Вони для нас одночасно і найбільша загадка, і найбільше відкриття. Добре, коли вони є у нас і сумно, коли залишають.

   В Україні День батька є офіційним святом, яке щорічно відзначається в третю неділю червня. Відповідний Указ Президента України №274/2019, "З метою створення сприятливих умов для зміцнення інституту сім’ї як основи суспільства і визнання на державному рівні ролі батька у вихованні дітей", було підписано 18 травня 2019 року.

   У День батька від душі бажаємо для своїх дітей бути справжнім героєм, з кожним днем наповнювати життя чада веселими жартами, кумедними історіями, цікавими захопленнями і спільними прогулянками. Нехай з кожним днем батьківство дарує вам відчуття важливості, необхідності, підтримки і любові!

203254322_1258968007892769_2197211435838384284_n.jpg

ПРИВІТАННЯ З НАГОДИ ДНЯ НАРОДЖЕННЯ

082bc8dee809f4da8a9ef14fc800a497.jpg

Сьогодні, 13 червня, свій День народження святкує бухгалтер ІРЦ Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області,

Борбуцька Олена Петрівна!!!

Прийміть наші вітання та побажання від усього серця: перш за все, міцного здоров’я а також — достатку та гармонії, добробуту в домі, щастя в сім’ї. Нехай все, що Ви побажаєте сьогодні, неодмінно збувається, а доля дарує приємні сюрпризи.

В день народження прийміть
Найщиріші побажання:
Хай здійсняються усі
Наміри та сподівання!

Хай здоров’я день від дня
Все міцнішає невпинно,
Радує нехай рідня
Й близькі люди неодмінно!

Сонця, радощів, краси,
Щоб фінансів вистачало.
І щоб з радістю завжди
Своє свято відзначали!

 

ПРИВІТАННЯ З НАГОДИ
МІЖНАРОДНОГО ДНЯ СІМ'Ї

   Уже традиційно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей – прекрасне свято радості та надії. Це одне із найстаріших міжнародних свят.    Саме в дітях продовження роду людського й здійснення їх мрій і сподівань на краще. Дорослі прагнуть, щоб діти зростали здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.
   Вперше «Міжнародний день захисту дітей» відзначався в 1950-му році в 51 країні світу. ООН підтримала цю ініціативу й оголосила захист прав, життя і здоров'я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності.
   В Україні цей день відзначається із 1998 року. У 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини, згідно з якою кожна держава зобов’язана поважати та заохочувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля та відпочинок.
   У цей літній день влаштовуються різні розважальні заходи для дітей. Серед їхнього числа: конкурси з подарунками, концерти, всілякі виставкові та пізнавальні заходи.

Вітаємо з Днем захисту дітей! Бажаємо зануритися у свято щастя, усмішок і щирої дитячої радості. Нехай ваші родини будуть міцними, єдиними, надійними і люблячими. Нехай звучить дитячий сміх, народжуються надії і здійснюються мрії! Бережіть себе, адже сім’я – це головне! 

194355413_1246432282479675_8058387537379

ПРИВІТАННЯ З НАГОДИ

МІЖНАРОДНОГО ДНЯ СІМ'Ї

   Щорічно 15 травня відзначається Міжнародний день сім’ї (International Day of Families).
   Це свято було проголошене резолюцією Генеральної Асамблеї ООН у 1993 році, усвідомлюючи роль сім’ї в житті суспільства.
   З родини починається життя людини, тут вона формується як особистість.  Сім’я - джерело любові та поваги. Будучи основою суспільства, вона залишається берегинею культурних традицій, загальнолюдських цінностей і наступності поколінь.

186530592_1234748413648062_5369185633633

12 ТРАВНЯ-ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ МЕДИЧНОЇ СЕСТРИ

   Сьогоднішній день присвячено професії, яка покликана рятувати життя людини, допомагати під час складних операцій, підтримувати кожного хворого в лікарнях та їх межами. Сьогодні Всесвітній день медичної сестри.

   Цей день відзначається з моменту об’єднання сестер милосердя зі 141 країни в професійну громадську організацію – міжнародну раду медичних сестер.

   Вперше служба сестер милосердя була організована під час Кримської війни англійкою Флоренс Найнтінгейл.

   Всесвітній день медичних сестер за рішенням Міжнародної організації Червоного хреста є саме на її честь, в день її народження – 12 травня.

   Тож вітаємо усіх медсестер України й світу з професійним святом, особливі вітання передаємо – сестрі медичній ІРЦ Ярмолинецької селищної ради – Гуменюк Надії Володимирівни!

    Ваші талановиті руки дарують дітям радість життя, вселяють віру у зцілення. Хай усе хороше, зроблене з душею та натхненням, повертається до Вас сторицею! Нехай кожна мить життя радує своєю неповторністю! Зичимо здоров'я, невичерпної енергії, доброти, любові та справжнього людського щастя!

185731555_1232643793858524_5033906104068

ПРИВІТАННЯ З НАГОДИ ДНЯ НАРОДЖЕННЯ

Сьогодні, 13 травня, свій День народження святкує бухгалтер ІРЦ Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області,

Палюта Ірина Анатоліївна!!!

   Вітаємо з днем народження! Бажаємо Вам, Божого благословення, міцного здоров’я, витримки, добробуту, родинної злагоди та мирного неба. Нехай життя дарує побільше яскравих моментів та незабутніх емоцій! Зичимо, щоб у Вашому домі завжди панували щастя, розуміння та гармонія. І нехай Вас оточують тільки щирі, вірні, надійні друзі і добрі люди.

Дозвольте Вас сьогодні привітати,

Та міцного здоров’я побажати,

Відвертих слів і щирого кохання,

Безхмарних днів, удачі, процвітання,

Щоб в домі було затишно і мило,

Щоб вам завжди й усьому таланило,

Нехай турботи не завадять жити,

Бажаємо щороку молодіти,

Хай друзі будуть не лише у свято,

Живіть чудово, радісно, багато!

185416048_1233342607121976_6462588879307

ПРИВІТАННЯ З НАГОДИ ДНЯ МАТЕРІ

   День матері — міжнародне та локальне свято на честь матері сім’ї, а також материнства, материнських зв’язків та впливу матерів у суспільстві. Його відзначають у різні дні у багатьох частинах світу, найчастіше в березні чи травні.

   В Україні День матері не має сталої дати. Відповідно до указу президента України від 10 травня 1999 року № 489/99 святкується він у другу неділю травня. Таким чином, цього року День матері припадає на 9 травня.

 

   Бажаємо кожній мамі на світі – тільки кращого. Здоров'я, міцної сім'ї, надійності та впевненості, достатку і гордості за своїх діток. Будьте здорові та щасливі, адже ви – наше все!

183676733_1230730604049843_7142572429719

УВАГА! ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ!

18_04_20_2_ua-02-705x383.webp

ДО УВАГИ БАТЬКІВ!

   Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області відновлює свою роботу з 11 травня 2021 року.

  Працюємо у звичному режимі: відновлюються надання корекційно-розвиткових послуг та проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини.

   Нагадуємо, що надалі діють протиепідемічні обмеження, яких просимо неухильно дотримуватися!

   Прийом здійснюватиметься лише за наявності у батьків та дітей засобів індивідуального захисту та обов'язкового температурного скринінгу дітей та супроводжуючих осіб при вході до установи.

ЗВЕРТАЄМО УВАГУ, ДЛЯ ВХОДУ ДО УСТАНОВИ СЛІД СКОРИСТАТИСЬ КНОПКОЮ ВИКЛИКУ ПІСЛЯ ЧОГО ДО ВАС ПІДІЙДЕ СЕСТРА МЕДИЧНА!

У прийомі буде відмовлено в разі наявності температури вище 37,2°С, або ознак респіраторних захворювань.

Бережіть себе та своїх рідних!

ПРИВІТАННЯ З НАГОДИ ЮВІЛЕЮ

Сьогодні, 6 травня, колектив комунальної установи "Інклюзивно-ресурсний центр" Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області щиро вітає свою колегу, прибиральника службових приміщень - Кримську Катерину Станіславівну, зі славним – ювілеєм!

   Бажаємо, насамперед, міцного здоров’я а також — достатку та гармонії, добробуту в домі, щастя в сім’ї. Нехай все, що Ви побажаєте сьогодні, неодмінно збувається, а доля дарує приємні сюрпризи. 

Ваш ювілей – щаслива дата.

І сумніватись тут не слід.

Нехай сьогодні наші привітання

У серці Вашому залишать добрий слід.

Отож прийміть найкращі привітання

Здоров’я, щастя та багато літ.

Всю доброту, яка існує в світі,

Всю радість, що живе серед людей,

Найкращі всі, що до вподоби квіти

Даруєм Вам у цей святковий день.

Нехай Господь завжди у поміч буде,

А Мати Божа береже від зла.

Бажаєм Вам здоров’я, щастя й сили,

Радості земної і тепла.

182657432_1228518257604411_7840888237977

5 ТРАВНЯ-МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗА ПРАВА ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ

   Свій початок історія «міжнародного дня боротьби за права осіб з інвалідністю» бере 5 травня 1992 року.

   У цей день люди з обмеженими можливостями з сімнадцяти країн, одночасно провели перший загальноєвропейський день боротьби за рівні права і проти дискримінації осіб з інвалідністю. З того часу подібні заходи проводяться кожне п'яте травня.

   Жодна категорія громадян не повинна залишитися без уваги влади, суспільства, громадських організацій незалежно від національності, релігії, матеріального стану, стану здоров’я.

   За офіційними даними, в Україні проживають близько 2,5 мільйонів людей зі статусом осіб з інвалідністю. Щороку їх кількість збільшується.

    Тому метою Дня боротьби за права осіб з інвалідністю є сприяння більш глибокому розумінню проблем, пов’язаних з інвалідністю, і мобілізація підтримки прав, гідності і благополуччя осіб з інвалідністю. Люди з обмеженими можливостями мають такі ж права на працевлаштування, доступну освіту і інфраструктуру, як і інші категорії громадян.

 

  Україна взяла на себе і виконує конкретні зобов'язання щодо матеріального забезпечення людей з інвалідністю, створення для них необхідних правових, соціально-побутових умов життя, надання низки пільг, конституційно гарантувала на рівні з іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства. За останні 10 років державою створено комплекс законів, які регулюють більшість аспектів життя людей із інвалідністю.

     Зокрема, це закони України:

• «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні»;

• «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

• «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали — внаслідок Чорнобильської катастрофи»;

• «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю»;

• «Про психіатричну допомогу» та інші нормативно-правові документи.

   

   Створення робочих місць для людей із інвалідністю — питання, яке потребує першочергового вирішення, адже розміру пенсії чи соціальної допомоги недостатньо для гідного існування людини в суспільстві і, як наслідок, це не дає змоги почувати себе повноцінним членом суспільства.

Вони не вимагають до себе жалю, тому що, як ніхто інший, давно усвідомили що це шлях в нікуди. Вони пристосовуються, як можуть, зі всіх своїх сил. Так сталося, адже на їхньому місці могла би опинитися будь-яка інша людина. І для їх виживання не потрібно щось особливе, лише елементарне — можливість жити, жити серед людей, бути в суспільстві і відчувати себе людьми, як і всім нам. Ми всі рівні перед Богом.

   У цей День всі повинні долучитися до цієї міжнародної ініціативи і побажати всім, хто не байдужий до цієї проблеми, сил і здоров'я, засобів і успіху. Захищаючи гідність людей з інвалідністю, ми захищаємо своє людське обличчя. Інвалідність — це не вирок. Практика показує, що люди з інвалідністю можуть бути і стають повноцінними і високо ефективними членами суспільства, відмінними фахівцями, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають.

1.jpg

ПРИВІТАННЯ З НАГОДИ ВЕЛИКОДНЯ

   У день найсвітлішого православного свята хочемо побажати вам миру, спокою і благополуччя. Нехай чудесне свято принесе любов та світло у ваші родини, щирість та добро у взаємини, а головне – міцного здоров'я. Нехай передзвін великодніх дзвонів принесе лише благі вісті, нехай серце наповниться радістю, а віра допомагає долати труднощі.

"Христос воскрес!"-десь пролунало,

І на душі святково стало.

Ось кошики із рушниками

Несуть до церкви із пасками.

Святково свічки засвітились,

І всі частунки освятились.

"Христос воскрес"-лунають дзвони.

Хай зникнуть всякі перепони!

Хай у душі панує свято,

Хай успіхів буде багато!

Хай завжди і у всім щастить.

І хай Бог благословить!

Веселих свят! Христос Воскрес!

unnamed.jpg

УЧАСТЬ У ОНЛАЙН - НАРАДІ

   23 квітня директор ІРЦ Ярмолинецької селищної ради - Марусій О. В., прийняла участь в онлайн нараді з Департаментом освіти і науки Хмельницької ОДА за участі народного депутата Олени Копанчук з приводу питання організації роботи з дітьми з ООП.

7.jpg

ПРИВІТАННЯ З НАГОДИ ДНЯ НАРОДЖЕННЯ

Сьогодні, 23 квітня, свій день народження святкує, бухгалтер, Борецька Ірина Валеріївна!

   Колектив ІРЦ Ярмолинецької селищної ради, щиро вітає Вас з Днем народження!

   Бажаємо натхнення, здоров’я, гармонії, кохання, радості в кожному дні та гідного життя з неймовірними пригодами, досягненнями й новими відкриттями! Нехай удача, та успіх завжди крокують поряд з життям! Нехай весна приносить в життя свіжість почуттів, літо – сонячний настрій, осінь – яскравість відчуттів, зима – затишок і чистоту.

Щоб спокій і мир панували в родині,

Щоб щастя всміхалось при кожній годині

Нехай обминають Вас болі й тривоги,

Хай стелиться довга життєва дорога,

Хай легко працюється, гарно живеться,

Все вміється, множиться і удається!

Здоров’я міцного, щастя без краю,

Усього найкращого ми Вам бажаєм!

176802973_1219829735139930_6970008147105

 ОНЛАЙН - ЗАСІДАННЯ БАТЬКІВСЬКОЇ ШКОЛИ

   23 квітня працівниками комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області проведено онлайн-засідання батьківської школи на тему: «Профілактика емоційного вигорання батьків дітей з особливими освітніми потребами»

   Метою заходу є ознайомлення батьків дітей з ООП з особливостями емоційного вигорання та розвиток вмінь і навичок, які необхідні для профілактики та подолання його негативних наслідків.

    Фахівці ІРЦ: практичний психолог Стасюк А.С., вчитель-дефектолог Сидорчук С.П. розкрили питання:

   Поняття «емоційне вигорання»: причини його виникнення, стадії та симптоми у батьків дітей з ООП.

   Запобігання емоційному вигоранню у батьків дітей з ООП: практичні поради та техніки.

23 КВІТНЯ

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ ПСИХОЛОГА

Свято відзначають щорічно з 2004 року.

  Психологія – це наука про душу, але в матеріалістичному розумінні з неї виключено дослідження самої душі, оскільки це поняття ніяк не вкладається в чіткі прагматичні рамки матеріалістичного світогляду. Однак психологія як наука і не прагне зайняти духовну нішу людської культури. Її доля – це пошук закономірностей і особливостей виникнення, формування і розвитку психічних процесів і психологічних станів людини, властивостей її психіки та поведінкових характерів. Психологія вносить значний внесок у розвиток і життя сучасного суспільства.

  Психологія як наука утворилася досить недавно, всього лише сто тридцять років тому, після того як в Лейпцигу була відкрита перша лабораторія з вивчення психології людини. З тих пір вона стрімко розвивалася, засвідчуючи всьому людству, що знання про себе дозволяють нам самостійно змінювати свої почуття і стан.

    У давні часи ще Сократ говорив, що “ не можна починати лікувати очей, не думаючи про голову, або лікувати голову, не думаючи про весь організм, також не можна лікувати тіло, не лікуючи душу”.

 

15 ЦІННИХ ФАКТІВ З ПСИХОЛОГІЇ

Тут зібрано 15 найцікавіших фактів з психології, які допоможуть нам краще розуміти себе та інших.

  1. 66 днів необхідно людині в середньому, щоби набути певну звичку.

  2. Із закритими очима ми легше запам’ятовуємо інформацію.

  3. Мозок і шлунок людини тісно пов’язані. Тому деякі емоції дуже сильно фізично відображаються на шлунку. Особливо тривога.

  4. Записуючи свої мрії, ми формулюємо їх найчіткіше.

  5. З усіх людських почуттів нюх найтісніше пов’язаний з пам’яттю.

  6. Уміння думати про те, як ми думаємо, є ознакою високого інтелекту.

  7. У кожній людині поєднано три особистості: та, ким, як вона думає, вона є; та, ким її вважають; і та, ким вона є насправді.

  8. Мрійники частіше, ніж інші бачать сни і запам’ятовують їх.

  9. Сім’я і близькі друзі – найважливіше джерело щасливого дитинства.

  10. Дуже легко домінувати над співрозмовником, якщо говорити тихим і спокійним голосом. Особливо в суперечці.

  11. У людей, які вміють дякувати, найлегше виходить бути щасливими.

  12. Найефективніший спосіб запам’ятовування інформації – 10-хвилинні перерви через кожні 30-50 хвилин занять.

  13. У людини виникає сильний емоційний зв’язок з тим, з ким вона співає.

  14. Якщо перед іспитом написати на папері про всі свої переживання, це може допомогти отримати вищий бал.

  15. Недостатня кількість сну викликає дратівливість і підвищує ризик появи депресії.

 

 

     Робота психолога дуже тонка і багатогранна, вона вимагає великої віддачі і повного спокою власної душі! Тому в День психолога бажаємо нашим колегам гармонії, натхнення і задоволення від роботи!

     Зичимо успішно допомагати не тільки оточуючим розбиратися в їх проблемах, але і собі допомагати знаходити джерела натхнення, створювати щось прекрасне, вірити в свою удачу, домагатися головних перемог. Нехай кожен день буде продуктивним і насиченим, яскравим і добрим.

178023228_1219849791804591_4659278359196

УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНІЙ ОНЛАЙН-КОНФЕРЕНЦІЇ

   20-21 квітня 2021 року практичний психолог ІРЦ Ярмолинецької селищної ради - Стасюк Альона Сергіївна долучилась до міжнародної онлайн-конференції на тему: «46=47. Арифметика перспектив для дітей з синдромом Дауна».

     Організатори заходу мали на меті створити простір для обміну досвідом щодо створення якісних програм, які допоможуть дітям з особливими освітніми потребами бути включеними в освітній процес, отримувати саме ті навички, які їм потрібні.

   Спікери конференції надали інформацію стосовно статистичних даних щодо кількості дітей з синдромом Дауна, які відвідують заклади освіти, позашкільні гуртки, закцентували увагу на особливостях розвитку дитини з синдромом Дауна, наголошували на важливості тісної співпраці з батьками та створення успішної ефективної тріади «спеціаліст-батьки-дитина». Ґрунтовно розкриті питання діагностичної та корекційно-розвиткової роботи з дитиною з синдромом Дауна, особливостей її підготовки до відвідування закладу освіти та успішної адаптації до нових умов та подальшого визначення майбутньої професійної траєкторії, важливість діяльності інклюзивно-ресурсних центрів щодо підтримки дітей з ментальною інвалідністю.

1.jpg
2.jpg
6.jpg
3.jpg
4.jpg

УВАГА! ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ!

Шановні відвідувачі!

   Відповідно до протоколу позачергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Ярмолинецької селищної ради від 16.04. 2021 року № 6 з 19.04.2021 по 30.04.2021 року в ІРЦ Ярмолинецької селищної ради: 

   Проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки **розвитку дитини з метою визначення особливих освітніх потреб на період протиепідемічних заходів з 19.04.2021 року по 30.04.2021 року ПРИЗУПИНЕНО.

    Прийом документів щодо проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини здійснюється виключно в дистанційному режимі з реєстрацією в установленому порядку через автоматизовану систему роботи інклюзивно-ресурсних центрів (https://ircenter.gov.ua/).

       Надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами, участь в роботі команд психолого-педагогічного супроводу та інформаційно-просвітницька діяльність здійснюються шляхом використання дистанційних технологій.

      Консультування батьків або законних представників дітей з особливими освітніми потребами; консультування та взаємодія з педагогічними працівниками закладів освіти; надання консультативної та психологічної допомоги, проведення бесід забезпечується фахівцями ІРЦ через індивідуальні консультації у телефонному режимі або за допомогою онлайн-ресурсів (мобільних додатків, електронної пошти).

     За потреби фахівцями ІРЦ будуть надаватись групові онлайн-консультації батьків, педагогічних працівників закладів освіти шляхом розміщення інформації у формі запитань-відповідей, відео занять або гіперпосилань на них у viber-спільнотах або на онлайн-ресурсах: групі у facebook або на даному сайті.

Режим роботи установи:

Понеділок – 08.00-17.15

Вівторок– 08.00-17.15

Середа – 08.00-17.15

Четвер – 08.00-17.15

П’ятниця – 08.00-16.00

Обідня перерва - 12.00-13.00

За консультацією звертайтесь за телефонами:

Директор, Марусій Ольга Вікторівна, +38(067) 664-93-22

Вчитель-дефектолог, Войт Наталія Іванівна, +38(097) 869-55-68

Вчитель-дефектолог, Сидорчук Світлана Петрівна, +38(096)532-55-23

Вчитель-логопед, Кузь Леся Миколаївна, +38(097) 937-23-48

Практичний психолог, Стасюк Альона Сергіївна, +38(096) 579-94-21

Практичний психолог, Гевал Інга Валентинівна, +38(098)107-88-49

Вчитель-реабілітолог, Цибульська Наталія Миколаївна,+380(97)580-50-44

Сестра медична, Гуменюк Надія Володимирівна, +380 (68) 014-16-65.

 

Усі запитання та пропозиції також можете надсилати на електронну скриньку установи: yarmolyntsi_irc@ukr.net

БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!

175471372_1217253152064255_2442850651330

УЧАСТЬ У ОНЛАЙН - МАЙСТЕР-КЛАСАХ

     16 квітня 2021 року фахівці ІРЦ Ярмолинецької селищної ради вчитель-логопед Кузь Л.М., та вчитель-дефектолог Войт Н.І. взяли онлайн-участь у майстер-класах викладачів факультету спеціальної та інклюзивної освіти Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова у рамках XIV Міжнародної науково-практичної конференції «Спеціальна і інклюзивна освіта: проблеми та перспективи».

  • Психологічний супровід батьків дітей з порушеннями психофізичного розвитку.

  • Освітня кінезіологія у роботі логопеда.

  • Використання адаптованого дидактичного Монтессорі-матеріалу в корекційній роботі з дітьми з порушеннями розвитку.

5.jpg
2.jpg
4.jpg
3.jpg

7 КВІТНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗДОРОВ'Я

    Всесвітній день здоров’я відзначається щорічно 7 квітня в день створення в 1948 році Всесвітньої організації охорони здоров’я. Уже тоді глобальною ідеєю заходу була пропаганда здорового способу життя. ВООЗ підходить до цього питання з широких соціальних позицій: здоров’я – не тільки відсутність хвороб та фізичних дефектів, а стан повного фізичного, духовного і соціального благополуччя.

    Побажання доброго здоров’я вже давно стало традицією. Але особливо важливим воно стає під час пандемії коронавірусу у всьому світі.

      Всесвітній день здоров’я у 2021 році має особливе значення.

    Бути здоровим – це не лише правильно харчуватися та робити фізичні вправи, але й бути відповідальним і усвідомлювати те, що COVID-19 – це реальна загроза.

      Тому бути здоровим у 2021 році це:

- дотримуватися карантинних обмежень;

- носити маску правильно, тримати соціальну дистанцію;

- вакцинуватися проти COVID-19, коли настане ваша черга, детальніше – на vaccination.covid19.gov.ua

Бережіться та будьте здорові відповідально!

#бутиздоровим #worldhealthday

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg

ТЕМАТИЧНА ОНЛАЙН-ЗУСТРІЧ

   2 квітня – Всесвітній день поширення інформації про аутизм. В знак толерантності, поваги та солідарності до людей з аутизмом, в різних кутках планети проходять акції та флешмоби, спільною особливістю яких є блакитний колір.

    Фахівці ІРЦ Ярмолинецької селищної ради долучились до цієї акції та провели тематичну онлайн зустріч для практичних психологів закладів освіти «Одягни блакитне», де розглядались питання етіології, діагностики та корекції розладів аутистичного спектра, розвінчано основні міфи про людей з аутизмом.

   Відтак, поширення інформації про аутизм допоможе сім’ям, в яких народжуються такі діти, рухатися правильним шляхом. Адже чим раніше буде виявлено аутизм у дитини, тим більший ефект дасть корекція.

   Тож долучайтеся до сьогоднішнього “блакитного дня”: одягайтеся у відповідний символічний колір і пам’ятайте всі люди з аутизмом можуть прожити щасливе життя, якщо вони мають люблячу родину та підтримку фахівців закладу освіти.

5.jpg
3.jpg
1.jpg
2.jpg
4.jpg
6.jpg

2 КВІТНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПОШИРЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО АУТИЗМ

   Всесвітній день поширення інформації про проблеми аутизму (World Autism Awareness Day) встановлений резолюцією Генеральної асамблеї ООН від 21 січня 2008 року і відзначається 2 квітня кожного року.

Згідно даних ООН, більш ніж 60 мільйонів осіб у світі живуть з діагнозом «аутизм».

    Розлади зі спектру аутизму проявляються в ранньому дитячому віці і спостерігаються протягом всього життя людини, зумовлюючи обмеження її соціального функціонування.

    Згідно МКХ-10 та DSM-IV аутизм відноситься до загальних розладів розвитку та діагностується у дитячому віці. Але аутизм не обмежений лише періодом дитинства, він залишає свої ознаки на все життя, впливає на можливість отримання освіти, роботу людини, стосунки в громаді, сімейні відносини та ін.

    За даними ВООЗ поширеність розладів зі спектру аутизму в дитячому віці становить понад 1% від дитячої популяції у світі і навіть перевищує 1% в країнах Європи. За даними Міжнародної асоціації «Аутизм-Європа» кожна 88 дитина в Європі має ознаки розладів загального розвитку та потребує медико-психологічної допомоги.

    День поширення інформації про аутизм започаткували , щоб поширювати інформацію про цей розлад в усьому світі. Блакитний колір і пазли є символами цього дня. Аутизм, як окрему проблему, виокремили лише наприкінці 30-х років минулого століття. Відтоді змінилися підходи до лікування і діагностика. Уже діагностують цілий спектр розладів, які відносять до аутизму. Вдосконалення діагностики збільшило і кількість діагностованих випадків.

      Раніше говорили про 1 дитину зі 100, тепер кажуть про 1 із 88, і навіть одну із 65, яка має цей розлад. ». Людям із цим розладом дуже важко комунікувати зі світом і спілкуватися з іншими людьми. Перші ознаки аутизму, зазвичай, проявляються у дітей до 3-х років і якщо батьки і лікарі їх вчасно помітять, то такій людині можна допомогти втримати зв’язок зі світом. До того ж, інтелект аутистів не завжди понижений, дуже часто такі люди проявляють хороші, а подекуди і виняткові здібності у певних сферах.

   У Всесвітній день поширення інформації про проблеми аутизму закликаємо активізувати зусилля задля того, щоб діти та дорослі з аутизмом, в майбутньому стали повноправними членами суспільства.

168038945_458776452035613_30654880623939
168467854_200226731528669_69698466366946
167724206_542388260056225_53849586933916
168535527_1205323686590535_4183068558549

УВАГА! ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ!

    У зв’язку з посиленням протиепідемічних заходів з 29 березня по 18 квітня 2021 року у комунальній установі «Інклюзивно-ресурсний центр» Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області відтерміновано проведення комплексної оцінки з метою визначення особливих освітніх потреб дитини та надання очних психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг.

 Документи на проходження комплексної оцінки Ви можете подати:

• через портал системи автоматизації роботи ІРЦ (https://ircenter.gov.ua/irc/view/id/85937);

• мобільний застосунок АС «ІРЦ», який створено з метою швидкого доступу до порталу;

• на електронну скриньку: yarmolyntsi_irc@ukr.net

• рекомендованим листом за адресою: комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області, вул. Пушкіна 4, смт. Ярмолинці, Хмельницька область, 32100.

 

    Надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами здійснюється за дистанційною формою навчання.

   Участь педагогічних працівників ІРЦ в командах психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами, а також психолого-педагогічних комісіях спеціальних закладів загальної середньої освіти; надання методичної допомоги педагогічним працівникам закладів освіти здійснюється фахівцями ІРЦ з допомогою дистанційних технологій.

      Консультування батьків або законних представників дітей з особливими освітніми потребами; консультування та взаємодія з педагогічними працівниками закладів освіти; надання консультативної та психологічної допомоги, проведення бесід забезпечується фахівцями ІРЦ через індивідуальні консультації у телефонному режимі або за допомогою онлайн-ресурсів (мобільних додатків, електронної пошти).

Режим роботи установи:

Понеділок – 08.00-17.15

Вівторок– 08.00-17.15

Середа – 08.00-17.15

Четвер – 08.00-17.15

П’ятниця – 08.00-16.00

Обідня перерва - 12.00-13.00

 

За консультацією звертайтесь за телефонами:

Директор, Марусій Ольга Вікторівна, +38(067) 664-93-22

Вчитель-дефектолог, Войт Наталія Іванівна, +38(097) 86-955-68

Вчитель-дефектолог, Сидорчук Світлана Петрівна, +38(096)532-55-23

Вчитель-логопед, Кузь Леся Миколаївна, +38(097) 937-23-48

Практичний психолог, Стасюк Альона Сергіївна, +38(096) 579-94-21

Практичний психолог, Гевал Інга Валентинівна, +38(098)107-8849

Вчитель-реабілітолог, Цибульська Наталія Миколаївна,+380(97)58-05-044.

 

Усі запитання та пропозиції також можете надсилати на електронну скриньку установи: yarmolyntsi_irc@ukr.net

УВАЖНО СЛІДКУЙТЕ ЗА НОВИНАМИ НА ОФІЦІЙНОМУ САЙТІ УСТАНОВИ ТА У СОЦІАЛЬНІЙ МЕРЕЖІ FACEBOOK!

166605056_1202712716851632_3034121808658

26 БЕРЕЗНЯ - ФІОЛЕТОВИЙ ДЕНЬ 

(День хворих на епілепсію)

Справжня природа епілепсії давно викривлена міфами і страхом. Ось дванадцять загальних міфів і неправильних уявлень про епілепсію.

1. Ви можете проковтнути язик під час судом

Фізично неможливо проковтнути язик.

 

2. Треба покласти щось в рот людині, що має приступ

Абсолютно ні! Це хороший спосіб для вибивання зубів, проколювання ясен, або навіть ламання щелепи. Правильна перша допомога проста. Потрібно лише обережно перекласти людину з на бік і покласти що-небудь м'яке під голову, щоб захистити її від травмування.

3. Слід стримувати людину із судомами

Ніколи не стримуйте! Судоми все одно будуть продовжуватися, і ви не зможете зупинити їх.

4. Епілепсія заразна

Десь на стільки ж заразна як вогнепальна рана. Ви не можете підхопити епілепсію від іншої людини.

 

5. Тільки діти хворіють на епілепсію

Епілепсія може виникати у людей у віці старше 65 років майже так само часто, як у дітей віком 10 та менше років. Судоми у людей похилого віку часто є наслідком інших проблем зі здоров'ям, таких як інсульт або серцево-судинні захворювання.

6. Люди з епілепсією є інвалідами і не можуть працювати

Люди з цим станом мають той самий діапазон здібностей та інтелекту, що й інші. Деякі мають сильні судоми та не можуть працювати, інші ж є успішними та продуктивними на своєму робочому місці.

7. Люди з епілепсією не мають займати відповідальні посади, пов’язані зі стресом

Люди з судомами зустрічаються у всіх сферах життя та на всіх рівнях бізнесу, державних посадах, творчих професій. Ми не завжди знаємо про них, тому що багато людей, навіть сьогодні, не говорять про епілепсію, побоюючись того, що інші про це подумають.

8. За допомогою сучасних ліків епілепсія в основному є вирішеною проблемою

Епілепсія є хронічною медичною проблемою, яку багато людей успішно лікують. На жаль, лікування не працює для всіх, існує критична потреба в додаткових дослідженнях.

 

9. Судоми завжди потребують екстреної медичної допомоги і ви завжди маєте викликати швидку

Насправді, судомні напади найчастіше не є невідкладними медичними станами, а швидка допомога не завжди потрібна. Ви повинні викликати швидку якщо:

• приступ триває п'ять хвилин або довше;

• приступи повторюються один за одним без того, щоб людина відновлювала свідомість між ними;

• це перший напад судом;

• - людина травмувалася під час судом (наприклад, падіння);

• - судоми відбуваються у воді;

• - людина вагітна або страждає на діабет.

10. Ви не можете померти від епілепсії

Епілепсія все ще може бути дуже серйозним станом, і людина може померти від неї. За оцінками експертів, тривалі судоми (статусний епілептик) є причиною багатьох смертей в Україні кожного року.

11. Ви не можете передбачити, що може зробити людина під час судом

Судоми зазвичай приймають характерну форму і людина буде робити дуже схожі речі кожного епізоду. Поведінка такої людин може бути неприйнятною у деяких випадках, але навряд чи це може завдати комусь шкоди.

 

12. Люди з епілепсією фізично обмежені у тому, що вони можуть робити

У більшості випадків епілепсія не є перешкодою для фізичних активностей, хоча деякі люди більш серйозно страждають і їх можливості можуть бути фізично обмежені.

Без названия.jpg

УЧАСТЬ У ОНЛАЙН - ЗУСТРІЧІ

25 березня 2021 року, вчитель-реабілітолог, Цибульська Наталія Миколаївна, взяла участь у онлайн-зустрічі для вчителів-реабілітологів ІРЦ Хмельницької області.

8.jpg
10.jpg
9.jpg

УЧАСТЬ У КЛУБІ ПРОФЕСІЙНОГО СПІЛКУВАННЯ

  25 березня 2021 року на базі комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області відбулося онлайн засідання клубу професійного спілкування «Логопедичний супровід в інклюзивному середовищі».

  До зустрічі були запрошені асистенти вчителів/вихователів, вчителі-логопеди та корекційні педагоги.

    Актуальність розгляду даного питання базується на змінах у розумінні і забезпеченні якісної освіти для дітей з ООП, зокрема тих що мають порушення мовлення. Логопедичний супровід як структурний компонент загального психолого-педагогічного супроводу, у співвідношенні підсистем логопедичний супровід залишається самостійним напрямком зі своїми завданнями та шляхами їх вирішення.

    Фахівці ІРЦ звернули увагу на роль підтримки та супроводу сімей, що виховують дітей з ООП.

  Досвідом роботи з питання "Розвиток мовлення як компонент корекційної роботи з дітьми з ООП" поділилась корекційний педагог Ярмолинецького ЗЗСО №1 Ткачук Ірина Миколаївна.

4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
1.jpg
3.jpg
2.jpg

УВАГА! ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ!

   Ярмолинецька селищна рада оголошує конкурс на заміщення вакантної посади директора комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області

 

Вимоги:

   Освіта вища, не нижче ступеню магістра або освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліст за спеціальністю «Спеціальна освіта», «Корекційна освіта», «Дефектологія», «Психологія» та стаж роботи не менше 5 років за фахом;

володіння державною мовою;

здатність за своїми діловими, моральними якостями, освітнім та професійним рівнем виконувати відповідні посадові обов’язки;

   Особи, які мають бажання взяти участь у конкурсі подають до відділу управління персоналом та організаційного забезпечення селищної ради такі документи:  

  1. Копію паспорта, ідентифікаційного коду;

  2.  Заяву про участь у конкурсі, резюме у довільній формі;

  3.  Копію трудової книжки,

  4.  Копію (копії) документа (документів) про освіту із додатками, присвоєння вченого звання, присудження наукового ступеня;

  5. Письмову згоду на збір та обробку персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних»,

    Особа може подати інші документи на свій розсуд, які можуть засвідчити про її професійні чи моральні якості.

Додаткова інформація щодо основних функціональних обов’язків, розміру  та умов праці надається за адресою: смт.Ярмолинці, пл.600-річчя Ярмолинець 1, Ярмолинецька селищна рада.

Документи приймаються протягом 20 календарних днів з дня опублікування цього оголошення.

23.04.2021р.

unnamed.jpg

21-БЕРЕЗНЯ МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЛЮДИНИ З СИНДРОМОМ ДАУНА

163178711_1361320167579072_7763284333206

ТЕМАТИЧНА ОНЛАЙН-ЗУСТРІЧ

  Напередодні Всесвітнього дня людей із синдромом Дауна фахівці комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Ярмолинецької селищної ради провели тематичну он-лайн зустріч «Сонячні діти» серед нас. Захід проведено з метою привернути увагу суспільства до людей з синдромом Дауна.

   Кожен із нас чимось відрізняється від інших, хтось – кольором очей, зростом, вагою, а хтось має зайву хромосому…

  Колектив Інклюзивно-ресурсного центру щиро сподівається, що ця зустріч стане ще однією цеглинкою в розбудові суспільства, яке здатне гідно підтримувати людей із синдромом Дауна.

 

3.jpg
1.jpg
6.jpg
4.jpg
5.jpg

УЧАСТЬ У ОНЛАЙН СЕМІНАРІ-ПРАКТИКУМІ

17 березня 2021 року директор ІРЦ Ярмолинецької селищної ради, Марусій О. В. та вчитель – реабілітолог Цибульська Н. М. взяли участь в онлайн семінарі – практикумі для фахівців інклюзивно – ресурсних центрів (вчителів - реабілітологів) на тему: «Актуальні проблеми реабілітації дітей з особливими освітніми потребами: практичний аспект».

7.jpg
9.jpg
8.jpg

УЧАСТЬ У ТРЕНУВАЛЬНОМУ ОНЛАЙН СЕМІНАРІ

10 березня 2021 року практичні психологи ІРЦ Ярмолинецької селищної ради Гевал І. В. та Стасюк А. С. взяли участь у тренувальному онлайн семінарі на тему: «Особливості використання сучасних діагностичних методик у роботі практичних психологів ІРЦ».

2.jpg
1.jpg
159586527_474054747347784_44930275915027

ПРИВІТАННЯ З НАГОДИ ДНЯ НАРОДЖЕННЯ

Сьогодні, 10 березня, свій День народження святкує, вчитель-логопед,

Кузь Леся Миколаївна!

  Колектив ІРЦ Ярмолинецької селищної ради, щиро вітає Вас з Днем народження!

   Бажаємо міцного здоров’я, радості, веселощів, достатку та гармонії. А ще безліч посмішок, впевненості у завтрашньому дні, успіхів і величезного, неосяжного, щоденного та якісного жіночого щастя!Нехай кожен новий день буде схожий на попередній лише в одному - він буде таким же щасливим!

 

Радості, удачі, позитивних емоцій!

Усі найкращі побажання

Сьогодні — в Вашу честь:

Натхнення, успіхів, кохання,

Чудових перехресть,

Сміливих планів, мрій здійснення,

Щодня родинного тепла.

Щоби здоров’я й довголіття

В долонях доля піднесла!

З найкращими побажаннями колектив ІРЦ!

89d0ca543cf8bf3c4c307d3e59965616.jpg

ПРИВІТАННЯ З НАГОДИ 8 БЕРЕЗНЯ

Дорогі матері, дружини, доньки, сестри, бабусі!

        Нехай весняний день 8 березня подарує вам тепло сонячних променів та ніжний подих весняних квітів.

    Бажаємо вам бути щиро улюбленими та завжди красивими, по-справжньому щасливими та по-своєму унікальними, безумовно розумними та злегка темпераментними, трохи перекірливими та невтомними, твердо цілеспрямованими та максимум успішними. Хай успіхи вас у житті не минають і усмішки в ваших очах розквітають!

З 8 березня щиро вітаємо,

Та весняного щастя бажаємо,

Перетворяться в казку хай будні,

Будуть вдалі вони й незабутні,

Хай весна вас зігріє турботою,

Буде справною ваша робота,

Хай щастить вам щодня, знов і знов,

А в сім’ї запанує любов,

Щоб у серці азарт бушував,

А в душі тільки мир панував!

unnamed.gif
7.jpg

ЗАСІДАННЯ БАТЬКІВСЬКОЇ ШКОЛИ

   4 березня 2021 року на базі ІРЦ Ярмолинецької селищної ради відбулося засідання батьківської школи з питання: «Формування самостійності в дітей з особливими освітніми потребами».

    Говорячи про самостійність як про важливу особистісну рису фахівці наголошували на необхідності розвитку вміння у дітей діяти без допомоги оточуючих, здібності до прийняття рішень та усвідомлення відповідальності за їх наслідки, вільний прояв своєї думки та позиції.

   Матері мали змогу переглянути відео з фрагментами корекційних занять в ІРЦ, на яких було продемонстровано розвиток самостійності у їх дітей.

  По завершенню заходу діти привітали матусь зі святом 8 Березня виробами, що виготовили самостійно.

  Батьки і діти отримали багато корисних порад і масу позитивних емоцій.

1.jpg
6.jpg
2.jpg
4.jpg
5.jpg
3.jpg

ПРИВІТАННЯ З НАГОДИ ДНЯ НАРОДЖЕННЯ

Сьогодні, 25 лютого, свій День народження відзначає вчитель-дефектолог комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області,

Сидорчук Світлана Петрівна!!!

      Колектив ІРЦ Ярмолинецької селищної ради, щиро вітає Вас з Днем народження! Бажаємо міцного здоров’я, терпіння, сил, мудрості на роботі і вдома! Будьте завжди в позитивному настрої з посмішкою на обличчі! Нехай успіх супроводжує в усьому і Бог зберігає всю Вашу родину і на шляху зустрічаються добросердечні і доброзичливі люди!

Хай ладиться скрізь: на роботі, в родині,

Щоб радісний настрій у серці не згас,

Все світле і гарне, що треба людині,

Нехай неодмінно приходить до Вас!

Хай щастя приходить і ллється рікою,

Хай горе обходить завжди стороною,

Хай доля дарує Вам довгі літа,

А в серці завжди хай живе доброта!

З найкращими побажаннями, колектив ІРЦ Ярмолинецької селищної ради!

9fbb702b5f715cc8bdfd31576b352208.jpg

КЛУБ ПРОФЕСІЙНОГО СПІЛКУВАННЯ

   24.02.2021 року в комунальній установі «Інклюзивно-ресурсний центр» Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області відбулося засідання клубу професійного спілкування з питання «Практичні підходи в проведенні корекційно-розвиткових занять з дітьми з порушенням інтелектуального розвитку». В ході засідання розкрито спрямованість корекційно-розвиткових занять на поліпшення процесів розвитку і соціалізації дитини, послаблення або подолання психофізичних порушень учнів з метою максимально можливого розвитку їхньої особистості та підготовки до самостійного життя. Розглянуто основні вимоги до проведення корекційно-розвиткових занять, типи занять та їх структуру.

     Корекційні педагоги Ярмолинецького, Соколівського, Москалівського ЗЗСО поділились досвідом роботи з питань надання корекційно-розвиткових послуг дітям з порушенням інтелекту.

4.jpg
2.jpg
6.jpg
5.jpg
1.jpg
0.jpg

СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ

  З метою створення умов для побудови індивідуальної освітньої траєкторії учня з особливими освітніми потребами, їх максимальної самореалізації, соціалізації, 18 лютого 2021 року, фахівцями ІРЦ Ярмолинецької селищної ради було проведено семінар-практикум «Індивідуальна освітня траєкторія дитини з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного навчання» для заступників директорів з навчально-виховної роботи та асистентів вчителів закладів загальної середньої освіти.

  В ході заходу було проаналізовано нормативно-законодавчу базу інклюзивної освіти, розкрито особливості філософії інклюзивного навчання, з'ясовано кроки реалізації індивідуального освітнього маршруту дітей з особливими освітніми потребами, розглянуто специфіку складання індивідуальної програми розвитку та надано рекомендації щодо форм та методів навчання учнів з особливими освітніми потребами.

1.jpg
6.jpg
3.jpg
2.jpg
4.jpg
5.jpg

СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ

     17 лютого 2021 року в комунальній установі «Інклюзивно-ресурсний центр» Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області проведено семінар-практикум «Індивідуальна освітня траєкторія  дитини з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного навчання» для учасників команд психолого-педагогічного супроводу  ЗДО та ЗЗСО І та ІІ ступенів.

    В ході семінару було розкрито персональний шлях реалізації особистісного потенціалу здобувача освіти, що формується з урахуванням його здібностей, інтересів, потреб, мотивації, можливостей і досвіду.

      Зроблено огляд низки обов’язкових кроків необхідних для організації інклюзивного навчання в закладах освіти.

151567048_163211685451440_22754807260210
150927877_177542650805465_26207107736617
1.jpg
151148358_718367902143417_27552567124520
150844871_482462609451153_24677734959150
150932408_135113378471434_24733651202732

БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ

     Ця міжнародна календарна подія виникла за сприянням організації Insafe починаючи з 2004 року. Вона відзначається щорічно у другий день другого тижня лютого.

    Метою Дня безпеки в Інтернеті є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді.

     За даними міжнародного дослідницького проєкту ESPAD, у 2019 році лише 6,7% опитаних підлітків в Україні не користувались соціальними мережам. Майже 45% підлітків проводять у соціальних мережах до 3 годин на день, а ще приблизно 50% – 4 та більше годин. А в період дистанційного навчання – цей час збільшено, адже діти використовують Інтернет для шкільного та позашкільного навчання. За правильного використання мережа привчає до самостійного розв'язання задач, структурування великих потоків інформації, дотримуючись основних правил безпеки.

      Щоб допомогти батькам і педагогам отримати інформацію щодо захисту дітей від впливу шкідливої інформації, розроблено посібники, шкільні уроки та складено перелік рекомендованих для дітей онлайн-ресурсів.

      Посібники, які МОН пропонує використовувати батькам і педагогам для навчання дітей безпечному користуванню інтернетом:

Діти в Інтернеті: як навчити безпеці у віртуальному світі: посібник для батьків

Виховання культури користувача Інтернету. Безпека у всесвітній мережі: навчально-методичний посібник

Безпечне користування сучасними інформаційно-комунікативними технологіями / О. Удалова, О. Швед, О. Кузнєцова [та ін.]. – К.: Україна, 2010. – 72 с.

Пам’ятка для батьків «Діти. Інтернет. Мобільний зв’язок», розроблена Національною експертною комісією України з питань захисту суспільної моралі.

     Отже, дана подія дозволяє зробити акцент на використанні технологій і вивчити роль, яку ми всі граємо в цілях сприяння створенню кращого і більш безпечної онлайн-спільноти.

148892020_1335146900196399_8621651878272
149022987_1335146936863062_1057067107973

МЕТОДИЧНА ПІДТРИМКА

146864954_433513324754143_50194366657484

        5 лютого, практичним психологом ІРЦ Ярмолинецької селищної ради, Гевал Інгою Валентинівною, було надано методичну допомогу учасникам Команди супроводу Кадиївської ЗОШ І-ІІ ступенів з питань організації інклюзивного навчання.

УЧАСТЬ У ЗАСІДАННІ КОМАНД СУПРОВОДУ

       З метою реалізації, перегляду і коригування Індивідуальної програми розвитку дитини з особливими освітніми потребами, надання методичної підтримки педагогічним працівникам та моніторингу виконання рекомендацій Інклюзивно-ресурсного центру вчитель-дефектолог комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області, Войт Наталія Іванівна, 2 лютого взяла участь у засіданні Команди психолого-педагогічного супроводу Ярмолинецької ЗОШ І-ІІІ степенів №2.

146735078_1140513839790141_2326147248349
145352058_1140513846456807_5739637327298

ДО УВАГИ ВІДВІДУВАЧІВ!

146121852_1331964353847987_4671570814174

ДО УВАГИ ВІДВІДУВАЧІВ!

ХТО МОЖЕ ЗВЕРНУТИСЬ ДО ІРЦ ЯРМОЛИНЕЦЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ?

     До ІРЦ можуть звернутись батьки/представники дитини, які відчувають занепокоєння щодо розвитку дитини віком від 2 до 18 років, незалежно від наявності в дитини інвалідності чи встановленого діагнозу.
      Комплексна психолого-педагогічна оцінка та інші послуги ІРЦ можуть надаватись тільки на підставі заяви батьків та згоди на обробку данних та внесення їх до єдиної автоматизованої системи .

 

ЩО РОБИТЬ ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР?

- проводить комплексну оцінку з метою визначення особливих освітніх потреб дитини;
- розробляє рекомендації щодо освітньої програми для дитини з особливими освітніми потребами;
- надає психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги;
- педагогічні працівники ІРЦ можуть брати участь у роботі команд психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами у школах і дитсадках;
- проводить моніторинг динаміки розвитку дитини;
- надає консультації та методичну допомогу вчителям і вихователям з питань організації інклюзивного навчання;
- консультує батьків або законних представників дітей з особливими освітніми потребами стосовно зарахування до закладів освіти.

 

ЩО ТАКЕ ВИСНОВОК ІРЦ?

  Висновок про комплексну психолого-педагогічну оцінку має рекомендаційний характер для батьків.
     Він у жодному разі не може бути підставою для спрямування самим центром, органами управління освіти дитини з ООП до певного закладу освіти чи отримання тієї чи іншої форми навчання.
   Відповідно до закону “Про освіту”, лише батьки мають право остаточно обрати заклад освіти, різновид та форму навчання власної дитини.
    Висновок ІРЦ не має певного терміну дії за умови, якщо в ньому не визначена дата проведення повторної комплексної оцінки розвитку дитини для уточнення або зміни освітньої потреби.


ЩО САМЕ ВХОДИТЬ В КОМПЛЕКСНУ ОЦІНКУ РОЗВИТКУ ДИТИНИ?

     Комплексна оцінка проводиться індивідуально за такими напрямами:
- оцінка фізичного розвитку дитини – визначення рівня її загального розвитку, відповідності віковим нормам, розвитку дрібної моторики, способу пересування тощо;
- оцінка мовленнєвого розвитку дитини – визначення рівня розвитку та використання вербальної/невербальної мови, наявності мовленнєвого порушення та його структури;
- оцінка когнітивної сфери дитини – визначення рівня сформованості таких пізнавальних процесів: сприйняття, пам’ять, мислення, уява, увага;
- оцінка емоційно-вольової сфери дитини – виявлення її здатності до вольового зусилля, схильностей до проявів девіантної поведінки та її причин;
- оцінка освітньої діяльності дитини – визначення рівня сформованості знань, умінь, навичок відповідно до освітньої програми чи основних критеріїв формування вмінь і навичок дітей дошкільного віку.

 

   У разі потреби фахівці ІРЦ можуть проводити комплексну оцінку за іншими напрямами, зокрема, визначення рівня соціальної адаптації, взаємовідносин із однолітками, дорослими.


ЯК ЧАСТО НЕОБХІДНО ПОВТОРЮВАТИ КОМПЛЕКСНУ ОЦІНКУ РОЗВИТКУ ДИТИНИ?

у разі:
- переходу дитини з особливими освітніми потребами з одного типу закладу до іншого;
- рекомендації команди психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами щодо наявності успіхів або труднощів у засвоєнні дитиною освітньої програми;

- визначення потреби у продовженні тривалості здобуття освіти дітей з особливими освітніми потребами;
- за бажанням батьків.


ЯКА ТРАЄКТОРІЯ ВПРОВАДЖЕННЯ ІНКЛЮЗИВНОГО НАВЧАННЯ?

  Батьки приходять в ІРЦ, щоби пройти комплексну-психолого педагогічну оцінку.
     Батьки отримують висновок і обов’язкове роз’яснення щодо нього.
     Після отримання батьками висновку про комплексну оцінку розвитку дитини є два шляхи: або до управління освіти, де отримують спрямування на зарахування, або до закладу освіти за місцем проживання із заявою щодо необхідності зарахування або відкриття інклюзивної групи або класу.
  Після зарахування дитини в інклюзивний клас (групу) керівник закладу освіти затверджує своїм наказом персональний склад команди психолого-педагогічного супроводу

144205751_1329954524048970_8864523031833

ПІДВИЩЕННЯ ПРОФЕСІЙНОГО РІВНЯ ФАХІВЦІВ 

108.jpg
109.jpg
110.jpg
111.jpg

УЧАСТЬ У ЗАСІДАННІ КОМАНД СУПРОВОДУ

    28 січня 2021 року, вчитель- реабілітолог ІРЦ Ярмолинецької селищної ради Цибульська Наталія Миколаївна взяла участь у засіданнях Команд психолого-педагогічного супроводу дітей з ООП, учнів третього та восьмого інклюзивних класів Новосільської ЗОШ І – ІІІ ступенів. На засіданнях було розглянуто динаміку розвитку дітей з особливими освітніми потребами. Проаналізовано рівень освітніх досягнень дітей, сформованість соціальних та комунікативних навичок, узагальнено результати сильних сторін дітей. Визначено перспективні цілі на наступний семестр. Доповнено рекомендації педагогічним працівникам залучених до виконання ІПР.

010.jpg
09.jpg
08.jpg
07.jpg

УЧАСТЬ У ЗАСІДАННІ КОМАНДИ СУПРОВОДУ

      28 січня 2021 року, практичний психолог ІРЦ Ярмолинецької селищної ради – Стасюк Альона Сергіївна взяла участь у засіданні Команди психолого-педагогічного супроводу Глушковецької гімназії.

   Членами команди супроводу було здійснено моніторинг динаміки розвитку дитини з особливими освітніми потребами: рівень освітніх досягнень, сформованість соціальних та комунікативних навичок, проаналізовано результативність надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг.

        На основі оцінки виконання ІПР було визначено подальшу організацію освітнього процесу та реалізацію корекційно-розвиткових цілей з урахуванням індивідуальних потреб та можливостей дитини з особливими освітніми потребами.

03.jpg
05.jpg
04.jpg

ДО УВАГИ ВІДВІДУВАЧІВ!

        Повідомляємо, що з 25 січня 2021 року ІРЦ Ярмолинецької селищної ради відновлює очну діяльність, а саме: надання корекційно-розвиткових послуг та проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини згідно графіку .

     Нагадуємо, що надалі діють протиепідемічні обмеження, яких просимо неухильно дотримуватися! Прийом здійснюватиметься лише за наявності у батьків та дітей засобів індивідуального захисту та обов'язкового температурного скринінгу дітей та супроводжуючих осіб при вході до установи.

        Для уникнення скупчення осіб необхідно дотримуватися дистанції, не менше, ніж 1,5 метра.

   

  ЗВЕРТАЄМО УВАГУ, ДЛЯ ВХОДУ ДО УСТАНОВИ СЛІД СКОРИСТАТИСЬ КНОПКОЮ ВИКЛИКУ ПІСЛЯ ЧОГО ДО ВАС ПІДІЙДЕ СЕСТРА МЕДИЧНА!

                                             ВАЖЛИВО!                                                        

У прийомі буде відмовлено в разі наявності температури вище 37,2°С, або ознак респіраторних захворювань.

Бережіть себе та своїх рідних!

02.jpg

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ОСВІТИ

      24 січня 2021 року світова спільнота втретє відзначає Міжнародний День освіти, який був вперше проголошений у 2018 році Організацією Об’єднаних Націй, для відзначення ролі освіти для миру та розвитку.

Освіта відіграє ключову роль у формуванні сталого і життєздатного суспільства і сприяє досягненню всіх інших цілей в галузі сталого розвитку. Право на освіту — право людини на здобуття певного обсягу знань, культурних навичок, професійної орієнтації, які необхідні для нормальної життєдіяльності в умовах сучасного суспільства.

       В усьому світі цей день покликаний звернути увагу на актуальні проблеми в галузі освіти, а також на той факт, що країни не в змозі виконати зобов’язання в досягненні Цілей в галузі сталого розвитку на період до 2030, взяті ними п’ять років тому.

Без забезпечення всеохоплюючої та справедливої якісної освіти, без створення можливості навчання протягом усього життя для всіх держав не вдасться розірвати коло бідності, що залишає мільйони дітей, молодь і дорослих за рамками процесу розвитку.

       З метою подолати ці виклики і спрогнозувати наступні десятиліття, ЮНЕСКО запустила глобальну ініціативу «Перспективи освіти» в ході Генеральної Асамблеї ООН в 2019 році. Ця ініціатива ставить своїм завданням переосмислити, як знання і навчання можуть визначати майбутнє людства і планети.

01.jpg

ДІЯЛЬНІСТЬ УСТАНОВИ

Під час локдауну фахівці ІРЦ Ярмолинецької селищної ради працювали згідно карантинних обмежень. Проводили консультації з педагогічними працівниками і батьками дітей з особливими освітніми потребами, проводили корекційно розвиткові заняття з використанням технологій дистанційного навчання.Але найбільше часу приділено саме професійному розвитку.

141579230_1323647088013047_8550440839556

ПРИВІТАННЯ З НАГОДИ ДНЯ НАРОДЖЕННЯ

Сьогодні, 17 січня, свій День народження відзначає практичний психолог комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області,

Стасюк Альона Сергіївна!!!

         Щиро і від усього серця, сьогодні ми всім колективом, вітаємо Вас з днем народження. Прийміть наші найщиріші побажання! Міцного Вам здоров'я, особистого щастя, невичерпної енергії і наснаги у всіх справах. Хай у вашому домі завжди панують мир і злагода, у серці – доброта, а у справах – мудрість та виваженість. Нехай доля буде прихильною до вас, даруючи радість життя, незрадливу удачу, вірних і надійних друзів!

Хай будуть з вами здоров'я та сила,
Хай доля буде ласкава і щира!
Щоб ніколи не знали ви втоми!
Хай мир і злагода будуть у домі,
Хай Господь дарує надію й тепло
На довгі літа, на щастя й добро!

З найкращими побажаннями, колектив ІРЦ Ярмолинецької селищної ради!

139908343_1320527264991696_8521995853023

ПРИВІТАННЯ З НАГОДИ ДНЯ НАРОДЖЕННЯ

Сьогодні, 14 січня, свій День народження відзначає вчитель-реабілітолог комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області,

Цибульська Наталія Миколаївна!!!

     Прийміть наші найщиріші побажання! Міцного Вам здоров'я, особистого щастя, невичерпної енергії і наснаги у всіх справах. Хай кожен день повниться веселим і милим відчуттям, гарним настроєм, задушевними зустрічами і плідною працею! Щастя і радощів у домівку, здоров’я і благополуччя родині, натхнення і творчості для душі! Хай сонце заглядає у вікна, а щастя — в серце!

 

З днем народження вітаємо! 

Здоров’я, радості бажаємо. 

Грошей побільше у кишені, 

Щоб гривні, євро і зелені. 

Щасливих ранків і моментів, 

І море щирих компліментів. 

Щоб мрії Ваші всі збулися, 

І друзі вірні збереглися. 

У цей святковий світлий день 

Співати радісних пісень. 

Вітання мати від усіх,

Почути друзів, рідних сміх.

З найкращими побажаннями, колектив ІРЦ Ярмолинецької селищної ради!

137644113_1152025701920334_4138720042291

УВАГА! ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ!

Шановні батьки!

НАГАДУЄМО, що у період посилення протиепідемічних заходів з 08 до 24 січня 2021 року комплексна оцінка з метою визначення особливостей освітніх потреб дитини не проводиться.

Документи на проходження комплексної оцінки Ви можете подати:

  • через портал системи автоматизації роботи ІРЦ (https://ircenter.gov.ua/irc/view/id/85937);

  •  мобільний застосунок АС «ІРЦ», який створено з метою швидкого доступу до порталу;

  • на електронну скринку: yarmolyntsi_irc@ukr.net

  • рекомендованим листом за адресою: комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області, вул. Пушкіна 4, смт. Ярмолинці, Хмельницька область, 32100.

 

За допомогою порталу батьки можуть:

         -подати заяву до ІРЦ онлайн;

        -отримати запрошення на проходження комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини (адресу, дату, час).

 

     Як користуватися порталом «ІРЦ» та мобільним застосунком АС «ІРЦ», можна дізнатися з відповідних інструкцій:

ПОРТАЛ: https://drive.google.com/.../1ONGl_70GPofs5KI.../view

МОБІЛЬНИЙ ЗАСТОСУНОК: https://drive.google.com/.../1YvleDMWAGOsjtzI5FJ036r.../view

загружено.jpg

УВАГА! ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ!

      У зв’язку з посиленням протиепідемічних заходів з 8 до 24 січня 2021 року у комунальній установі «Інклюзивно-ресурсний центр» Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області відтерміновано проведення комплексної оцінки з метою визначення особливих освітніх потреб дитини та надання очних психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг.

     Надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами, участь педагогічних працівників ІРЦ в командах психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами, а також психолого-педагогічних комісіях спеціальних закладів загальної середньої освіти; надання методичної допомоги педагогічним працівникам закладів освіти здійснюється фахівцями ІРЦ шляхом використання дистанційних технологій.

      Консультування батьків або законних представників дітей з особливими освітніми потребами; консультування та взаємодія з педагогічними працівниками закладів освіти; надання консультативної та психологічної допомоги, проведення бесід забезпечується фахівцями ІРЦ через індивідуальні консультації у телефонному режимі або за допомогою онлайн-ресурсів (мобільних додатків, електронної пошти).

 

Режим роботи установи:

Понеділок – 08.00-17.15

Вівторок– 08.00-17.15

Середа – 08.00-17.15

Четвер – 08.00-17.15

П’ятниця – 08.00-16.00

Обідня перерва - 12.00-13.00

За консультацією звертайтесь за телефонами:

Директор, Марусій Ольга Вікторівна, +38(067) 664-93-22

Вчитель-дефектолог, Войт Наталія Іванівна, +38(097) 86-955-68

Вчитель-дефектолог, Сидорчук Світлана Петрівна, +38(096)532-55-23

Вчитель-логопед, Кузь Леся Миколаївна, +38(097) 937-23-48

Практичний психолог, Стасюк Альона Сергіївна, +38(096) 579-94-21

Практичний психолог, Гевал Інга Валентинівна, +38(098)107-8849

Вчитель-реабілітолог, Цибульська Наталія Миколаївна, +380(97)58-05-044.

Усі запитання та пропозиції також можете надсилати на електронну скриньку установи: yarmolyntsi_irc@ukr.net

УВАЖНО СТЕЖТЕ ЗА НОВИНАМИ НА ОФІЦІЙНОМУ САЙТІ УСТАНОВИ ТА У СОЦІАЛЬНІЙ МЕРЕЖІ FACEBOOK!

135582575_1147860685670169_4913000146756

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ АЗБУКИ БРАЙЛЯ

       У грудні Генеральна Асамблея ООН постановила, що щорічно з 2019-го 4 січня відзначатимуть Всесвітній день азбуки Брайля з метою підвищення обізнаності про значення азбуки для реалізації прав людини незрячих і слабозорих людей.
       Відповідно до Конвенції про права осіб з інвалідністю азбука Брайля є засобом спілкування незрячих і грає найважливішу роль в їхній освіті, доступі до інформації та реалізації права на свободу вираження поглядів і переконань.
     На сьогоднішній день у світі налічується близько 10 млн незрячих. Ще приблизно 130 млн людей мають дуже слабкий зір.
     

       Азбука Брайля - тактильне поєднання буквених і цифрових символів за допомогою 6 точок, що дозволяють передати всі букви і цифри, і навіть музичні, математичні та наукові символи. Вона використовується незрячими і слабозорими людьми для читання тих же книг і періодичних видань, які друкуються візуальними шрифтами.

135804741_1145502409239330_5364880015216
shutterstock_466270361.jpg

ПРИВІТАННЯ З НАГОДИ ЗИМОВИХ СВЯТ

ШАНОВНІ КОЛЕГИ, БАТЬКИ, ДІТИ!

                 Вітаємо з прийдешніми новорічними та різдвяними святами!

         Зичимо Вам, щоб в новому році тільки щастя входило у ваш дім, а разом з ним здоров’я, та удача. Нехай щастить у всьому і завжди, а мрії починають збуватися з першими ударами дзвонів.

       Бажаємо виконання задуманих планів, легкого вирішення складних ситуацій, легкості в житті і відсутності проблем!

           Нехай же новорічні та різдвяні свята принесуть мир, спокій і злагоду, впевненість у майбутньому. Нехай у Вашому житті панують гармонія та вдача!

Хай Новий рік з добром до вас прийде,

Здоров’я, сміх і радість принесе,

Різдво з колядою хай завітає

І щастям вас благословляє!

З найкращими побажаннями колектив КУ ІРЦ!

134092818_1142785852844319_3796045779055

РОЗРОБЛЕНО МОБІЛЬНИЙ ЗАСТОСУНОК ДЛЯ ДОПОМОГИ БАТЬКАМ ДІТЕЙ З ООП І ФАХІВЦЯМ ІРЦ

      19 грудня 2020 року, Міністерство освіти і науки України презентує Систему автоматизації роботи інклюзивно-ресурсних центрів (АС «ІРЦ») та мобільний застосунок.

        «У День Святого Миколая Міністерство освіти і науки України робить важливий подарунок для дітей з особливими освітніми потребами. Відтепер ці здобувачі освіти та їхні батьки можуть користуватися мобільним застосунком АС «ІРЦ» для зручного й швидкого розв’язання будь-яких питань, які стосуються взаємодії з інклюзивно-ресурсними центрами. Тож можна скористатися мобільним застосунком і отримати відповіді на всі запитання. Застосунок АС «ІРЦ» є першим офіційним додатком МОН. Нові, більш широкі можливості системи є також своєчасною реакцією на виклики через пандемію COVID-19, адже використання зазначених порталу та мобільного застосунку дає змогу вдвічі зменшити кількість необхідних особистих візитів батьків до інклюзивно-ресурсних центрів.», – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

   

  Система автоматизації роботи інклюзивно-ресурсних центрів складається з наступних вебресурсів:

  • портал «Інклюзивно-ресурсний центр» із розробленими та впровадженими додатковими модулями;

  • мобільний застосунок АС «ІРЦ», який створено з метою швидкого доступу до порталу.

      Як користуватися порталом «ІРЦ» та мобільним застосунком АС «ІРЦ», можна ознайомитися у відповідних інструкціях.

Для батьків

Портал: bit.ly/37v7THS

Моб. застосунок: bit.ly/2KQApum

Для фахівців ІРЦ

Портал: bit.ly/2IZ6zTY

Моб. застосунок: bit.ly/38cVHuw

Для директорів ІРЦ

Портал: bit.ly/2K6T2KR

Моб. застосунок: bit.ly/2Wu7G1f

Для закладів освіти

Портал: bit.ly/3mxqNBW

Моб. застосунок: bit.ly/3mwxlAI

ПРОВЕДЕННЯ ДИХАЛЬНОЇ ГІМНАСТИКИ

      Коронавірус в самому розпалі, тому кожному з нас потрібно подбати про власне здоров’я. З цією метою вчителем – реабілітологом, Цибульською Н. М. проводиться дихальна гімнастика за методикою Стрельниковою, яка допомагає не тільки розслабитися і позбутися стресу, але й поліпшити здоров’я легенів.

     Стрельникова О. М. оперна співачка, розробила систему дихання з метою повернути втрачений голос. Не маючи спеціальної медичної освіти, вона зуміла розробити систему дихальних вправ, за допомогою яких можна позбутися різноманітних захворювань. Найпоширенішими серед них є астма, бронхіт та риніт. Така гімнастика дозволяє підвищувати імунітет, тому її особливо рекомендують дітям, які часто хворіють на застуди, підвищує рухову активність, сприяє розвитку гнучкості та пластичності, допомагає усунути порушення постави, тренує всю дихальну систему (насамперед легеневу тканину, діафрагму, м’язи гортані і носоглотки).

131088527_832575197543405_22205070317333
131775156_832575174210074_31774205497871
131893382_832575214210070_98234100417090

ПЕРЕГЛЯД ВЕБІНАРУ

Фахівці комунальної установи "Інклюзивно-ресурсний центр" Ярмолинецької районної ради Хмельницької області взяли участь у перегляді онлайн-вебінару «Методи роботи з дітьми, які мають інтелектуальні порушення», який транслювався з fb-сторінка Нова Українська Школа.

131816541_1132769733845931_8320244931282

УЧАСТЬ У ТРИДЕННИХ КУРСАХ

Фахівці комунальної установи "Інклюзивно-ресурсного центру" Ярмолинецької районної ради Хмельницької області: вчитель-дефектолог, вчитель-логопед та практичний психолог пройшли триденний вебінар "ІНКЛЮЗИВНЕ НАВЧАННЯ ТА ДИСТАНЦІЙНА ОСВІТА", який відбувся на базі Вінницького інституту ЗВО "Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна" за участі громадської організації "Соціальна перспектива" та вдосконалили свій професійний рівень.

131117284_1131311013991803_5540142075056

Сьогодні, 9 грудня, колектив комунальної установи "Інклюзивно-ресурсний центр" Ярмолинецької районної ради Хмельницької області, від щирого серця вітає з днем народження, практичного психолога ІРЦ,

Гевал Інгу Валентинівну!

        Бажаємо Вам безмежної радості та наснаги, душевного тепла, міцного здоров’я, великих успіхів, значних досягнень та звершень, цікавих ідей та перспектив! Хай життя дарує безліч пригод, яскраві емоції та відчуття!Нехай невпинно минають дні життя, нехай за вікном змінюється погода, та в серці Вашому нехай завжди розпускаються квіти та яскраво світить сонечко!

Хай будуть з Вами здоров'я та сила,
Хай доля буде ласкава і щира!
Щоб ніколи не знали Ви втоми!
Хай мир і злагода будуть у домі,
Хай Господь дарує надію й тепло
На довгі літа, на щастя й добро!

ПРИВІТАННЯ З НАГОДИ ДНЯ НАРОДЖЕННЯ

130862834_1127527341036837_8426152312142

ДРУГА РІЧНИЦЯ З НАГОДИ ВІДКРИТТЯ ЦЕНТРУ

ЩОРОКУ 3 ГРУДНЯ РАЗОМ ІЗ СВІТОВОЮ СПІЛЬНОТОЮ УКРАЇНА ВІДЗНАЧАЄ МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЛЮДЕЙ З ОБМЕЖЕНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ.

        Саме в цей день комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Ярмолинецької районної ради Хмельницької області відзначає другу річницю з нагоди відкриття. 

        За цей короткий час багато зроблено для реалізації права дітей з особливими освітніми потребами на рівний доступ до якісної освіти.

РОЗРОБКА ТЕМАТИЧНИХ ЗАНЯТЬ

3 грудня – Міжнародний день людей з особливими потребами.

       Звичайно, цей день не можна називати святковим, проте він підкреслює необхідність досягнення забезпечення рівних прав осіб з особливими потребами і їх участі в житті суспільства. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей з особливими потребами.

      На допомогу педагогічним працівникам фахівцями КУ ІРЦ розроблено заняття для здобувачів освіти початкової, середньої та старшої школи з метою виховання толерантного ставлення до осіб з особливими потребами, підвищення рівня знань про особливості життя, можливості та досягнення дітей з ООП.

   Із розробками занять ви можете ознайомитись, перейшовши за посиланням: [https://drive.google.com/drive/folders/17a4o8NMVOLeqFOTUVpZRTWEebnzWkPOG?usp=sharing]

129416832_1122426251546946_3622933549583

КЛУБ ПРОФЕСІЙНОГО СПІЛКУВАННЯ

      27 листопада 2020 року на базі комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Ярмолинецької районної ради Хмельницької області відбулась онлайн-зустріч клубу професійного спілкування для педагогів інклюзивних класів, асистентів вчителів, корекційних педагогів на тему: «Корекційні прийоми роботи з дітьми з порушенням інтелектуального розвитку».

    Практичний психолог Стасюк Альона Сергіївна розповіла про особливості пізнавальної діяльності та емоційно-вольової сфери учнів з порушенням розумового розвитку.

     Вчитель-дефектолог Сидорчук Світлана Петрівна розкрила суть використання корекційних прийомів реалізації принципів навчання дітей з порушенням інтелектуального розвитку.

       Вчитель-логопед Кузь Леся Миколаївна розповіла про корекційні прийоми роботи логопеда з дітьми що мають інтелектуальні порушення. Поряд з особливостями мовленнєвого розвитку дітей та методами, що застосовуються у роботі з даною категорією дітей, Леся Миколаївна, продемонструвала практичні вправи нетрадиційних методів, які використовує в роботі, а саме: методику «Су-Джок», прийоми біоенергопластики, кінезіологічні вправи та вправи для самомасажу.

1.jpg
2.jpg
3.jpg
5.jpg
4.jpg

ПРИВІТАННЯ З НАГОДИ ПРОФЕСІЙНОГО СВЯТА

Колектив КУ ІРЦ Ярмолинецької районної ради Хмельницької області вітає колег - Войт Наталію Іванівну та Сидорчук Світлану Петрівну з професійним святом - міжнародним днем дефектолога!

Міцного вам здоров'я, особистого щастя, невичерпної енергії і наснаги у всіх справах. Хай у вашому домі завжди панують мир і злагода, у серці – доброта, а у справах – мудрість та виваженість. Нехай доля і надалі буде прихильною до вас, даруючи радість життя, незрадливу удачу, вірних і надійних друзів!

126181610_1112391365883768_8106994290857

ВСЕСВІТНІЙ  ДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ

     Це свято запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідань, етносу або кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.

    Декларація принципів терпимості звертається до держав, які мають гарантувати створення справедливого законодавства, дотримання правопорядку, судово-процесуальних та адміністративних норм. У статті 2 Декларації говориться, що для того, щоб зробити суспільство більш терпимим, держави мають ратифікувати існуючі міжнародні конвенції з прав людини, і, якщо це необхідно, розробити нове законодавство з метою забезпечення в суспільстві принципу рівних прав та можливостей для всіх груп та окремих людей.

       До цього положення варто додати, що ратифікація документів та створення законодавства це лише так звана «матеріальна» умова для формування реальної толерантності в суспільстві. Сьогодні, ратифікувавши основні міжнародні документи із захисту прав людини, Україна та її суспільство ще далекі до того, щоб стверджувати, що толерантність — це ознака нашого життя.

       Навчання починається з дітей, яких варто вчити не просто бути «такими як всі», а, поважаючи інших, висловлювати свою точку зору та відстоювати власну позицію.

   Виховання толерантності в людських взаємостосунках, формування менталітету толерантності – найважливіше стратегічне завдання освіти в XXI столітті.

      Втілення в життя гуманістичних ідей, моралі, прав людини, людської гідності, чесності, милосердя, доброти й громадянської відповідальності нерозривно пов’язане з розвитком та формуванням толерантного ставлення до дітей з особливими потребами в інклюзивному освітньому просторі.

      Зазначимо, що ціннісне ставлення до дитини з особливостями психофізичного розвитку, розуміння її унікальності, важливості, пріоритетності у розвитку суспільства є одним із першочергових у вихованні толерантної особистості. Саме від нього залежить формування толерантного ставлення до дітей з особливими потребами у майбутньому.

      Також дуже важливо навчити дитину з самого дитинства не засуджувати інших і не боятися «особливих» дітей, вміти співчувати, бути толерантними.                   Поговорити з малюком про важливе допоможуть добрі мультфільми, в яких закладена глибока ідея.

          Ці короткометражні анімаційні фільми варто подивитись кожній людині, не залежно від її віку, національності і життєвої позиції. Зміст кожного мультфільму потрібно усвідомити і просто зробити для себе висновки.

    Для перегляду перейти за посиланням: https://www.empatia.pro/8-multfilmiv-yaki-navchaut-dytynu-tolerantnosti/

41042763.jpg

ПРИВІТАННЯ З НАГОДИ ПРОФЕСІЙНОГО СВЯТА

14 листопада відзначається Міжнародний день логопеда — професійне свято представників однієї з найбільш важливих професій.

       Колектив КУ ІРЦ Ярмолинецької районної ради Хмельницької області вітає колегу, вчителя-логопеда - Кузь Лесю Миколаївну та усіх хто має відношення до даної професії із професійним святом.

       Бажаємо звуків радості в житті і чітких слів натхнення, бажаємо вміло виправляти дефекти дикції і легко позбавлятися від будь-яких недоліків кожного дня. Бажаємо завжди залишатися при високому професіоналізмі, відмінному настрої і вигідному становищі.

         Хай на обличчі завжди сяє посмішка, а в душі панує мир і спокій.

125359143_1108115019644736_6153402627675
125482568_1108117319644506_6175680140784

ПРИВІТАННЯ З НАГОДИ ДНЯ НАРОДЖЕННЯ

Сьогодні, 3 листопада, колектив комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Ярмолинецької районної ради Хмельницької області вітає з днем народження колегу, вчителя-дефектолога, Войт Наталію Іванівну!

    Бажаємо Вам міцного здоров'я, успіху, добробуту, добра, радості, любові, щастя, гармонії, посмішок та яскравих вражень. Нехай тепло й затишок завжди панують у Вашому домі, а сонячне світло зігріває в будь-яку погоду.          Нехай всі мрії здійснюються, а плани реалізуються. Будьте щасливі!

 

Дозвольте Вас сьогодні привітати,

Та міцного здоров’я побажати,

Красивих слів і щирого кохання,

Безхмарних днів, удачі, процвітання,

Щоб в домі було затишно і мило,

Щоб вам завжди й усьому таланило,

Нехай турботи не завадять жити,

Бажаємо щороку молодіти,

Хай друзі будуть не лише у свято,

Живіть чудово, радісно, багато!

1.jpg

ТЕМАТИЧНА ОНЛАЙН-ЗУСТРІЧ

     22 жовтня 2020 року вчителем-логопедом комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Ярмолинецької районної ради Хмельницької області було проведено тематичну онлайн-зустріч «Що потрібно знати педагогу про мовні розлади» приурочену до відзначення Всесвітнього дня людей з вадами мовлення з метою акцентувати увагу на проблеми людей, для підтримки їх у суспільстві.

     В ході зустрічі, Кузь Леся Миколаївна, висвітлила ознаки мовних розладів, розповіла в чому вони проявляються та надала рекомендації педагогам для роботи з дітьми що мають мовні розлади. Особлива увага приділялась мовленнєвим порушенням дітей з ООП для яких організовано інклюзивне навчання.

3.jpg
5.jpg
4.jpg

ВСЕСВІТНІЙ  ДЕНЬ ЛЮДЕЙ  ВАДАМИ МОВЛЕННЯ

   Щорічно 22 жовтня, починаючи з 1998 року, у світі відзначається Міжнародний день людей, що заїкаються (International Stuttering Awareness Day).
    Відзначення Всесвітнього дня людей з вадами мовлення має на меті акцентувати увагу на проблемі людей із вадами мовлення для підтримки їх у суспільстві.
   Ідея заснування цієї дати народилася за підтримки Міжнародної асоціації людей, які заїкаються (International Stuttering Association, ISA), заснованої в 1995 році і позиціонує себе як «рупор всіх заїк на міжнародному рівні».
Король Великобританії, Канади, Австралії та Південної Африки Георг VI, який страждав на заїкання, визнав важливість мовної терапії для лікування заїкання ще на початку 20-го століття.
   Організація Міжнародного дня людей, що заїкаються – це тільки один з масштабних проектів ISA.

11.jpg

ЗАСІДАННЯ БАТЬКІВСЬКОЇ ШКОЛИ

     20 жовтня 2020 року фахівцями комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Ярмолинецької районної ради Хмельницької області директором - Марусій Ольгою Вікторівною, практичним психологом- Гевал Інгою Валентинівною та вчителем-реабілітологом- Цибульською Наталією Миколаївною було проведено засідання батьківської школи: «Психічне здоров’я батьків - необхідна умова здоров’я дітей».

       Метою даного заходу було донесення актуальних питань із профілактики та збереження психічного здоров’я батьків дітей з ООП.

   В ході зустрічі розглянуто проблеми з якими зіштовхуються сім’ї, які виховують дітей з ООП, також наголошено про важливість збереження психічного здоров’я та стабільного емоційного стану особливо у період карантину.

     Під час практичної частини заняття з батьками було проведено вправи для заспокоєння та зняття емоційного напруження.

9.jpg
10.jpg
8.jpg

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ "БІЛОЇ ТРОСТИНИ"

     15 жовтня у світі відзначається Міжнародний день «Білої тростини» – символу незрячої людини.

    День встановлений у 1969 році згідно з рішенням Міжнародної федерації сліпих. Уперше цей день відзначали в США 15 жовтня 1964 року з ініціативи Національної федерації сліпих. «Біла тростина» як реальний предмет, без якого важко уявити життя незрячої людини, з’явилась у 1921 році, коли молодий англієць, фотограф за фахом Джеймс Біггс, що втратив зір унаслідок нещасного випадку, самостійно виготовив такий ціпок. Він пофарбував тростину в білий колір, аби оточуючим був зрозумілий особливий статус її власника. Ініціатива Біггса була підхоплена й декілька років потому саме біла тростина стала тим вирізняльним знаком, за яким одразу ж можна визначити, що людина, яка тримає її в руках – незряча. На початку 1930-х років тростина з’явилась у Європі, а невдовзі і в Америці – її роздавали всім, хто мав у ній потребу. Широкому розповсюдженню білої тростини в західних країнах сприяли численні благочинні та релігійні організації.

     Нині Міжнародний день «Білої тростини» є не тільки своєрідним знаком, що має нагадувати суспільству про людей з обмеженими фізичними можливостями, але й днем, заснованим для запровадження інтегративних і реабілітаційних процесів. Найпоширеніші гасла Міжнародного дня «Білої тростини» – толерантність, рівноправ’я та інтеграція.

7.jpg

ВСЕСВІТНІЙ  ДЕНЬ ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ'Я

     10-го жовтня відзначається Всесвітній день психічного здоров'я.
     Ця дата входить до переліку міжнародних днів, що відзначаються ООН. Багато хто вважає, що психічне здоров'я — це відсутність психічних захворювань.                 Насправді це загальне благополуччя, на тлі якого людина здатна реалізовувати свій потенціал і справлятися з щоденним стресом. Перед душевною недугою всі рівні.
   Метою Всесвітнього дня психічного здоров’я є скорочення поширеності депресивних розладів, шизофренії, хвороби Альцгеймера, наркотичної залежності, епілепсії, інтелектуальних порушень.
   Психічне здоров’я – це рівновага та сталість психіки людини, адекватне сприйняття реального світу, нормальна діяльність вищих психічних функцій.           Психічне здоров’я стосується розуму, інтелекту та емоцій. Його основою вважають стан загального душевного комфорту, який адекватно регулює поведінку людини в процесі життєдіяльності. Важливо аби кожна людина, обираючи той чи інший спосіб життя, брала до уваги не тільки збереження фізичного здоров’я, але й дбала про свій задовільний психічний стан

6.jpg

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗОРУ

     Щорічно у другий четвер жовтня відзначається Всесвітній день зору. Цей день покликаний для залучення уваги до проблем сліпоти, порушення зору і реабілітації людей з порушенням зору.

     У всьому світі близько 285 мільйонів людей страждають від порушень зору, з яких близько 40 мільйонів вражені сліпотою і 246 мільйонів мають знижений зір. Близько 90% людей, що страждають від порушень зору, живуть в країнах, що розвиваються. На глобальному рівні основною причиною порушень зору є не кореговані аномалії рефракції, а в країнах з середнім і низьким рівнем доходу основною причиною сліпоти є катаракта. За останні 20 років кількість людей, які страждають від порушень зору в результаті інфекційних хвороб, значно зменшилася.

      Завдяки сучасному рівню знань і технологій до 80% очних захворювань можна запобігти. У всьому світі порушення зору найбільш поширене серед чоловіків і жінок старше 50 років. Незважаючи на те, що більшість випадків порушення зору серед цієї вікової групи, такі як катаракта, можна лікувати, в деяких частинах світу все ще необхідно докладати зусилля для забезпечення доступу людей до офтальмологічних служб.

    Сьогодні захворювання, які раніше вважалися притаманними людям зрілого віку, такі як глаукома і катаракта, дуже часто зустрічаються і у молоді. Адже навіть молоді люди все рідше присвячують вільний час активному відпочинку, проводячи дозвілля перед екраном телевізора. Крім хвороб очей, погіршення зору може виявитися супутнім симптомом пухлин мозку або ускладненням цукрового діабету. Погіршення зору у дітей найчастіше є ознакою нестачі вітаміну А. Крім того, втрату зору у молодого покоління дуже часто провокує безперервна тривала робота за монітором.

 Всесвітній день зору – це привід замислитися над загрозою виникнення порушень зору, ефективними заходами реабілітації, але найголовніше – над заходами профілактики здоров'я органу зору.

    Для того щоб зберегти свій зір потрібно постійно турбуватися про здоров'я очей, тому Вашій увазі пропонуються комплекс вправ та зарядка для очей, які можна використовувати як дорослим, так і дітям.

4.jpg
5.jpg

       

       Щороку у першу середу жовтня відзначають Всесвітній день інформування про ДЦП.

     Дитячий церебральний параліч  - термін для групи захворювань у дітей з порушенням роботи центральної нервової системи, при яких уражена рухова активність, порушений м'язовий тонус, координації рухів. Термін «церебральний» означає пов'язаний з роботою головного мозку. Відсутність або зниження рухової активності м'язів позначає слово «параліч».

      Причиною ДЦП у дітей є ураження окремих областей мозку. Це може статися під час вагітності, пологів та у післяпологовому періоді.

       Ознаки ураження нервової системи у дітей видно відразу після народження, а риси формування ДЦП можуть проявлятися протягом першого року життя. Діти з ураженням нервової системи пізніше починають перевертатися, сидіти, повзати і ходити. У значної частини, хворих з'являються порушення мови, слуху, затримується розвиток інтелекту, виникають судоми. Також виникають труднощі над усвідомленими рухами, координацією роботи м'язів, через це навіть простий рух є складним до виконання.

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ІНФОРМУВАННЯ ПРО ДЦП

3.jpg

УЧАСТЬ В ОНЛАЙН НАРАДІ

       Практичні психологи установи, Гевал Інга Валентинівна та Стасюк Альона Сергіївна, взяли участь в онлайн нараді щодо психологічного забезпечення освітнього процесу в закладах освіти в умовах запровадження протиепідемічних заходів у зв'язку з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

    Захід організовано директоратом дошкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Міністерства освіти і науки України спільно з ДНУ "Інститут модернізації змісту освіти."

1.jpg
2.jpg

ПРИВІТАННЯ З НАГОДИ ПРОФЕСІЙНОГО СВЯТА

Шановні колеги!

 В дні початку золотої осені прийміть щирі вітання з професійним святом –
Днем працівників освіти!

Ми хочемо вас привітати
У цей святковий осінній день
Тепла і сонечка побажати
І щоб радісно вам було кожен день!
Бажаємо здоров'я, добра, довголіття,
Хай вистачить щастя на ціле століття!
Хай скрізь буде лад - на роботі, в сім'ї,
І радість на серці, і хліб на столі.
Хай сміхом й веселістю повниться хата,
Родина хай буде здорова й багата!
І мрій, і бажань, і наснаги творити,
Щоб серцю хотілося жити й любити!
Хай учні шанують, повагу дарують,
Злагода й мир у житті хай панують!

освіта.jpg

ПРИВІТАННЯ З НАГОДИ ОДРУЖЕННЯ КОЛЕГИ

Колектив комунальної установи "Інклюзивно-ресурсний центр" Ярмолинецької районної ради Хмельницької області вітає свою колегу, головного бухгалтера, Чулаєвську Ірину Валеріївну з визначною подією в її житті – з одруженням!

     Від щирого серця бажаємо величезної поваги у стосунках, адже тільки повага і пристрасть роблять любов більш міцною. Нехай ваше весілля стане першим кроком у світле велике майбутнє, де ваша родина стане справжнім зразком для наслідування. Нехай ваші відносини будуть міцними і щирими, хай в родині панує розуміння і щастя, хай спільний шлях буде світлим і щасливим, хай ваша родинна чаша повна буде достатку і радості.

     Щоб доживши до золотого весілля Ви змогли сказати одне одному: «Так ніхто не кохав…»

Під дзвони весільні в цей радісний час
Від щирого серця вітаємо Вас!
Ми хочемо Вам усіх благ побажати,
Щоб Ви були дружні, успішні, багаті!
І ще неодмінно щасливі, здорові,
Щоб жили завжди у ладу і любові!
Хай разом всі справи даються Вам легко,
Та гарні сюрпризи приносить лелека!

весілля.jpg

ПРИВІТАННЯ З НАГОДИ ПРОФЕСІЙНОГО СВЯТА

Шановні працівники дошкільної освіти!

Прийміть наші щирі вітання з професійним святом Днем дошкілля!

        Вітаємо зі святом всіх працівників дошкільних закладів, які віддають щоденно тепло своїх сердець дітям! Ми впевнені, що ваша доброта і педагогічна майстерність перетворять кожен день для вихованців у дитячому садку в день радості та щастя!

       Нехай ваше життя буде наповнене любов’ю вихованців та повагою їхніх батьків, підтримкою колег, теплотою рідних і близьких.

       Невичерпна енергія, оптимізм і вміння реалізувати задумане допоможуть вам вирішувати найскладніші завдання, а всі ваші педагогічні ініціативи увінчаються успіхом.

ДОШКІЛЛЯ.jpg

УЧАСТЬ У КОМАНДІ СУПРОВОДУ

    22 вересня 2020 року вчитель-логопед комунальної установи "Інклюзивно-ресурсний центр" Ярмолинецької районної ради Хмельницької області, Кузь Леся Миколаївна, приймала участь у засіданні Команди супроводу дітей з особливими освітніми потребами в Соколівській ЗОШ І-ІІІ ступенів.

      В ході засідання було розглянуто питання щодо створення ІПР, проведення корекційно-розвиткових занять фахівцями, які є штатними працівниками закладу та особливості співпраці фахівців ІРЦ із учасниками Команди супроводу.

3.jpg
4.jpg
120096683_706204669972025_20920208127707
2.jpg

РОБОТА УСТАНОВИ У ПЕРІОД

АДАПТИВНОГО КАРАНТИНУ

   Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Ярмолинецької районної ради Хмельницької області з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19) здійснює свою діяльність з дотриманням належних протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби (СОVID-19).
     

       А саме:
   - Проведено інструктаж для працівників щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції (СОVID-19), дотримання правил респіраторної гігієни та протиепідемічних заходів.


   - Проведено роз'яснювальну роботу з персоналом та відвідувачами (дітьми, батьками, педагогічними працівниками) щодо індивідуальних заходів профілактики та реагування на виявлення симптомів коронавірусної хвороби (СОVID-19).


     - Допуск до роботи персоналу здійснюється за умови використання засобів індивідуального захисту (респіратора, захисного щитка або маски, в тому числі виготовленої самостійно) після проведення сестрою медичною термометрії безконтактним термометром.


       - Усі працівники установи забезпечені засобами індивідуального захисту (безпосередньо на робочому місці працівника).


   - Організовано централізований збір використаних засобів індивідуального захисту, паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та поліетиленовими пакетами, з подальшою утилізацією згідно з укладеними угодами на вивіз твердих побутових відходів.


    - Проведення масових заходів (нарад, групових консультацій, засідань) в закритих приміщеннях відбувається з дотриманням протиепідемічних вимог.


       Вхід до приміщень установи здійснюється при наявності захисної маски або респіратора та з використання кнопки виклику. На всіх входах до установи організовано місця для обробки рук антисептичними засобами.             При наданні психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг та проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини визначений різний часу початку та закінчення занять (перерв). Після проведення занять та у кінці робочого дня проводиться очищення і дезінфекція поверхонь (в тому числі дверних ручок, столів, місць для сидіння, тощо) та провітрювання протягом 10 хвилин при цьому враховано безпеку дітей.

    Сестрою медичною здійснюється кварцування приміщень установи, згідно графіку

1.jpg
13.jpg
3.jpg
2.jpg
6.jpg
5.jpg
9.jpg
7.jpg
8.jpg
10.jpg
12.jpg
11.jpg

МЕТОДИЧНІ ПОСИДЕНЬКИ

1.jpg
3.jpg
2.jpg

    18 вересня 2020 року на базі комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Ярмолинецької районної ради Хмельницької області відбулись методичні посиденьки з представниками Команд супроводу Скаржинецької ЗОШ І-ІІI ступенів, Москалівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Глушковецької гімназії та Жилинецької ЗОШ І-ІІ ступенів.

        В ході зустрічі директором ІРЦ, Марусій О.В., вчителем-логопедом, Кузь Л.М. надано методичні рекомендації щодо організації інклюзивного навчання в ЗЗСО у 2020/2021 навчальному році в умовах адаптивного карантину.

5.jpg
4.jpg

ПРИВІТАННЯ З НАГОДИ ДНЯ НАРОДЖЕННЯ

Сьогодні, 18 вересня, колектив комунальної установи "Інклюзивно-ресурсний центр" Ярмолинецької районної ради Хмельницької області, від щирого серця вітає з днем народження, сестру медичну,

Гуменюк Надію Володимирівну!

      В радісний і світлий день народження хочемо побажати Вам щасливого сьогодні і радісного завтра, красивих мрій і їх здійснення! Хай кожен день наповнюється позитивними емоціями, гарним настроєм, задушевними зустрічами і плідною працею! Зичимо щастя і радості у домівці, здоров’я і благополуччя у родині. Хай сонце заглядає у вікна, а щастя — в серце!

 

Хай сонечко світить із ясного неба,
Бажаєм усього, чого тільки треба,
Хай доля дарує довгого віку,
Добре здоров’я і щастя без ліку,
Хай обминають дім тривоги,
Цвітом і рястом проляжуть дороги.
Щоб серце Ваше зігрівало тепло,
Щоб завжди в душі панувало добро,
Краси і наснаги, здоров’я без ліку
І довгого, довгого щедрого віку.

НАДЯ ДН.jpg

ЗУСТРІЧ ІЗ ПРЕДСТАВНИКАМИ

КОМАНД СУПРОВОДУ

      17 вересня 2020 року фахівцями комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Ярмолинецької районної ради Хмельницької області було проведено зустріч з представниками Команд супроводу Кадиївської ЗОШ І-ІІ ступенів, Соколівської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Ярмолинецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №2.

     В ході зустрічі директором ІРЦ, Марусій О.В., вчителем-дефектологом, Войт Н.І., вчителем-логопедом, Кузь Л.М. надано методичні рекомендації щодо організації інклюзивного навчання в ЗЗСО у 2020/2021 навчальному році в умовах адаптивного карантину, а саме: нормативно-правове забезпечення інклюзивного навчання, написання ІПР, функції, обов'язки та документація асистента вчителя, спільна та злагоджена взаємодія Команди супроводу з ІРЦ.

6.jpg
7.jpg
9.jpg
8.jpg

ПРИВІТАННЯ З НАГОДИ ПРОФЕСІЙНОГО СВЯТА

РЕАБІЛІТОЛОГ.jpg

ПРИВІТАННЯ З НАГОДИ ПРОФЕСІЙНОГО СВЯТА

Шановні педагоги, дорогі учні, батьки!
Щиро вітаємо з Днем знань — справжнім всенародним святом мудрості, доброти і людяності.

  Цей день завжди особливо урочистий і хвилюючий, адже саме з нього починається незвіданий, цікавий і, водночас, нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень.
   Бажаємо усім здобувачам освіти на цьому шляху підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети.
    Нехай цьогорічний першовересень буде сонячним, несе добрий настрій у кожну школу, кожну родину!

1 вересня.jpg

ПРИВІТАННЯ З НАГОДИ ДНЯ НАРОДЖЕННЯ

Сьогодні, 21 червня, свій День народження святкує, директор

КУ ІРЦ Ярмолинецької районної ради Хмельницької області,

Марусій Ольга Вікторівна!!!

Шановна Ольга Вікторівна!

      Прийміть найщиріші вітання з нагоди Вашого Дня народження та дозвольте побажати Вам і надалі гармонійно поєднувати в собі жіночу мудрість, інтуїцію, доброту, справедливість та професіоналізм!

      Бажаємо Вам міцного здоров’я і натхнення, любові і уваги, тепла і сонячного настрою, успіхів у всьому та яскравих вражень! Нехай у Вашому житті завжди будуть квіти і сюрпризи, посмішки і хороші події, щастя і радість, удача і везіння, а у Вашому домі панують - спокій, затишок і гармонія! Зичимо Вам злагоди та добробуту, а у справах успіху і процвітання!

 

Усі найкращі побажання

Сьогодні — в вашу честь:

Натхнення, успіхів, кохання,

Чудових перехресть,

Сміливих планів, мрій здійснення,

Щодня родинного тепла.

Щоби здоров’я й довголіття

В долонях доля піднесла!

 

З повагою, Ваш дружній колектив, КУ ІРЦ Ярмолинецької районної ради Хмельницької області!!!

8 вересня – Всесвітній день фізичного терапевта

(фахівця з фізичної реабілітації, реабілітолога)

       Цей день дає можливість фахівцям даної сфери підвищити обізнаність широких мас населення про ключову роль реабілітації у підтримці здоров’я і відновлення незалежності людей, що втратили рухові функції внаслідок травм або хвороб.

    Цей день стали відзначати за ініціативою Всесвітньої конфедерації фізичних терапевтів (WCPT) в 1996 році. WCPT – всесвітня організація, що об’єднує 300 000 професіоналів з фізичної реабілітації з 101 країни.

 

 Вітаємо з професійним святом вчителя-реабілітолога КУ ІРЦ Ярмолинецької районної ради Хмельницької області,

Цибульську Наталію Миколаївну!

Міцного Вам здоров’я, щастя, сили і витримки, оптимізму і благополуччя, впевненості у завтрашньому дні, успіхів у нових починаннях!

ПРИВІТАННЯ З НАГОДИ

ДНЯ МЕДИЧНОГО ПРАЦІВНИКА

104947641_988499061606333_41658964816365

Вітаємо сестру медичну КУ ІРЦ Ярмолинецької районної ради Хмельницької області, з Днем медичного працівника!

Бажаємо Вам хронічного здоров’я, рецидивуючого щастя та гіпертонічної зарплатні! Удачі та успіхів у роботі, нескінченного оптимізму і радості в серці.

105284087_988493764940196_91516119739368

21 ЧЕРВНЯ-

ДЕНЬ БАТЬКА

8 травня 2019 року, Кабінет міністрів затвердив указ президента про призначення загальнонаціонального Дня батька. День батька тепер відзначається щорічно у третю неділю червня.

Бути хорошим батьком – найвідповідальніша і найпотрібніша робота в житті чоловіка. Стати прикладом для сина і добрим чарівником для дочки... Навчити, розповісти, захистити, пояснити та зробити все це з любов'ю і терпінням – таке може тільки тато. Вітаємо Вас, гідних батьків, пишаємося Вами та бажаємо тільки щастя і здоров'я!

104685583_988785858244320_46347767529238

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

ЗАПРОШУЄМО ВАС ДО ОПИТУВАННЯ «ІНТЕРНЕТ ДЛЯ ВАШОЇ ДИТИНИ: ЗАГРОЗИ ТА МОЖЛИВОСТІ»

У травні 2020 року Центр кращого Інтернету (Київ) та Центр «Стартум» (Харків) розпочали новий проєкт #Волошки (Інклюзивний цифровий досвід: реальність та потреби).

       Мета проєкту – допомогти родинам з дітьми з інвалідністю уберегти дитину від загроз та використати можливості Інтернету для її розвитку та відпочинку.

   Долучитись до проєкту Ви можете перейшовши за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScIhLTg-eV-tFmN4ipatWBl0Wcywhc9aZzDvdYHsYArxOvTkg/viewform?usp=send_form

 

Якщо у Вас виникнуть питання чи пропозиції, пишіть на адресу електронної пошти організаторів опитування: betterinternetcentre@gmail.com

#Волошки #ЦентркращогоІнтернету #Стартум #СтартумХарків #BetterInternetCentre #інклюзивнийцифровийдосвід

0001.jpg

УВАГА!ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ!

ДО УВАГИ БАТЬКІВ!

     01 червня 2020 року, комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Ярмолинецької районної ради Хмельницької області відновила свою діяльність, щодо підготовки і проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини.

 

   Звертаємо увагу, що першочергово буде проводитись обстеження дітей, які мають розпочати здобуття дошкільної та початкової освіти у 2020/2021 н.р.

 

       Заяву на проведення комплексної оцінки та згоду на обробку персональних даних можна заповнити за попереднім записом, або подати онлайн через автоматизовану систему ІРЦ hhtp: //ircenter.gov.ua/

 

За консультацією звертайтесь за телефонами:

Директор, Марусій Ольга Вікторівна, +38(067) 664-93-22

Вчитель-дефектолог, Войт Наталія Іванівна, +38(097) 86-955-68

Вчитель-логопед, Кузь Леся Миколаївна, +38(097) 937-23-48

Вчитель-дефектолог, Сидорчук Світлана Петрівна, +38(096)532-55-23

Практичний психолог, Стасюк Альона Сергіївна, +38(096) 579-94-21

 

     З метою запобігання поширення коронавірусу COVID-19 прийом здійснюватиметься лише за наявності у батьків та дітей засобів індивідуального захисту (маски, бахіли, рукавички) та обов'язкового температурного скринінгу дітей та супроводжуючих осіб при вході до установи.

           Для уникнення скупчення осіб необхідно дотримуватися відстані, не менше, ніж 1,5 метра.

 

✔ЗВЕРТАЄМО УВАГУ, ДЛЯ ВХОДУ ДО УСТАНОВИ СЛІД СКОРИСТАТИСЬ КНОПКОЮ ВИКЛИКУ. ПІСЛЯ ЧОГО ДО ВАС ПІДІЙДЕ ЧЕРГОВИЙ ФАХІВЕЦЬ ІРЦ.

 

ВАЖЛИВО.

У прийомі буде відмовлено в разі наявності температури вище 37,2°С, або ознак респіраторних захворювань.

 

      Нагадуємо, що для проведення комплексної оцінки батьки (один з батьків, законні представники дитини) повинні надати оригінал та копію свідоцтва про народження дитини; оригінал та копію документа, що посвідчує особу батьків (одного з батьків) або законних представників; психолого-педагогічну характеристику з закладу освіти, який відвідує дитина; копію індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю (за наявності); довідку від лікаря-психіатра (за потребою); форму первинної облікової документації №112/о.

 

Бажаємо міцного здоров’я !!!

merge_from_ofoct (1).jpg

ПОДЯКА ЗА СПОНСОРСЬКУ ДОПОМОГУ

 Колектив комунальної установи «Інклюзивно-ресурсного центру» Ярмолинецької районної ради Хмельницької області щиро висловлює вдячність і повагу команді «За конкретні справи» та депутату Хмельницької обласної ради, Шутяку Андрію Васильовичу за надану допомогу в підготовці установи до роботи на період адаптивного карантину.

82247713_1141471202901714_70046867732090

01 ЧЕРВНЯ

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

    Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та одвічної надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними.

  Міжнародний день захисту дітей був заснований Конгресом міжнародної демократичної федерації жінок у 1949 році. Перше святкування дитячого дня було призначено на 1 червня 1950 року, в той раз його відзначили в 51 країні світу.

Шановні діти і батьки!

Прийміть щирі вітання з Міжнародним днем захисту дітей

 

    Діти – це наша радість. Саме сьогодні, ми повинні зігріти теплом і любов'ю кожне дитяче серця, щоб наші сини і дочки знали, що ми їх дуже любимо і хочемо їм радісного й безхмарного дитинства! Дуже хочеться, щоб діти в усьому світі, щохвилини, щодня були радісними і щасливими дітьми і відчували мамине тепло, ласку і батьківське міцне плече. Адже дитинство – це чудова пора сподівань та здійснення мрій.

      У малечі не повинно бути нещасливого дитинства, і за це маємо відповідати ми, дорослі, тому турбота про дітей, захист їхніх прав повинен стати одним з найголовніших наших обов'язків.

101223987_973188673137372_90683242844048

20 ТРАВНЯ

ДЕНЬ ПЕРЕКЛАДАЧА ЖЕСТОВОЇ МОВИ

20 травня в Україні щорічно відзначається День перекладача жестової мови.
Це професійне свято з'явилося в країні в 2009 році, коли IV пленум центрального правління Українського товариства глухих, випустив постанову про заснування Дня перекладача жестової мови.

Професія перекладача жестової мови в Україні не вважається престижною, вона затребувана зазвичай в спеціалізованих навчальних закладах для глухих і слабочуючих, яких у країні обмежена кількість.

Для того щоб підкреслити внесок сурдоперекладачів у розвиток спільноти глухих, а також привернути увагу громадськості до проблем осіб з порушеннями слуху введений День перекладача жестової мови на Україні.

97674185_964238257365747_907160077751602

ПРИВІТАННЯ З НАГОДИ ДНЯ НАРОДЖЕННЯ!!!

Сьогодні, 13 травня, колектив, комунальної установи "Інклюзивно-ресурсний центр" Ярмолинецької районної ради Хмельницької області, від щирого серця вітає з днем народження,  головного бухгалтера,

Палюту Ірину Анатоліївну!

 

      Зичимо Вам міцного здоров’я, щастя, злагоди, та чудового настрою. Нехай завжди Вас супроводжує вдача, зігріває тепло людської вдячності, а будні і свята наповнюються радістю, світлом та любов’ю!

     Бажаємо міцного здоров'я, удачі, благополуччя, добра, радості, любові, щастя, гарного настрою, посмішок, яскравих вражень. Нехай тепло і затишок завжди наповнюють Ваш будинок, нехай сонячне світло зігріває в будь-яку погоду, а бажання виконуються при одній думці про них.

 

Щоб спокій і мир панували в родині,
Щоб щастя всміхалось при кожній годині
Нехай обминають Вас болі й тривоги,
Хай стелиться довга життєва дорога,


Хай легко працюється, гарно живеться,
Все вміється, множиться і удається!
Здоров’я міцного, щастя без краю,
Усього найкращого ми Вам бажаєм!

 

З повагою, колектив КУ ІРЦ!

97982735_958753641247542_658753022338478

12-ТРАВНЯ

ДЕНЬ МЕДИЧНОЇ СЕСТРИ

Сьогодні відзначається Міжнародний день медичної сестри. Дата 12 травня обрана не випадково - це день народження сестри милосердя Флоренс Найтінгейл.

 

Вітаємо з професійним святом сестру медичну ІРЦ,

Гуменюк Надію Володимирівну!

 

       Таку професію може вибрати тільки по-справжньому добра, уважна, чуйна до чужої біди людина. Так нехай же і вам в повсякденному житті зустрічаються тільки такі ж душевні люди. Щастя, любові та всіх вам благ!

    Хай усе добре, зроблене з душею та натхненням, повертається до вас сторицею! Нехай кожна мить життя радує своєю неповторністю!

      Зі святом вас! Щастя вам і добра! І нехай клятва Гіппократа ніколи не буде обтяжливим обов’язком, а лише приємною місією!

96512602_958117327977840_385404430412519

ПРИВІТАННЯ З НАГОДИ ДНЯ МАТЕРІ

Дорогі наші матері! Любі жінки! Прийміть найсердечніші вітання з прекрасним святом – Днем Матері!

       В Україні вже стало традицією відзначати в другу неділю травня одне з головних родинних свят – День Матері, берегині духовної опори роду.

 

      Мама... Це - найдорожча і найцінніша у світі людина для кожного з нас. Перші кроки, перші слова, перші здерті коліна - все це її турботи, її справи, її життя. Де б не були і щоб не робили, куди б не закинула нас доля і що б з нами не трапилося, ми знаємо, що материнське серце все відчуває -, про все знає. Ми впевнені, що мама завжди поспішить нам на поміч, незважаючи на те, скільки нам років - три чи тридцять. Немає в цілому світі святішої і кращої «професії», ніж материнство.

 

         У цей день, дорогі і рідні мами, а також ті, хто готується ними стати, прийміть наші найщиріші вітання зі святом. Бажаємо вам щастя, здоров'я, родинного тепла, любові та справжнього людського щастя. Хай ваші діти - найкращі і найгарніші у світі - приносять вам лише радість та втіху!

96084749_956535421469364_587123107829488

5 ТРАВНЯ

 МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ

ЗА ПРАВА ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ

       Цей день, покликаний звернути увагу людей на проблеми, пов’язані із захистом прав осіб з обмеженими можливостями. Свій початок історія «міжнародного дня боротьби за права осіб з інвалідністю» бере 5 травня 1992 року. У цей день люди з обмеженими можливостями з сімнадцяти країн, одночасно провели перший загальноєвропейський день боротьби за рівні права і проти дискримінації осіб з інвалідністю.

 

     Жодна категорія громадян не повинна залишитися без уваги влади, суспільства, громадських організацій незалежно від національності, релігії, матеріального стану, стану здоров’я.

 

         За офіційними даними, в Україні проживають понад 3 мільйони людей зі статусом осіб з інвалідністю. І , на жаль, щороку їх кількість збільшується.


       Тому метою Дня боротьби за права осіб з інвалідністю є сприяння більш глибокому розумінню проблем, пов’язаних з інвалідністю, і мобілізація підтримки прав, гідності і благополуччя осіб з інвалідністю. Люди з обмеженими можливостями мають такі ж права на працевлаштування, доступну освіту і інфраструктуру, як і інші категорії громадян.

95916694_952843285171911_502322586342496

УВАГА!УВАГА!УВАГА!

Шановні батьки!

Загальнонаціональний карантин продовжено до 22 травня.

 

     Комплексна психолого-педагогічна оцінка розвитку дитини буде здійснюватися в найкоротші терміни після завершення карантину, відповідно до рекомендацій Міністерства освіти і науки України.

 

    У зв’язку з обмежувальними протиепідемічними заходами щодо розповсюдження коронавірусу COVID-19 подавати документи для проведення комплексної оцінки розвитку дитини можливо дистанційно через автоматизовану систему роботи ІРЦ: www.ircenter.gov.ua


Станом на 05.05. на сайті проводяться технічні роботи.


ДЕТАЛЬНА ІНСТРУКЦІЯ ЩОДО ПОДАННЯ ЗАЯВИ: 

https://drive.google.com/file/d/1WvzIjmz9HMdapqfvy9U2Q59MHaTbSa42/view?usp=sharing

 

    Усі запитання та пропозиції можете надсилати на електронну скриньку установи: yarmolyntsi_irc@ukr.net 

   УВАЖНО СЛІДКУЙТЕ ЗА НОВИНАМИ НА ОФІЦІЙНОМУ САЙТІ УСТАНОВИ ТА У СОЦІАЛЬНІЙ МЕРЕЖІ FACEBOOK!

❗️БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ, СВОЇХ ДІТЕЙ ТА БЛИЗЬКИХ❗️

uvaga1.jpg

УВАГА!УВАГА!УВАГА!

95821453_3505092369517316_50689522499216

   Уряд продовжив строки загальнонаціонального карантину в Україні – він триватиме до 22 травня.

 

         Навчальний рік у школах по всій країні завершиться дистанційно. Календар навчання виглядатиме так:
▪ до 31 травня триватимуть заняття;
▪ до 1 липня має бути завершений навчальний рік;
▪ до 15 червня школи завершують оформлення: свідоцтв про здобуття базової середньої освіти; свідоцтв досягнень та табелів навчальних досягнень;
▪ упродовж червня школи на педагогічних радах розглядають питання про переведення учнів до наступного класу.

          Для запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 у 2019/2020 навчальному році МОН рекомендує утриматися від проведення масових заходів, зокрема – останніх дзвоників та випускних вечорів.

          Уся інформація, пов'язана зі змінами в системі освіти через карантин, зібрана на окремому ресурсі: http://mon-covid19.info/
 

Докладніше:                                                                                            bit.ly/3b2aw2j

23 КВІТНЯ

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ ПСИХОЛОГА

Психологія - це прикладна й академічна наука, що вивчає поведінку, психіку і психічні процеси людини. Наукова психологія постійно розвивається і є система теоретичних, експериментальних і методичних властивостей пізнання. Дослідження психічних явищ є фундаментальною основою сучасної психології.

 

Шановні колеги, психологи!

      Прийміть найщиріші вітання в цей святковий день. Психолог – це покликання на все життя.
     Це пошук істини, допомога людям побачити добро в собі, вміння надихати інших, не знаючи розчарувань.
      Нехай ваші професійні навички та знання, ваше щире і добре ставлення до людей зроблять життя кращим і щасливішим!
       Бажаємо вам невичерпної творчої енергії, професійної мудрості, виваженості, майстерності, наснаги, психологічного здоров’я та внутрішнього комфорту, нехай робота приносить Вам не тільки зростання професійного досвіду, але й задоволення від того, що це дуже цікава, корисна та добра справа!
    Хай ваша професія приносить вам тільки задоволення, а результати праці будуть корисні і дітям, і батькам, і педагогам!

94037931_943593722763534_856225855288901

ПРИВІТАННЯ З НАГОДИ ДНЯ НАРОДЖЕННЯ!!!

Сьогодні, 23 квітня, колектив, комунальної установи "Інклюзивно-ресурсний центр" Ярмолинецької районної ради Хмельницької області, від щирого серця вітає з днем народження, колегу, головного бухгалтера,

Чулаєвську Ірину Валеріївну!

 

   Бажаємо, щоб життя було по вінця наповнене щастям і любов'ю. Нехай щодень здійснюються найзаповітніші мрії, а душу завжди зігріває радість від яскравих моментів і позитивних вражень.

 

Щоб спокій і мир панували в родині,

Щоб щастя всміхалось при кожній годині!

Нехай обминають Вас болі й тривоги,

Хай стелиться довга життєва дорога,

Хай легко працюється, гарно живеться,

Все вміється, множиться і удається!

Здоров'я міцного, щастя без краю

Усього найкращого ми Вам бажаєм!

94246850_943586036097636_504089261439660

УВАГА!УВАГА!УВАГА!

Загальнонаціональний карантин продовжено до 11 травня – відповідне рішення Уряд ухвалив 22 квітня. Всі заклади освіти продовжують працювати з використанням технологій дистанційного навчання.

   “Карантин продовжено, а це означає, що ми маємо бути готові до завершення навчального року дистанційно. МОН надало роз’яснення для всіх закладів освіти та публікує рекомендації на офіційних ресурсах”, – зазначила т.в.о. Міністра освіти і науки Lubomyra Mandziy.

Докладніше:                                                                                            bit.ly/2KnQjca

94747275_3474032612623292_89704262171990

ПРИВІТАННЯ ІЗ ВЕЛИКОДНІМИ СВЯТАМИ

Щиро вітаємо вас з прийдешнім святом Великодня!

   Величне свято Воскресіння Христового спонукає кожного із нас ще раз замислитися над вічними цінностями, дає нам добру нагоду наповнити свої серця любов’ю і добротою, зміцнює кожного з нас духовно.

      Нехай ніжний аромат здобних пасок, яскраві фарби яєць, дзвінкий сміх і світлі посмішки близьких наповнять цей день справжнім дивом і прекрасним настроєм!

 

      Нехай у серці панує лише світло; в будинку — затишок і благополуччя; у близьких — міцне здоров’я і радість у душі. Світле свято Великдень — день, коли, здавалося б, неможливе може стати дійсністю, тому не переставайте вірити.

Христос воскрес!

З повагою, колектив КУ ІРЦ

1586896957-9104.jpg

17 КВІТНЯ - ДЕНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ

Ненав’язливо нагадувати дітям правила безпеки можна з допомогою відео. Ми зібрали 9 відеозаписів, де у доступній для дітей формі розповідається про основні правила власної безпеки.

Перейти за посиланням                                                                               ОСЬ ТУТ

unnamed.jpg

УЧАСТЬ В ОНЛАЙН-СПІЛКУВАННІ

    16 квітня - практичні психологи установи, Гевал Інга Валентинівна та Стасюк Альона Сергіївна прийняли участь в онлайн-спілкуванні "Форми і методи дистанційної роботи фахівців ІРЦ в умовах карантину", яке було організоване  Обласним ресурсний центром підтримки інклюзивної освіти спільно з фахівцями(практичними психологами) Інклюзивно - ресурсних центрів Хмельницької області . Колеги мали змогу поділитись досвідом роботи в умовах карантину. Також обговорили напрями, форми і методи самоосвітньої діяльності фахівців під час ізоляції.

92978145_2943345042421722_80999180193979

2 КВІТНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПОШИРЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО АУТИЗМ

     У цей день в усьому світі привертають увагу до людей з аутичними розладами.

         

     Сьогодні в багатьох містах України відбудуться флешмоби на підтримку дітей з аутизмом. Проте, щоб підтримати таких особливих дітей, не обов’язково йти на флешмоб, достатньо одягти щось блакитного кольору, вистачить навіть блакитної стрічки. Цей колір обрано не випадково, адже саме серед хлопчиків випадки аутизму та аутичних розладів стаються в середньому вп’ятеро частіше за дівчаток.

 

        Аутизм – це не хвороба, а стан, з яким дитина з’являється на світ. При цьому аутизм неможливо діагностувати при народженні дитини. Аутизм не лікується, але коригується, тож людину з аутизмом можна адаптувати до соціуму.


        За оцінками Всесвітньої організації здоров’я, на сьогодні із кожних 160 дітей один буде страждати аутизмом, який зберігається і в дорослому віці.

 

         Точні причини аутизму досі не встановлені. Сучасні дослідження доводять, що аутизм – це генетичне захворювання. Однак розвиток аутизму відбувається на фоні соціальних чинників, поганого стану екології, впливу медикаментів, тощо. Тож вилікувати аутизм нереально, але можна значно полегшити перебіг захворювання.

 

Отже основні (не генетичні) причини, які можуть сприяти виникненню аутизму:

· порушення харчування й обміну речовин;

· потрапляння в організм важких металів, нейротоксинів, схожий вплив можуть мати ліки, які приймають вагітні під час загрози переривання вагітності;

· біохімічні чинники (неправильний обмін ферментів, тощо);

· порушення мозкової діяльності;

· порушення кісткового і загального моторного розвитку;

· сучасний темп життя: стреси, нервозність, перевтома.

   Науковці вважають, що найімовірніше аутизм виникає при поєднанні генетичних факторів і несприятливого зовнішнього впливу (від поганої екології до медикаментів під час вагітності).

      Варто зауважити, що стосунки у родині (між членами родини і з дитиною зокрема) не мають впливу на виникнення аутизму. Також не підтвердженим є міф про зв'язок аутизму і вакцинації.

 

Найвиразніші ознаки аутизму

       1. Перший прояв аутизму у дітей - це практично повна відсутність зорового контакту. Дитина встановлює його вкрай рідко або робить це незвичайним чином: дивиться ніби крізь або скоса.

       2. Малюк проявляє дуже мало інтересу до навколишнього світу і людей.

    3. Грається переважно на самоті. Якщо поспостерігати за ним, можна помітити, що він немов перебуває в якомусь своєму світі.

    4. Визначити аутизм можна також за тим, що дитина не реагує на прості звернення або вказівки, при цьому ви напевно знаєте, що проблем зі слухом у неї немає.

     5. Не намагається повторювати/копіювати поведінку батьків або інших дітей.

      6. Дитині абсолютно не цікаво гратися з ровесниками.

    7.Ознакою аутизму може служити також така особливість: дитина спершу заговорила, а потім замовкла.

     8. Розвиток мовлення не відповідає віку, а у важких випадках відсутній.

    9. Розпізнати аутизм можна і за манерою спілкування: діти з таким відхиленням можуть спілкуватися, не використовуючи міміку і жести.

      10. Малюк може механічно багаторазово повторювати слова чи вирази, які почує з розмови або телевізора.

      11. Ще одна ознака аутизму - коли дитина при розмові з нею повторює останні почуті слова.

     12. Дитина намагається уникати дотиків, обіймів, погладжувань

    13. Проявляється аутизм і у вигляді страху перед гучними звуками. Дитина може закривати долонями очі та вуха.

   14. Ознакою аутизму у дітей можуть бути і якісь стереотипні рухи: похитування, обертання головою.

       15. Дитина протестує проти будь-яких змін у навколишньому світі.

 

Аутизм, характеризується особливостями в комунікаційній, емоційній когнітивній та поведінковій сферах.

 

Однак з таких особливих малюків виріс не один геній. 10 найвідоміших аутистів

1) Альберт Ейнштейн

2) Ісак Ньютон

3) Чарльз Дарін

4) Амадей Моцарт

5) Вуді Аллен

6) Вірджинія Вульф

7) Білл Гейтс

8) Авраам Лінкольн

9) Ганс Християн Андерсен

10) Леонардо да Вінчі

26 БЕРЕЗНЯ - ФІОЛЕТОВИЙ ДЕНЬ 

(День хворих на епілепсію)

        Щорічно 26 березня в світі відзначають День хворих епілепсією. Відзначати цю дату під назвою «Фіолетовий день» в 2008 році запропонувала 9-річна дівчинка Кессіді Меган, страждаюча від епілепсії, щоб показати, що люди з таким діагнозом такі ж, як і здорові.

     Ініціативу Кессіді підтримали в різних країнах світу. З 2009 року кожен рік 26 березня прийнято поширювати інформацію про епілепсію і необхідної першої допомоги людям з цим захворюванням.

     Близько 50 мільйонів людей в усьому світі живуть з епілепсією і щороку фіксується 2,4 млн нових випадків. За інформацією МОЗ, в Україні налічується близько 100 тисяч людей з епілепсією.

ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ЕПІЛЕПСІЮ


    Епілепсія вважається одним із найпоширеніших хронічних неврологічних захворювань людини. Епілепсія – це хронічний розлад мозкової діяльності, для якого характерні напади, що повторюються.

      Ці напади проявляються у вигляді короткочасних мимовільних судом у якійсь із частин тіла або ж по всьому тілу. Іноді людина може зомліти чи втратити контроль за функціями кишечника або сечового міхура.

    Напади спричинені надлишком електричних імпульсів у групах клітин різних ділянок мозку. Епілептичні напади можуть мати форму як незначних провалів у пам’яті, так і важких тривалих конвульсій, а також різнитись за частотою, трапляючись як менше разу на рік, так і до декількох випадків у день.

Один-єдиний напад іще не свідчить про епілепсію, 5-10% людей мали протягом життя один напад.

        Ознаки нападів мінливі та залежать від того, в якій ділянці мозку починаються порушення. Можуть виникати тимчасові симптоми, наприклад, втрата орієнтації або свідомості, порушення рухових функцій, органів відчуття (зір, слух та смак), зміни настрою та інші.

        Люди з епілепсією, як правило, частіше мають інші проблеми фізичного характеру – переломи та забої, а також такі психологічні стани як тривожні розлади та депресія.

      У 60% випадків епілепсії неможливо встановити причину виникнення, це так звана – первинна або ідіопатична епілепсія.

Причинами вторинної епілепсії (40% випадків) найчастіше є:

-пошкодження мозку у передпологовий та післяпологовий періоди внаслідок травми, гіпоксії (нестачі кисню);
-вроджені відхилення від норми або генетичні стани при наявності вад розвитку головного мозку, які зумовлені цими факторами;
-важка травма голови;
-інсульт, в результаті якого до мозку не надходить достатньо кисню;
-інфекції мозку та мозкових оболонок (менінгіт, енцефаліт, нейроцистицеркоз);
деякі генетичні синдроми;
пухлини.

ЯК НАДАТИ ДОПОМОГУ ЛЮДИНІ З ЕПІЛЕПСІЄЮ ПІД ЧАС НАПАДУ

Правильна перша допомога – це дві прості дії:
👉достатньо перевернути людину на бік
👉покласти щось м’яке під голову, щоб уникнути травми.

При цьому НЕ варто:

🙅Класти що-небудь у рот: тверді предмети можуть травмувати, пошкодити зуби та ясна, а інколи навіть існує ризик зламати щелепу; під час нападу в людини НЕ може запасти язик;
🙅Намагатися зупинити напад – напад повинен пройти сам.

       У більшості випадків напади при епілепсії не є невідкладними станами та не завжди потрібно викликати екстрену медичну допомогу. Але обов’язково телефонуйте 103, якщо:

- напад триває п’ять хвилин або довше;
-напади повторюється настільки часто, що у проміжках між ними у людини не відновлюється свідомість (на відміну від серії нападів);
-коли у людини стається перший напад;
-коли людина отримує травму під час нападу (наприклад, внаслідок падіння);
-напад стається, коли людина перебуває у воді;
-людина вагітна або хвора на діабет.

epi.jpg

УВАГА!УВАГА!УВАГА!

   Загальнонаціональний карантин, який мав тривати до 3 квітня включно, продовжено на 21 день – до 24 квітня включно. Відповідне рішення Уряд ухвалив сьогодні, 25 березня.

 

   Таким чином, усі заклади освіти незалежно від форми власності та сфери управління мають продовжити карантинні заходи до відповідного терміну.

     Також передбачаються зміни у проведенні пробного зовнішнього незалежного оцінювання. Докладна інформація про це буде оприлюднена на сайті МОН завтра.

Докладніше:                                                                                      ОСЬ ТУТ  

Тимчасове виконання обов’язків Міністра освіти і науки України покладено на Любомиру Мандзій.

90716244_3405183902841497_23928441473891
90890304_3405316152828272_25109244892571

21 БЕРЕЗНЯ

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЛЮДЕЙ З СИНДРОМОМ ДАУНА

   У грудні 2011 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 21 березня Всесвітнім днем людей з синдромом Дауна.


      Зазвичай у цей день проводяться заходи з метою привернення уваги до даної теми, висвітлення інформації про таких людей, розвінчання міфів та страхів. Також прийнято брати участь у різноманітних флеш-мобах, наприклад,як от одягати кольорові шкарпетки #LotsofSocks або розповідати про відомих людей із синдромом Дауна #Я_та_Сонечко .


         Вашій увазі пропонуємо переглянути статтю про нашого співвітчизника, молодого та дуже талановитого хлопця із Кривого Рогу, Дениса Гроца.

СТАТТЮ МОЖНА ПЕРЕГЛЯНУТИ ЗА ПОСИЛАННЯМ      ОСЬ ТУТ  

84271254_492606808341678_518145835989467

ВЧИТЕЛЬ-ЛОГОПЕД ІРЦ РЕКОМЕНДУЄ

Іноді необхідно пояснювати дитині малозрозумілі/абстрактні речі на основі візуального шаблону.

 

0.jpg

ВЧИТЕЛІ-ДЕФЕКТОЛОГИ ІРЦ РАДЯТЬ

Коронавірус - що це таке та як захистити себе (жестовою мовою)

ПРАКТИЧНІ ПСИХОЛОГИ ІРЦ РЕКОМЕНДУЮТЬ

 Методи пониження рівня стресу в умовах протидії коронавірусу:

1. Дотримуйтесь інформаційної гігієни.

        Стрес у життя людини приносить не тільки робота та особисті відносини, але й новини із зовнішніх джерел. Навіть читання лякаючих заголовків новин викликає в організмі викид кортизолу, який називають гормоном стресу та найсильніших емоцій страху та агресії. Надлишок гормону кортизолу може впливати не тільки на психіку, але й призводити до тілесного стресу.

      Тому порада дуже проста - час від часу відпочивайте від новин, не дозволяйте інформаційному впливу керувати вашим настроєм.  

      2. Аналізуйте думки.

     Як тільки ви відчуваєте, що вас накриває хвиля паніки і хвилювання, сконцентруйтеся на тому, що ви усвідомили цей момент. Занепокоєння відступає, якщо людина робить хоча б спробу його побороти: Визнайте свій стан: «Так, я панікую, хвилююся, майже плачу і т.д.» Як тільки ви змогли перервати імпульс негативних думок, ви зможете бути більш раціональними і з “ясною головою”, щоб правдиво їх оцінити.

3. Дихайте. 

       Дихання - найефективніший метод емоційної саморегуляції у стресових умовах.

        Відкладіть всі відволікаючі фактори, сядьте на стілець,  відкиньтеся в кріслі, закрийте очі, розслабте всі м'язи і просто дихайте. Вам потрібно на деякий час зосередитися виключно на своєму диханні, щоб перервати блукання розуму. Думайте про те, як це - вдихати і видихати. Це звучить просто, але на ділі не так й легко зробити. У критичний момент зафіксуйте свою увагу на процесі - вдих через ніс, видих через рот - і ви відчуєте, як стрес потроху відступає.

         Цілком природно, якщо через кілька вдихів ви почнете думати про щось інше. Тоді просто знову зосередьтесь на диханні і продовжуйте вправу. Якщо для вас це легке завдання, почніть рахувати свої вдихи і видихи до 20.

4. Висипляйтесь.

       Ваш самоконтроль, увага і пам’ять - все це зменшується, якщо ви мало спите. Позбавлення снувикликає збільшення гормонів стресу навіть при відсутності стресової ситуації. 

        Сон - особливий фізіологічний стан. Відпочити найкраще можна саме вночі, так як наш організм здатний повністю розслабитися, а мозок зарядитися. Саме тому, щоранку ми прокидаємося зі “свіжою головою”.

5. Варто розуміти, що період карантину - це час для саморозвитку, пізнання себе та близьких, тому краще шукати можливості для налагодження стосунків з близькими.

        Оскільки на період запобіжних заходів більшість людей знаходиться вдома не на самоті, варто звернути увагу й на емоційний стан рідних. «Обов'язково говорити слова підтримки та турботи: «Чим я можу тобі допомогти» або «Чим я тобі можу зарадити». Лише теплі слова: «Я поруч, якщо потрібно поговорити я готова(ий) тебе вислухати». Звичайна розмова про занепокоєння і труднощі може послабити стресі створити новий погляд на ситуацію.

Як говорити з дитиною про сучасну епідемію?

😷Боятися - це НОРМАЛЬНО.

    "Страх зменшується, коли знаєш, що робити, щоб захистити себе". Поясніть, що ви маєте робити, як себе захистити.

😷"Всі епідемії закінчується і все стає, як раніше."

      Не обговорюйте поряд з дітьми найгірші сценарії, не робіть негативних прогнозів, діти все чують та беруть до уваги більше за дорослих!

😷Пограйте в "Фортецю та воїнів", переможіть віруси

Створіть щоденні веселі ритуали безпеки, давайте дитині якомога більше позитивної стимуляції


😷Нехай дитина періодично розмовляє з бабусею та дідусем онлайн по можливості


😷Обмежте перегляд новин вдома


😷Ні в якому разі не обманюйте дитину,

говоріть все, як є, але в м'якій формі, доступно та з позитивною розв'язкою, дитина повинна мати впевненість в благополуччі.

    Не дивлячись на труднощі, варто думати про майбутнє, саме ці думки допоможуть не піддаватися паніці та вберегти психічне здоров'я.

Бажаємо Вам здоров’я!

Бережіть себе та близьких і тримайте спокій!

90541294_921189348337305_625328820189344

СЕСТРА МЕДИЧНА ІНФОРМУЄ

89931925_912867652502808_379586733142337
90441569_920715335051373_526784310154362

УВАГА!УВАГА!УВАГА!

З 12 березня 2020 року в Україні запроваджується тритижневий карантин для усіх закладів освіти. Відповідне рішення Уряд ухвалив сьогодні, 11 березня 2020 року.

Карантин запроваджується в усіх закладах освіти незалежно від форми власності та сфери управління:

- дошкільної,

- загальної середньої,

позашкільна освіта професійна освіта вища освіта загальна середня освіта дошкільна освіта

- позашкільної,

- професійної (професійно-технічної),

- фахової передвищої,

- вищої,

- післядипломної освіти.

       Дане рішення Уряду є підставою для керівника закладу освіти видати наказ про запровадження карантину в закладі.

       Карантин триватиме три тижні – з 12 березня до 3 квітня 2020 року. Терміни карантину можуть змінитись в залежності від епідеміологічної ситуації в Україні. Під час карантину учням та студентам забороняється відвідувати заклади освіти.

МОН рекомендує закладам освіти:

- відмовитись від проведення та участі у масових заходах в приміщеннях та на території закладів освіти, зокрема пробного зовнішнього незалежного оцінювання, олімпіад, змагань, конкурсів, виставок тощо;

- не направляти здобувачів освіти та співробітників закладів до країн з високим ступенем ризику зараження;

- інформувати здобувачів освіти та співробітників закладів щодо того, як запобігти поширенню хвороби та дій у випадку захворювання;

- розробити заходи щодо проведення занять за допомогою дистанційних технологій та щодо відпрацювання занять відповідно до навчальних планів після нормалізації епідемічної ситуації;

- розробити заходи щодо часткового переведення працівників на дистанційну роботу;

- забезпечити профілактичні заходи, які попередять масове розповсюдження гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом, і гострих респіраторних інфекцій;

- виділити у гуртожитках закладів профтеху, фахової передвищої, вищої, післядипломної освіти місця для ізоляції здобувачів освіти з ознаками гострих респіраторних захворювань;

- виконувати рішення тимчасових обласних протиепідемічних комісій;

- обмежити проведення запланованих нарад, перевірок, експертиз до нормалізації епідемічної ситуації.

Докладні рекомендації для керівників закладів та управлінців є у листі Міністерства освіти і науки №1/9-154 від 11 березня 2020 року.

5e691d1a77461332044336.png

ПРИВІТАННЯ З НАГОДИ ДНЯ НАРОДЖЕННЯ!!!

Сьогодні свій День народження святкує вчитель-логопед КУ ІРЦ Ярмолинецької районної ради Хмельницької області, Кузь Леся Миколаївна!!!!

 

Шановна Леся Миколаївна! Прийміть найщиріші вітання з нагоди Вашого Дня народження!

      Бажаємо Вам міцного здоров’я, особистого щастя, злагоди, та чудового настрою, родинного затишку та сімейного добробуту.

      Нехай завжди Вас супроводжує вдача, постійно зігріває тепло людської вдячності, а будні і свята наповнюються радістю, світлом та любов’ю рідних та близьких.

 

Зі святом щиро вітаємо,
Вам ніжності й спокою бажаємо.
Щоб жіночність не згасала,
Краса ваша розцвітала.

Щоб всі мрії збувались,
Чудеса в житті траплялись.
Хай поруч близькі будуть люди
Та добре буде вам усюди.

                                                                       З повагою, дружній колектив КУ ІРЦ

 

32.jpg

ПРИВІТАННЯ З НАГОДИ 8-ОГО БЕРЕЗНЯ

        Колектив КУ ІРЦ Ярмолинецької районної ради Хмельницької області вітає любих жінок, шановних колег, дорогих освітянок - з найкращим днем весни, святом відродження природи, торжества жіночої краси та ніжності - Днем 8 Березня!

      Бажаємо гарного настрою, міцного здоров’я, вічної молодості, наснаги, впевненості у завтрашньому дні, нових професійних успіхів і життєвих перемог.

       Нехай доля сторицею привертає до вас усі земні блага – щастя, мир, злагоду, а лагідне сонце і легкий весняний вітерець принесуть у ваші серця радість і спокій.

 

З Міжнародним днем жіночим

Вас вітаємо охоче,

Будьте лагідні, тендітні,

Щирі, добрі та привітні,

Роботящі та успішні,

З добрим гумором, розкішні,

У роботі все встигайте,

Та побільше заробляйте,

Задоволень вам та сміху,

Цілоденного успіху,

Хай цвіте ваша краса,

Та ніколи не згаса!

 

31.jpg
30.jpg

ПРИВІТАННЯ З НАГОДИ ДНЯ НАРОДЖЕННЯ!!!

Сьогодні, 25 лютого,  святкує свій День народження, вчитель-дефектолог, Сидорчук Світлана Петрівна!!!

 

          Колектив КУ ІРЦ, щиро вітає Вас з Днем народження! Сердечно бажаємо Вам міцного здоров’я, невичерпної енергії та наснаги, родинного затишку, благополуччя і добра. Нехай кожен Ваш день буде наповнений корисними справами і теплом людських відносин, а мрії втілюються у життя та приносять бажану радість і задоволення.

Бажаємо вам лише добрих подій,
Ясного сонця, здійснення мрій,
Друзів чудових, кохання міцного,
Більше веселого, менше сумного,
Різних приємностей, класних відпусток,
Щоб в гаманці у вас не було пусто.
Те, що задумали, хай все вдається,
Та добра доля до вас посміхнеться!

 

11.jpg

КЛУБ ПРОФЕСІЙНОГО СПІЛКУВАННЯ

    19 лютого 2020 року на базі КУ ІРЦ Ярмолинецької районної ради Хмельницької області відбулося засідання Клубу професійного спілкування «Розвиток мовлення і комунікації дітей з ООП».

     В сучасному світі комунікації та цінностей інформації однією з найпоширеніших є проблема мовного розвитку дітей. Запрошені були вчителі-логопеди та корекційні педагоги, що надають послуги дітям з ООП із розвитку мовлення.

      Під час засідання було обговорено пріоритетні завдання логопедичної корекції в аспекті інклюзивної освіти, особливості розвитку мовлення та комунікації дітей з різними нозологіями. Обговорено фактори позитивного та негативного впливу ефективності корекційно-розвиткових занять та нові більш оптимальні і дієві формати взаємовідносин у трикутнику дитина-педагог-батьки. Запрошені учасники Клубу професійного спілкування мали змогу поділитися досвідом роботи.

28.jpg
29.jpg
27.jpg
26.jpg
25.jpg
24.jpg
21.jpg
22.jpg
23.jpg
20.jpg

КРУГЛИЙ СТІЛ ДЛЯ БАТЬКІВ

      14 лютого в інклюзивно-ресурсному центрі, відбулося засідання круглого столу для батьків, які виховують дитину з ООП, «Кожна дитина особлива». З метою сприяння та становлення батьківської компетентності шляхом усвідомлення і осмислення механізмів діалогічного спілкування та формування вмінь й навичок спілкування з дітьми у сім’ї.

      На початку заходу, практичний психолог центру, Гевал Інга Валентинівна, провела вправу «Наші здібності, можливості та бажання».

      Вчитель-дефектолог ІРЦ, Сидорчук Світлана Петрівна, розповіла батькам про їхню роль у вихованні дитини з ООП.

     Під час зустрічі батькам було запропоновано цікаві завдання для роздумів, релаксу та спілкування з дітьми. Одна така з тренінгових вправ, які провела, вчитель – дефектолог ІРЦ, Войт Наталія Іванівна, допомогла батькам зрозуміти, що відчуває дитина, коли до неї застосовують одну і ту ж фразу, але з різною інтонацією.

 Вчитель-логопед ІРЦ, Кузь Леся Миколаївна, надала рекомендації правильного спілкування з дітьми.

     Практичний психолог ІРЦ, Стасюк Альона Сергіївна, провела дидактичну вправу «Квітка бажань», під час якої, батьки мали змогу висловити свої сподівання та бажання щодо майбутнього власних дітей.

  Наприкінці, круглого столу, сестра медична ІРЦ, Гуменюк Надія Володимирівна, ще раз нагадала батькам про необхідність дотримання санітарно-гігієнічних вимог у період епідеміологічної ситуації.

15.jpg
18.jpg
14.jpg
13.jpg
16.jpg
17.jpg
12.jpg

24 СІЧНЯ

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ОСВІТИ

   Рішення відзначати цей день офіційно затвердили 3 грудня 2018 року резолюцією Генасамблеї ООН.

      Глобальна конференція з питань освіти, яка проходила у Брюсселі, а також прийняття резолюції, ініційованої, до речі, Нігерією та активно підтриманої іншими 58 державами-членами, зайвий раз продемонструвало: політична воля світу спрямована на підтримку, насамперед, інклюзивної, якісної та повноцінно доступної освіти.   

       ООН підкреслює, що законне право на освіту має кожна людина, незалежно від віку та статі. Саме освіта забезпечує отримання необхідних життєвих навичок, міцну платформу під ногами для самореалізації та добробут у майбутньому. Тим не менше, близько 265 мільйонів дітей і підлітків позбавлені можливості піти до школи чи навіть закінчити її.

      Щойно започатковане свято держави-члени проголосили особливо важливим для визнання безцінної ролі освіти на всіх рівнях, адже якісна та ґрунтовна освіта протягом всього життя допомагає людині вирішувати найскладніші питання. Навчатися можна коли завгодно, час не має ваги. Усі отримані навички і вміння допомагають нам активно брати участь у житті суспільства, реалізувати себе і, водночас, покращувати цей світ. Ми стаємо сильними, коли володіємо знаннями.

Освіта – це життя! Давайте підкорювати нові вершини разом! 

010020t0-f8b3-779x446.jpg

ПРИВІТАННЯ З НАГОДИ ДНЯ НАРОДЖЕННЯ!!!

17 січня відзначає свій славний ювілей, Стасюк Альона Сергіївна!

 

     Колектив КУ ІРЦ Ярмолинецької районної ради Хмельницької області вітає з днем народження колегу, практичного психолога Стасюк Альону Сергіївну!

     Сьогодні ми поспішаємо привітати Вас з ювілеєм! 30 років — чудова дата. Це час, коли вже багато досягнуто, але ще більше чекає попереду. Тому щиро бажаємо високих досягнень в роботі, довголіття, щастя. Нехай все задумане збудеться ще швидше, ніж Вам хотілося б. Бажаємо, щоб у серці жили тільки радість і любов, а рідні оточували турботою і теплом.

Хай ладиться скрізь: на роботі, в родині,
Щоб радісний настрій у серці не згас,
Все світле і гарне, що треба людині,
Нехай неодмінно приходить до Вас!
Хай щастя приходить і ллється рікою,
Хай горе обходить завжди стороною,
Хай доля дарує Вам довгі літа,
А в серці завжди хай живе доброта!

 

79224068_835723830217191_773913034264831

ПРИВІТАННЯ З НАГОДИ ДНЯ НАРОДЖЕННЯ!!!

17 січня відзначає свій день народження, Марисюк Алла Андріївна!

 

     Колектив КУ ІРЦ Ярмолинецької районної ради Хмельницької області вітає з днем народження мудрого керівника, чудову жінку Марисюк Аллу Андріївну!

    Прийміть наші найщиріші побажання міцного здоров'я, особистого щастя, невичерпної енергії і наснаги у всіх ваших добрих справах. Хай у вашому домі завжди панують мир і злагода, у серці – доброта, а у справах – мудрість та виваженість. Нехай доля і надалі буде прихильною до Вас, даруючи радість життя, незрадливу удачу, вірних і надійних друзів!

 

1.jpg

ПРИВІТАННЯ З НАГОДИ ДНЯ НАРОДЖЕННЯ!!!

14 січня відзначає свій день народження, Цибульська Наталія Миколаївна!

 

        Колектив КУ ІРЦ Ярмолинецької районної ради Хмельницької області вітає з днем народження колегу, вчителя-реабілітолога, Цибульську Наталію Миколаївну!

          У радісний і світлий день вашого народження хочем побажати щасливого сьогодні і радісного завтра, красивих мрій і їх здійснення! Хай кожен день буде сповнений гарним настроєм, душевними зустрічами і плідною працею. Щастя і радощів у домівку, здоров'я і благополуччя родині, натхнення і творчості. Хай сонце заглядає у вікна, а щастя в серце.

Хай будуть з вами здоров’я та сила,
Хай доля буде ласкава і щира!
Щоб ніколи не знали ви втоми!
Хай мир і злагода будуть у домі,
Хай Господь дарує надію й тепло
На довгі літа, на щастя й добро!

79224068_835723830217191_773913034264831

ПРИВІТАННЯ З ПРИЙДЕШНІМИ СВЯТАМИ!!!

ШАНОВНІ ДРУЗІ!!!

З Новим роком та Різдвом Христовим!

          Нехай веселі дзвіночки наповнять серце радістю, нехай яскраві вогники подарують добру надію! Бажаю з новими силами та щасливими відчуттями досягати нових успіхів та здійснювати свої мрії у новому році. Нехай щастить кожного дня, нехай вдача буде поруч увесь рік!

З повагою, колектив ІРЦ Ярмолинецького району Хмельницької області!

726ca6d6c71952c6b0084e7e9a15a45e.jpg

ПРИВІТАННЯ З НАГОДИ ДНЯ НАРОДЖЕННЯ!!!

 

9 грудня святкує свій день народження, Гевал Інга Валентинівна!

 

 Колектив КУ ІРЦ вітає з днем народження свою колегу, прекрасну жінку, практичного психолога, Гевал Інгу Валентинівну! Бажаємо бути красивою, коханою, вічно молодою та неймовірно щасливою! Нехай робота приносить задоволення і бажаний достаток, розвиток і нові можливості! Добробуту вдома, позитивних емоцій і барвистого життя!!!

Нехай приносить задоволення робота,
І гаманець товстіє від зарплати.
Щоб працювати не доводилось в суботу,
Відпусток й вихідних було багато.

Хай успіх переслідує у справах,
А щастя й затишок нехай чекають вдома.
Життя хай має веселкові барви,
Не знає ні турбот, ні втоми!

79224068_835723830217191_773913034264831

ЗАНЯТТЯ БАТЬКІВСЬКОЇ ШКОЛИ

       #ценесвято до Міжнародного дня осіб з інвалідністю на базі Ярмолинецького ІРЦ було проведено заняття батьківської школи на тему: «Не обрізайте дитині крила». Варто відзначити, що даний захід був позитивно сприйнятий батьками, адже батьки особливої дитини, як і сама дитина потребують толерантного відношення та визнання того, що – всі ми рівні, незалежно від того в кого які можливості.

7.jpg
5.jpg
3.jpg
1.jpg
6.jpg
4.jpg
2.jpg

КРУГЛИЙ СТІЛ ДЛЯ ПЕДАГОГІВ

      22 листопада в комунальній установі „Інклюзивно-ресурсний центр” Ярмолинецької районної ради Хмельницької області відбувся круглий стіл «Співробітництво в інклюзивному класі».

Участь у заході взяли вчителі інклюзивних класів та асистенти вчителів.

Під час роботи круглого столу були розкриті питання:

  • психолого-педагогічні засади професійного співробітництва в інклюзивній школі (І. В. Гевал, практичний психолог ІРЦ);

  • професійне співробітництво фахівців, як умова реалізації диференційованого та індивідуального підходів в інклюзивному класі. Співробітництво фахівців загальної та спеціальної освіти (С. П. Сидорчук, вчитель-дефектолог ІРЦ);

  • роль та місце спеціаліста психологічної служби у забезпеченні мультидисциплінарного підходу до організації інклюзивного навчання (А. С. Стасюк, практичний психолог ІРЦ);

  • організація професійного співробітництва в закладі загальної середньої освіти (Л. П. Сидорчук, директор Новосільської ЗОШ І-ІІІ ст.);

  • співробітництво вчителя та корекційного педагога в інклюзивному класі (Л. В. Вікарна, корекційний педагог Ярмолинецького НВК та А. В. Цісар, вчитель інклюзивного класу Ярмолинецького НВК);

  • роль асистента вчителя у системі професійного співробітництва (Л. С. Собко, асистент вчителя Ярмолинецького НВК).

           Підводячи підсумки круглого столу, директор ІРЦ, О. В. Марусій, провела інтерактивну вправу «Гуси»  з ключових форм співробітництва та наголосила на важливості ефективної співпраці між учасниками освітнього процесу в інклюзивному класі.

           Учасники круглого столу мали змогу отримати відповіді на актуальні запитання, обмінятися досвідом та думками з приводу процесу організації інклюзивного навчання та роботи команд психолого-педагогічного супроводу в закладах освіти.

9.jpg
10.jpg
6.jpg
11.jpg
8.jpg
3.jpg
4.jpg
2.jpg
3.jpg
5.jpg
7.jpg
5.jpg

ПРИВІТАННЯ З НАГОДИ ДНЯ НАРОДЖЕННЯ!!!

3 листопада святкує свій День народження, вчитель-дефектолог, Войт Наталія Іванівна!!!

Шановна, Наталія Іванівна!!!


Весь колектив ІРЦ щиро вітає Вас з ювілеєм. Прийміть у цей святковий день найщиріші привітання та найкращі побажання здоров’я, добра, родинного затишку, невичерпної енергії, злагоди та миру.

Хай кожна мить життя буде чудова,
Несе кохання та букетик мрій
І, як веселка різнокольорова,
Буде повна найяскравіших подій.

Нехай щоденно вам дарують квіти,
Хай компліменти сипляться для вас.
Хай буде сотня приводів радіти,
Носити посмішку замість усіх прикрас!

Гарбар.jpg

УЧАСТЬ У ТРЕНІНГУ-ІНТЕНСИВІ

         24-25 жовтня, наш фахівець, вчитель-реабілітолог, Цибульська Наталія Миколаївна, взяла участьу тренінгу-інтенсиві Українського ресурсного центру освітніх інновацій «Комплементарна реабілітологія та ерготерапія: інноваційні методи оцінювання та корекції порушень психофізичного розвитку у дітей в умовах інклюзивних закладів освіти».
            По закінченні інтенсиву учасники отримали сертифікати встановленого зразку.

73041807_534562837336302_460789587729239
73263454_1369793336519159_75322553014419

СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ

18 жовтня  в комунальній установі „Інклюзивно-ресурсний центр” Ярмолинецької районної ради Хмельницької області відбувся семінар-практикум «Умови успішної адаптації дітей з ООП в освітньому просторі».

Участь у заході взяли вчителі інклюзивних класів та асистенти вчителів.
Директор установи, Марусій Ольга Вікторівна,  розповіла про актуальність теми.

Під час роботи семінару було розглянуто наступні питання:

  • Характерні особливості дітей з особливими освітніми потребами (практичний психолог, Гевал Інга Валентинівна);

  • Організація класних кімнат. Створення умов для навчання дітей відповідно їх розвитку (вчитель-логопед, Кузь Леся Миколаївна);

  • Розвиток дрібної моторики рук і формування правильної постави (вчитель-реабілітолог, Цибульська Наталія Миколаївна);

  • Профілактика порушень зору (сестра медична, Гуменюк Надія Володимирівна);

  • Технології інклюзивного навчання від теорії до практики (вчитель-дефектолог, Сидорчук Світлана Петрівна). Також фахівцем було проведено вправу «Мозковий штурм», де залежно від особливостей дитини учасники семінару визначали адаптації та модифікації завдань для неї.

Також учасники мали змогу на практиці ознайомитись з вправами для розвитку дрібної моторики, формування правильної постави та профілактики порушень зору, які вчитель може використати під час проведення уроку.

На завершення, практичний психолог, Стасюк Альона Сергіївна, провела вправу «Адаптація», у якій учасники виділяли позитивні та негативні чинники адаптації дітей з ООП в освітньому просторі.

Учасники семінару-практикуму змогли отримати відповіді на актуальні запитання та обмінятися думками з приводу наявних проблем у процесі адаптації дітей з ООП в закладах загальної середньої освіти.

00.jpg
03.jpg
06.jpg
4.jpg
01.jpg
04.jpg
07.jpg
08.jpg

ВРУЧЕННЯ ГРАМОТИ

6 жовтня відзначається Всеукраїнський День працівників освіти.

  Наш, практичний психолог, Стасюк Альона Сергіївна, за ефективне застосування професійних знань у практичній діяльності, досягнення успіхів у діагностичній та психолого-педагогічній та корекційно-розвитковій роботі з дітьми з особливими освітніми потребами та з нагоди Дня працівника освіти отримала Грамоту Ярмолинецької районної ради, яку вручив, голова районної ради - Копицяк Лаврентій Францович! Пишаємось та бажаємо подальших звершень!

72386675_533966227352236_626972267950322
71932172_407315440223623_333582150876423

ПРИВІТАННЯ З НАГОДИ

ДНЯ ПРАЦІВНИКА ОСВІТИ!!!

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!!!

          В цей святковий день прийміть нашу щиру вдячність за Вашу невтомну працю, за високе служіння обраній справі, творчий пошук, самовідданість, добро і щедрість душі, за великий талант і покликання сіяти мудрість і знання.

         

          Нехай Ваша щоденна самовіддана праця примножить добро у світі, буде легкою і радісною від щирої любові до студентів та колег, повниться світлою вірою у свої сили, знання і високе призначення на землі – бути Педагогом!

thumb-zoom-640x462-1780.jpg

29 ВЕРЕСНЯ МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ

ДІТЕЙ З ПОРУШЕННЯМ СЛУХУ

Ти вмієш чути…Це небезпечна зброя, тому що проти неї важко встояти. Відчувати, що тебе чують, - це майже найкраще, що є в світі.

Грегорі Девід Робертс

 

              Мало хто замислюється над тим, що для багатьох людей недоступно почути шум дощу, музику, голос рідної людини…За статистикою, на порушення слуху страждає кожна 9-та людина на Планеті. Його втрачають внаслідок травм, хвороб або вроджених вад.

 

         Глухі та слабочуючі, особливо, якщо мова йде про дітей, гостро потребують підтримки та участі оточуючих, а присвячене їм свято значною мірою сприяє цьому.

Цей день виник для попередження дискримінації людей, які не чують, а також для привернення уваги суспільства до потреб людей, позбавлених нормального слуху.

        З повагою і особливою вдячністю прийнято згадувати у цей день видатного француза, абата де Лепе (Charles-Michel de L’Epee), який розробив мову Жестуно, яка значно полегшила спілкування в соціумі цих людей. У 1760-му році він створив першу школу у Франції – Паризький інститут глухих. Згодом у світі створювались національні організації глухих, які у вересні 1951 року в Римі заснували Всесвітню федерацію глухих WFD (World Federation of Deaf), яка у 1958 році оголосила останню неділю вересня Міжнародним днем глухих.

 

       Існує міф, що глухі замкнуті та уникають спілкування. Але мало хто знає, що багато яскравих і талановитих особистостей були глухими. Зокрема, Віктор Гюго – автор «Собору Паризької Богоматері», Людвиг Ван Бетховен – відомий композитор, Антоніо Станьолі – італійський художник, Клод-Андре Десен – французький скульптор, Жан-Жак Руссо – французький філософ і письменник.

         

     Відомо, що відсутність одного з органів чуття змінює весь процес сприйняття світу, дозволяючи звертати увагу на дрібниці, приховані від більшості. Але, ніхто з людей, які не мають слуху, не вважають себе німими – у глухих є мова жестів, така ж повноцінна, як і мова вербального спілкування. Перший такий словник був надрукований у 1965 році і містив 300 жестів, а 3-тє видання 1975 року включало вже 1500 жестів. У 1982 році в США вийшла книга Саймона Кармела «Міжнародна ручна абетка глухих», в якій змальовано 43 дактильних алфавіта, які використовують у 59 країнах світу.

#відчуй #жестова_мова #ятебечую #поговоримо

НАВЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ ДЛЯ ПСИХОЛОГІВ 

          У рамках проекту «Стоп булінг» 27 вересня 2019 року на базі комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Ярмолинецької районної ради Хмельницької області відбулося навчально-практичне заняття для практичних психологів закладів загальної середньої освіти, де організовано інклюзивне навчання, на тему: «Протидія булінгу в інклюзивному середовищі».

       Про завдання та основні напрямки роботи інклюзивно-ресурсного центру розповіла, директор, Марусій Ольга Вікторівна.

    Практичний психолог ІРЦ, Стасюк Альона Сергіївна, висвітлила актуальність явища булінгу в інклюзивному середовищі, розповіла про поняття булінгу та його види, розкрила питання наслідків булінгу для дітей з особливими освітніми потребами та ефективні способи протидії цькуванню.

         Практичний психолог ІРЦ, Гевал Інга Валентинівна, продемонструвала вправи на набуття практичних навичок для роботи з питань протидії булінгу.

            Також практичним психологам було надано просвітницькі матеріали (перелік відеороликів, фільмів) та роздано буклети відповідної тематики.

1.jpg
3.jpg
5.jpg
7.jpg
2.jpg
4.jpg
6.jpg
8.jpg

ТИЖДЕНЬ ПРОТИ БУЛІНГУ

"Тиждень протидії булінгу – це другий щорічний комплексний захід, направлений на одночасну та всесторонню роботу з протидії булінгу у школах. Під час Всеукраїнського тижня з протидії булінгу по всій Україні відбудуться правопросвітницькі заходи, спрямовані на інформування школярів, їх батьків, учителів та інших учасників освітнього процесу про запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу (цькування) та вироблення в суспільстві небайдужості до проблеми булінгу.", - йдеться у повідомленні.

Міністерство юстиції України

        Булінг – це відносно новий термін для пересічного громадянина, зміст якого кожен із нас не просто знає, а в більшості випадків стикався з цим явищем у дитинстві. Під терміном "булінг", пояснюють в Біляївському районному центру соціальних служб для сім'ї, молоді та дітей,  – це агресивна поведінка щодо окремої особи або групи, з метою приниження, домінування, фізичного чи психологічного самоствердження.

    Булінг може проявлятись у вигляді психологічного тиску (образи, приниження, погрози, ігнорування тощо) та фізичних знущань (удари, поштовхи, принизливий фізичний контакт, побиття та інше). Не рідко фізичний і психологічний тиск об’єднуються.

 

     Від булінгу страждають і агресори, і жертви. Всі вони переживають емоційні проблеми, не вміють будувати стосунки з людьми, мають проблеми психо-емоційного розвитку. Вони потребуватимуть підтримки дорослих, які б допомогли їм розвинути здорові відношення з людьми не лише у школі, але й протягом усього їх подальшого життя.

Як зрозуміти, що дитина є жертвою булінгу

  • Діти, які страждають від булінгу, можуть не хотіти йти до школи або ж можуть плакати, вигадувати хворобу у шкільні дні.

  • Вони не беруть участь у спільній класній діяльності, соціальних заходах.

  • Часто у дитини змінюється поведінка: вона усамітнюється, поводить себе незвичайно. 

  • Дитина починає губити гроші або речі, приходить додому у порваному одязі чи з поламаними речами. Коли ви її запитуєте, що трапилося - не можуть реалістичо пояснити.

  • Може почати говорити про те, що кине школу, пропускає заходи, в яких приймають участь інші учні.

  • Відсутність контакту з однолітками: немає друзів, зідзвонювань, не ведеться переписка у соцмережах, похід до школи і повернення звідти наодинці, немає у кого запитати домашнє завдання.

  • Психосоматичні ознаки: часті хвороби, наприклад, ломота в тілі, болі в животі, вірусні інфекції.

  • Обмальовані руки або специфічні малюнки на полях у зошиті.

  • Бажання іти до школи іншою дорогою, аніж та, якою йдуть усі інші діти

 

Чому діти стають жертвами булінгу

Психологи визначають декілька основних причин:

  • Занижена самооцінка. Навіть якщо дитина виявляє її через нарцисизм, надмірну відкритість, зверхність.

  • Домашня атмосфера. Дуже часто жертвами булінгу стають діти, яких вдома принижують, знецінюють, ображають. Або є родини, де дитину звикли жаліти - нещасна, хвора, росте без батька...Школа і садок — каталізатор домашніх проблем. Тож, якщо дитина звикла отримати більше уваги до себе, поблажливість батьків, коли вона бідна й нещасна, то вона буде створювати навколо себе таку ж атмосферу і в школі.

  • Атмосфера в класі. Бувають колективи, створені самостійно або руками вчителя, в яких є дитина-агресор. Вона свідомо шукає слабшого, використовує його як грушу для биття, вирівнюючи свій психологічний стан.

Що робити батькам

  • У першу чергу заспокойтесь, і тільки після цього починайте розмову з дитиною.

  •  Дайте відчути, що ви поруч, готові підтримати та допомогти, вислухати та захистити.

  • Запевніть дитину, що ви не звинувачуєте її у тому, що відбувається, і вона може говорити відверто.

  •  Пам’ятайте, що дитині може бути неприємно говорити на цю тему, вона вразлива у цей момент. Будьте терплячими та делікатними.

  •  Спробуйте з’ясувати все, що зможете, проте не повторюйте ті ж самі запитання по декілька разів, допитуючись.

  • Запропонуйте подумати, які дії допоможуть дитині почуватися у більшій безпеці зараз (наприклад, бути певний час ближче до дорослих, не залишатися після уроків тощо).

  • Розкажіть дитині, що немає нічого поганого у тому, щоб повідомити про агресивну поведінку щодо когось учителю або принаймні друзям. Поясніть різницю між “пліткуванням” та “піклуванням” про своє життя чи життя друга/однокласника.

  •  Спитайте, яка саме ваша допомога буде корисна дитині, вислухайте уважно. Можливо ви запропонуєте свій варіант. Це допоможе розробити спільну стратегію змін.

  • Пам’ятайте, що ситуації фізичного насилля потребують негайного втручання з боку батьків та візит до школи.

  • Спільно з дитиною шукайте нові способи реагування на ситуацію булінгу.

  • Обговоріть, до кого по допомогу дитина може звертатися у школі: до шкільного психолога, вчителів, адміністрації, дорослих учнів, охорони, батьків інших дітей.

  •  Важливо усвідомити, чому саме дитина потрапила у ситуацію булінгу. Рекомендуємо з цим звернутися до дитячого психолога.

  • Підтримайте свою дитину у налагодженні дружніх стосунків з однолітками.

  • Поясніть дитині, що зміни будуть відбуватися поступово, проте весь цей час вона може розраховувати на вашу підтримку

  • Що робити вчителя

  • Завдання вчителів - відслідковувати ситуацію в класі. Спеціалісти-конфліктологи пропонують дуже корисне завдання, яке допомагає визначити, чи є в колективі діти, які перебувають в ситуації жертви. 

  • Перед початком уроків попросіть кожну дитину на аркуші паперу написати прізвища чотирьох дітей, з якими вона хоче сидіти поруч за партою. А також прізвище того, кого вона вважає своїм найкращим другом. Коли вчитель проаналізує результати, то легко помітить, кого з дітей «забули», не згадали зовсім.

  • Цей метод має назву «розстановка сил». Завдяки йому можна дослідити комунікацію в колективі й дізнатися, хто в класі жертва, хто агресор, хто є неформальним лідером, а від кого відвернулися однолітки.

 

Чому важливо вчасно відреагувати

  • Булінг впливає на всіх, хто бере в ньому участь або спостерігає, та має деструктивні наслідки в майбутньому житті.

  • Ті, хто піддаються булінгу:

  • втрачають відчуття емоційної та фізичної безпеки, довіри до місця, у якому мають перебувати щодня;

  •  відчувають безпорадність і страх від постійної загрози. Булінг провокує тривожні та депресивні розлади, пригнічує імунітет, що підвищує вразливість до різних захворювань;

  • втрачають повагу до себе. Страхи та невпевненість руйнують здатність до формування та підтримки стосунків з однолітками, що призводить до відчуття самотності;

  • втрачають інтерес до різних форм активності та не можуть нормально навчатися. У деяких випадках можна простежити зв’язок між потерпанням від булінгу та розладами харчуванням (анорексії та булімії), емоційної сфери (депресіями та суїцидальною поведінкою).

  • Ті, хто булять:

  • частіше за інших потрапляють у ситуації, де проявляється насилля та порушуються закони;

  • частіше беруть участь у бійках, причетні у вандалізмі, залучаються до ранніх статевих стосунків, мають досвід вживання алкоголю та наркотичних речовин.

  • Ті, хто вимушені спостерігати:

  • часто страждають від відчуття безпорадності, етичного конфлікту: втрутитись у ситуацію булінгу чи ж залишитись осторонь;

  • потерпають від депресивних станів чи перезбудження, намагаються менше відвідувати школу.

  • Навіть поодинокий випадок булінгу залишає глибокий емоційний слід, що робить проблему найпоширенішою причиною звернень до дитячого психолога.

95VjyJXSxq5FwAIKPDeA.w575.jpg

УЧАСТЬ У ТРЕНІНГУ

   З 17 по 20 вересня 2019 року на базі Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся тренінг відповідно до вимог Концепції "Нова українська школа", учасниками якого були фахівці нашого центру: Кузь Леся Миколаївна - вчитель-логопед, Войт Наталія Іванівна - вчитель-дефектолог, Сидорчук Світлана Петрівна-вчитель-дефектолог. По закінченні навчання фахівці отримали сертифікати.

70326541_2475305826031123_48249979142353

ПРИВІТАННЯ З НАГОДИ ДНЯ НАРОДЖЕННЯ!!!

Колектив, комунальної установи "Інклюзивно-ресурсний центр" Ярмолинецького району Хмельницької області, від щирого серця вітає з днем народження, нашу колегу, сестру медичну,

Гуменюк Надію Володимирівну.

Бажаємо з радістю та посмішкою зустрічати кожен день, обов’язково досягати всього, чого бажає Ваше серце. Нехай у діяльності завжди буде море гідних ідей та перспектив, нехай у житті завжди на Вас чекає безліч радощів, приємних зустрічей та цікавих подій)

1106203_6065698.jpg

ТЕОРЕТИКО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР

ДЛЯ ГОЛІВ КОМАНДИ СУПРОВОДУ

         12  вересня на базі комунальної установи «Інклюзивно-ресурсного центру» Ярмолинецького району Хмельницької області відбувся теоретико-практичний семінар для голів команд супроводу на тему: «Розроблення індивідуальної програми розвитку для дітей з особливими освітніми потребами у закладах загальної середньої освіти». Директор центру, Марусій Ольга Вікторівна, провела навчання щодо складання індивідуальної програми розвитку (ІПР) в закладах загальної середньої освіти, було висвітлено питання щодо співпраці команди супроводу із фахівцями ІРЦ та обговорено складові компонентів ІПР, розглянуто зразки її заповнення.

     Вчитель-дефектолог ІРЦ, Сидорчук Світлана Петрівна, розповіла про особливості застосування здоров’язберігаючих технологій та дотримання охоронного режиму під час  навчання дітей з ООП.

 

   Практичний психолог, Стасюк Альона Сергіївна, презентувала офіційний сайт установи: https://www.yarmolyntsi-irc.com/, ознайомила з основними розділами сайту та корисною інформацією, яка міститься на ньому.

1.jpg
2.jpg
6.jpg
3.jpg
70274863_361468768074661_565301256030833

НАРАДА ДИРЕКТОРІВ ІРЦ

       3 вересня на базі Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбулася інструктивно-методична нарада для директорів інклюзивно-ресурсних центрів з питань організації роботи на 2019-2020 навчальний рік.

70324529_940758946267577_278171681285577
69695887_940759062934232_730084744569552

ПРИВІТАННЯ З НАГОДИ ПОЧАТКУ

НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

Дорогі учні! Шановні педагоги та батьки!

 

           Щиро вітаємо з Днем знань – урочистим святом, яке завжди означає відкриття нової, осяйної і часто нелегкої дороги до знань, до нових звершень, до самостійного життя.

             Цей день хвилюючий і незабутній своєю атмосферою, барвами осінніх квітів  і, звичайно, закличним першим дзвоником, що пролунає в кожному серці радісним настроєм, вірою в завтрашній день та в успіх  розпочатих справ.

               Для когось навчальний рік, що починається, буде першим, для когось – останнім чи черговим. Але день, яким він відкривається, однаково хвилюючий і незабутній – святковою атмосферою, барвами осінніх квітів, свіжістю оновлених класів. І, звичайно, шкільним дзвоником.

              Нехай цей навчальний рік відкриє перед молоддю нові горизонти пізнання себе і світу, вчителів надихне успіхами вихованців, батьків – гордістю за своїх дітей!

З повагою, фахівці ІРЦ.

123.jpg

ВІДБУЛОСЯ НАВЧАННЯ ФАХІВЦІВ ІРЦ

(ПРАКТИЧНИХ ПСИХОЛОГІВ)

      З 3.06.2019 року в Хмельницькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти, спільно обласним ресурсним центром підтримки інклюзивної освіти було проведено тренінг з підвищення кваліфікації фахівців ІРЦ (практичних психологів) метою яких є оволодіння та право на використання психодіагностичних методик WISK-IV, Leiter-3, Conners-3, PEP-3 та CASD. Це дуже важливо для того, щоб оцінити потенційні можливості до навчання дітей з особливими освітніми потребами, побудувати для них індивідуальну програму розвитку, освітню траєкторію тощо.

         У тренінгу брали участь 27 практичних психологів ІРЦ Хмельницької області.

       Відповідно до наказу МОН України №671 від 17.05.2019 р. тренером визначено Боднар Олену Василівну – директора Хмельницького районного інклюзивно-ресурсного центру Гвардійської сільської ради.

        По завершенню кожен учасник склав іспит та протягом наступних двох тижнів виконав домашнє завдання на робочому місці. Це було обов’язковою умовою доступу слухачів до наступного етапу. 27 осіб були допущені до ІІ частини навчання.

         Учасники приїхали вже зробивши практичну (домашню) частину, усі фахівці надали 10 наративних звітів за результатами 2-х проведених тестувань за кожною з методик.

       4 липня 2019 року, відбувся єдиний Всеукраїнський дистанційний екзамен для фахівців ІРЦ, які пройшли тренінги, відповідно до листа «Про екзаменацію фахівців ІРЦ» Міністерства освіти і науки України від 20 червня 2019 р. №1/9-396 для підтвердження засвоєння знань та надання права на користування психодіагностичними методиками WISC-IV, Leiter-3, Conners-3, PEP-3 та CASD. Лише 12 осіб успішно здали екзамен.

         Наш, фахівець, Стасюк Альона Сергіївна, успішно пройшла усі 2 етапи навчання та відмінно здала іспит, що свідчить про те що у комунальній установі «Інклюзивно-ресурсний центр» Ярмолинецької районної ради Хмельницької області мають право користуватись психодіагностичними методиками під час проведення комплексної оцінки.

62354679_844893212545705_511999646735584
Батькам | КУ "Інклюзивно-ресурсний центр" Ярмолинецької районної ради

ПРИВІТАННЯ З ДНЕМ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

           Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та одвічної надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.
           У малечі не повинно бути нещасливого дитинства, і за це маємо відповідати ми, дорослі, тому турбота про дітей, захист їхніх прав повинен стати одним з найголовніших наших обов'язків.
        Закликаємо усіх сьогодні й кожного наступного дня зігрівати теплом і любов'ю кожне дитяче серце, об'єднувати зусилля заради майбутнього, і тоді маленькі громадяни виростуть достойними людьми й неодмінно стануть гордістю України.

289190c9817b7bc84b7d4bfda0268ed0.jpg

ПРИВІТАННЯ З НАГОДИ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ДНЯ ПСИХОЛОГА 

(23 КВІТНЯ)

       Один мудрець сказав, що душа дитини подібна до коштовного каменя. Без належної ограновування і оправи вона не може сяяти всіма гранями. Продовжуючи його думку, розумно порівняти психолога з умілим ювеліром, який розуміючи цінність каменю, вміє створити з нього справжній скарб, відтінити його фарби. У День психолога ми хочемо побажати вам гарного настрою та посмішок на кожен день, а також нових досягнень у вашій ювелірній роботі, завдяки якій душі дітей грають світлом, зовсім як діаманти!

den-psykholoha.jpg

СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ ДЛЯ ДИРЕКТОРІВ

ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИХ ЦЕНТРІВ

        23 квітня 2019 р у Хмельницькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся семінар-практикум для директорів інклюзивно-ресурсних центрів "Організація міжвідомчої взаємодії інклюзивно-ресурсних центрів з закладами дошкільної, загальної середньої освіти та закладами охорони здоров'я".

58383713_820576998324471_875572361957054

2 КВІТНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПОШИРЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО АУТИЗМ

autuzm.w695.jpg

         У листопаді 2007 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 2 квітня Всесвітнім днем поширення інформації про проблему аутизму. Вона висловила глибоку Стурбованість чисельністю і високою часткою дітей, які страждають аутизмом, у всіх регіонах світу і що випливають звідси проблемами в області розвитку.

     У резолюції Генеральної Асамблеї відзначається, що раннє діагностування та раннє втручання мають життєво важливе значення для росту і розвитку людини.

       У честь Дня поширення знань про аутизм (2 квітня), у стінах комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Ярмолинецької районної ради Хмельницької області було проведено консультування батьків на тему: «Особливості розвитку дітей з аутизмом та РАС», було переглянуто відеоролики та роздано брошурки на відповідну тему.

         АУТИЗМ (РОЗЛАДИ АУТИСТИЧНОГО СПЕКТРУ (РАС) – це стан, який виникає внаслідок порушення розвитку головного мозку і характеризується вродженим та всебічним дефіцитом соціальної взаємодії та спілкування. Його неможливо вилікувати, проте з часом можна скоригувати і адаптувати людину до соціального життя.

ОСНОВНІ ОЗНАКИ АУТИЗМУ У ДИТИНИ:

Порушення мовлення

        Частина дітей не розмовляють зовсім, інші відстають від своїх однолітків у мовному розвитку. У віці до 12 місяців не агукають, не виявляють активно радості при наближенні мами або когось із близьких; видають одні й ті ж звуки, в 2 роки у них вкрай бідний словниковий запас (близько 15 слів), до 3 років вони майже не здатні комбінувати слова. Такі діти часто повторюють почуті десь слова і фрази, придумують власні слова (неологізми) і не користуються мовою для спілкування.

                                                                      Відсутність емоційного контакту з людьми

         В першу чергу – з батьками. Малюки не дивляться людям в очі, не тягнуться до батьків на руки, не посміхаються, часто чинять опір спробам взяти їх на руки, приголубити. Вони не відрізняють батьків від інших людей, не помічають, що до них хтось звертається.

                                                                                       Усамітнення

         Дитина з аутизмом відчуває сильний дискомфорт серед інших людей, а з часом – тривогу. Вони не завжди грають з однолітками, не розуміють емоцій інших людей і тому віддають перевагу усамітненню, яке захищає їх від сильних переживань з приводу складнощів спілкування.

                                                                              Слабкий інтерес до іграшок

         Наприклад, дитина не катає машинку, а годинами крутить її колесо. Інший варіант – прихильність тільки до однієї іграшки або її частини, до одних і тих же дрібних предметів.

                                                                              Стереотипність поведінки, страх змін

          Діти-аутисти схильні здійснювати одні й ті ж дії протягом довгого часу: повторювати одне і те ж слово, бігати по колу, розгойдуватися з боку в бік, дивитися на обертові об'єкти, вертіти щось тощо.

                                             

                                                                          Правила роботи з аутичними дітьми

• приймати дитину такою, якою вона є;

• вірити у свої сили й набратися терпіння;

• робота щодо коригування повинна бути особливо інтенсивною на початкових етапах, тому не марнуйте часу й починайте заняття;

• аутичним дітям складно пристосовуватися до мінливих умов, тому намагайтеся зробити їх максимально однаковими вдома та у садку;

• враховувати інтереси дитини;

• суворо дотримуватися певного режиму і ритму життя дитини;

• виконувати щоденні ритуали (вони забезпечують безпеку дитині);

• навчитися уловлювати щонайменші вербальні і невербальні сигнали дитини, що свідчать про її дискомфорт;

• частіше бути присутнім у групі, де займається дитина;

• якомога частіше розмовляти з дитиною;

• терпляче пояснювати дитині значення її діяльності, використовуючи чітку наочну інформацію (схеми тощо);

запобігати перевтомлюваності дитини.

Якість корекційно-розвиткової роботи з аутичними дітьми залежить від раннього виявлення та своєчасно наданої допомоги.

Поважайте і любіть людей з аутизмом. Вони особливі і потребують особливого підходу, але це не робить їх гіршими.

26 БЕРЕЗНЯ - ФІОЛЕТОВИЙ ДЕНЬ (День хворих на епілепсію)

        Щорічно 26 березня в світі відзначають День хворих епілепсією.Відзначати цю дату під назвою «Фіолетовий день» в 2008 році запропонувала 9-річна дівчинка Кессіді Меган, страждаюча від епілепсії, щоб показати, що люди з таким діагнозом такі ж, як і здорові.

          Ініціативу Кессіді підтримали в різних країнах світу. З 2009 року кожен рік 26 березня активісти поширюють інформацію про епілепсію і необхідної першої допомоги людям з цим захворюванням. На аукціонах, ярмарках і спортивних заходах збирають кошти для допомоги людям із цим діагнозом.

         Таких людей у світі чимало. Епілепсія вважається одним з найбільш поширених хронічних неврологічних захворювань людини. Воно проявляється раптовими судомними нападами. З цією особливістю пов'язана російська назва хвороби - «падуча».

          Є відомості, що страждали на епілепсію багато відомих людей. У їх числі Юлій Цезар, Олександр Македонський, Нострадамус, Данте Аліг'єрі, Іван Грозний, Наполеон Бонапарт, Федір Достоєвський, Альфред Нобель, Вінсент ван Гог.

Пропонуємо кожному дізнатися більше про дану хворобу і навчитися допомагати людям, що страждають на неї. 

                                          Отже, найбільш поширені міфи про епілепсію та як є насправді:

               1. Під час нападу в людини може запасти язик
Ні, бо це фізично неможливо.

                2. Коли у людини стався напад, негайно потрібно покласти їй щось в рот
Тверді предмети можуть травмувати, пошкодити зуби та ясна, а інколи навіть існує ризик зламати щелепу. Правильна перша допомога – це дві прості дії: достатньо перевернути людину на бік та покласти щось м'яке під голову, щоб уникнути травми.

                3. Коли у людини напад, потрібно його якнайшвидше зупинити.
Ніколи не робіть цього! Напад повинен пройти сам.

                4. Епілепсія – це заразне захворювання.
Ні, ви не можете заразитися епілепсією від іншої людини.

                5. Напади епілепсії виникають тільки у дітей.
Напади виникають у людей у віці старше 65 років майже так само часто, як і у дітей віком до 10 років. У людей похилого віку напади часто розвиваються внаслідок інших проблем зі здоров'ям, наприклад, внаслідок інсульту або серцево-судинних захворювань.

                6. Люди, які страждають від епілепсії, непрацездатні.
Люди, які страждають від епілептичних нападів, мають такі ж здібності та інтелектуальні можливості, як і інші. У деяких з цих людей хвороба протікає у більш важкій формі, тому вони не можуть працювати на рівні з іншими, тоді як інші – це успішні люди, які будують чудові кар'єри.

                7. Людям, які страждають від епілепсії, не можна обіймати посади, які вимагають високого рівня відповідальності та стресостійкості.
Багато людей живуть з епілепсією і працюють у різних сферах: бізнесі, уряді, мистецтві тощо. Ми не завжди знаємо про їхню хворобу, тому що, навіть сьогодні, більшість хворих соромляться про це говорити або бояться, що оточення буде по-іншому ставитися до них.

                8. Не можна передбачити дії людини, у якої стався напад
Як правило, напади епілепсії протікають в характерній формі. Поведінка людини під час нападу може бути невідповідною з огляду на час та місце, але навряд чи ця людина завдасть комусь шкоди.

                9. Напад при епілепсії – це завжди невідкладний стан і потрібно одразу дзвонити 103
Насправді, у більшості випадків напади при епілепсії не є невідкладними станами та не завжди потрібно викликати екстрену медичну допомогу.

                10. Дзвонити 103 потрібно лише у наступних ситуаціях:

- напад триває п'ять хвилин або довше;
- напади повторюється настільки часто, що у проміжках між ними у людини не відновлюється свідомість (на відміну від серії нападів);
- коли у людини стається перший напад;
- коли людина отримує травму під час нападу (наприклад, внаслідок падіння);
- напад стається, коли людина перебуває у воді;
- людина вагітна або хвора на діабет.

safe_image.jpg

ТЕМАТИЧНА ЗУСТРІЧ "СОНЯЧНІ ДІТИ"

     Кожного року 21 березня відзначається Всесвітній день людей з синдромом Дауна.

    20 березня у Інклюзивно-ресурсному центрі Ярмолинецької районної ради Хмельницької області було проведено тематичну зустріч «Діти Сонця» для соціальних педагогів ЗЗСО та працівників центру соціальної реабілітації дітей інвалідів, метою якої було підвищення рівня проінформованості суспільства про людей із синдромом Дауна та виховання толерантного ставлення до них.

       «Сонячні діти» − так називають людей з синдромом Дауна за їхню доброзичливість, відкритість та наївність. 21 березня – Всесвітній День людини із синдромом Дауна. 21-й день третього місяця був обраний, щоб пояснити – синдром Дауна – не хвороба, а генетична аномалія, пов'язана з наявністю в клітинах людини додаткової третьої хромосоми у 21-ій парі (21.3). Саме її символізує кольорова шкарпетка міжнародної акції. Суть якої в тому, щоб дати можливість зрозуміти, як це − відрізнятись від інших.

  Одягнувши яскраві, кольорові гетри або шкарпетки, прикріпивши їх до сумочки, кишені чи якимось іншим способом 21 березня можна привернути увагу оточуючих і розповісти їм про суть акції. 
    Учасники зібрання - працівники інклюзивно-ресурсного центру та центру соціальної реабілітації дітей інвалідів, соціальні педагоги виявили солідарність «сонячним дітям», взявши участь у флешмобі. #діти_сонця#LOTSOFSOCKS,#WDSD2019

54462738_657213518068224_680421144372707
5.jpg
4.jpg
54515672_847286195613835_912496459941255
1.jpg

КРУГЛИЙ СТІЛ ДЛЯ ПРАКТИЧНИХ ПСИХОЛОГІВ ЗАКЛАДІВ ЗЗСО ТА ЗДО

   8 лютого на базі комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Ярмолинецької районної ради Хмельницької області було проведено теоретико-практичний семінар «Роль асистента вчителя (вихователя) в класі з інклюзивним навчанням».
  Захід проведено з метою визначити ефективні шляхи формування інклюзивного освітнього середовища для дітей з особливими освітніми потребами у загальноосвітніх закладах району, представити та популяризувати досвід інклюзивного навчання.
  Під час семінару розглядались питання законодавчого підґрунтя роботи асистента вчителя. Було визначено успіхи та труднощі з якими довелося зіткнутися. Разом було обговорено шляхи вирішення проблеми та сплановано подальші дії щодо успішної соціалізації дітей з особливими освітніми потребами.      В рамках заходу проведено майстер-клас «Використання кінезіологічних вправ в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами». На завершення семінару було проведено педагогічну рефлексію, обмін думками і досвідом присутніх.

0.jpg
1.jpg
4.jpg
12.jpg
5.jpg
8.jpg
10.jpg
7.jpg
15.jpg

ТЕОРЕТИКО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР ДЛЯ АСИСТЕНТІВ ВЧИТЕЛІВ ТА АСИСТЕНТІВ ВИХОВАТЕЛІВ ЗАКЛАДІВ ЗЗСО ТА ЗДО

   15 березня на базі комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Ярмолинецької районної ради Хмельницької області було проведено круглий стіл для практичних психологів закладів загальної середньої та дошкільної освіти району на тему: "Роль психологічної служби для успішної соціалізації дітей з особливими освітніми потребами", мета якого – розширення знань про умови успішної соціалізації дітей з ООП, їх психолого-педагогічний супровід. Під час заходу було розкрито питання алгоритму роботи з дітьми з ООП, про розвиток особистості дитини з порушенням мовлення та опорно-рухового апарату.
         В ході виконання інтерактивної вправи: «Спільний проект» психологи ділились досвідом роботи з даною категорією дітей. 
     Захід пройшов в атмосфері співпраці та довіри. Учасники жваво обговорювали гострі питання та шляхи вирішення, які виникають під час соціалізації дітей з особливими освітніми потребами.

51760169_635689236887319_844857296329218
51523819_635689346887308_542275522751627
51584500_635689310220645_512445810944770
51826019_635689230220653_504408299341348
51978504_635689393553970_315200553278976
51593472_635689273553982_972675230570905
51591256_635689176887325_361342716661779
51559111_635689170220659_630528460498717
50445796_635689306887312_752557511976314

СВЯТКОВИЙ ЗАХІД "ВІДКРИЙМО СЕРЦЯ ДЛЯ ДОБРА"

     

   03 грудня 2018 року, коли вся світова спільнота відзначає міжнародний день милосердя та турботи в інклюзивно-ресурсному центрі пройшов, за ініціативи голови районної ради, Копицяка Л.Ф, захід «Відкриймо серця для добра». До центру завітали: голова Ярмолинецької районної ради, Копицяк Л. Ф., голова Ярмолинецької державної адміністрації, Шутяк А.В., керівний склад районної ради та районної державної адміністрації, депутати районної ради, благодійники, директори ЗЗСО, де організоване інклюзивне навчання, батьки та діти, які отримують психолого-педагогічні, корекційно-розвиткові послуги в ІРЦ.
 Колектив інклюзивно-ресурсного центру презентував роботу установи, висвітлили мету створення центру та основні завдання. Працівниками ІРЦ відбулося представлення оновлених кабінетів та матеріальної бази, яку закуплено за бюджетні кошти та кошти місцевих меценатів, залученню яких посприяв особисто Копицяк Л.Ф.
 Голова Ярмолинецької районної державної адміністрації , Шутяк А.В. презентував для ІРЦ наочно-роздатковий матеріал.

     Діти, які відвідують ІРЦ, підготували вірші-подяки, таночок та вручили сердечка доброти усім присутнім. Бурними оплесками глядачі дякували за чудові виступи. По завершенні заходу дітки отримали солодощі від районної ради.

  Матеріально-технічна база ІРЦ завдяки благодійникам поповнилася обладнанням для зали ЛФК, різноманітними дидактичними матеріалами, сюжетно-рольовими іграми. 

     Дуже приємно що в наш нелегкий час в районі є люди, які завжди готові прийти на допомогу. Роблять це доброзичливо, безкорисливо та від усього серця. Адміністрація, педагогічний та батьківський колектив нашого ІРЦ висловлюють подяку за співпрацю та надану благодійну допомогу у зміцненні матеріально-технічної бази:
- Підприємцям Хомин Людмилі Вікторівні та Михайлу Васильовичу (сухий басейн);
- ГО «За конкретні справи» (шафи для іграшок, парти трансформери);
- Керівнику ПП «ГВМ АГРО» Габаю Василю Михайловичу(шведська стінка);
- Керівнику ПП «АГРАРНА КОМПАНІЯ 2004» Лабазюку Петру Петровичу(килимки та сенсорні доріжки);
- Макусі Івану Васильовичу та Ткачуку Руслану Миколайовичу (конструктор «Острівець»)- ВВТ-ГРЕЙН;
- Директору сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «ХОРОСТ-ПЛЮС», Козаку Анатолію Сергійовичу (ковролін);
- Керівнику товариства з додатковою відповідальністю «Хмельницький завод будівельних матеріалів», Кривдику Олексію Івановичу (реабілітаційні брусся, мати, модульний набір «Спритність», гімнастичні палиці , обручі);
- Директору комунального підприємства «Теплокомуненерго» Ярмолинецької районної ради Хмельницької області, Сиваку Володимиру Володимировичу(масажний килимок, куб «Шнурівка»);
- Підприємцю Хомину Юрію Васильовичу(офісні меблі);
- Директору Ярмолинецького спеціалізованого лісового підприємства «АГРОЛІС», Огороднику Миколі Антоновичу(масажний стіл);
- Директору державного підприємства «Ярмолинецьке лісове господарство», Кирилюку Івану Івановичу(реабілітаційний педальний тренажер для ніг та рук, велотренажер);
Також слова щирої вдячності за розуміння, підтримку та співпрацю, висловлюємо:
- голові Ярмолинецької районної ради, Копицяку Лаврентію Францовичу;
- голові Ярмолинецької районної державної адміністрації, Шутяку Андрію Васильовичу;
- директору Солобковецького навчально-реабілітаційного центру Хмельницької обласної ради, Гаман Аллі Миколаївни;
- заступнику начальника – начальнику бюджетного відділу управління фінансів Ярмолинецької районної державної адміністрації, Гусак Олені Миколаївні;
- начальнику відділу з питань соціально-економічного культурного розвитку територій та здійснення економічних реформ приватизації та спільної власності територіальних громад Ярмолинецького району, Живило Аллі Василівні;
- начальнику відділу освіти, молоді та спорту, Хоптовій Валентині Миколаївні.
За допомогу у підготовці і проведенні заходу також висловлюємо слова щирої вдячності Ярмолинецькому районному будинку дитячої та юнацької творчості та центру культури та дозвілля Ярмолинецької районної ради Хмельницької області.

    Саме завдяки цій людській здатності-безкорисливо прийти на допомогу іншим- у світі не зникає добро.

47371632_596341600822083_477621580024145
47312592_596341664155410_416409890805147
47384285_596341604155416_456400998306624
47396852_596341714155405_324586234071272
54.jpg
53.jpg
52.jpg
44.jpg
50.jpg
47.jpg

ЗАХОДИ ДО ДНЯ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ
У ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ

43.jpg
42.jpg

Щороку 3 грудня українське суспільство разом з усією світовою спільнотою відзначає Міжнародний день осіб з інвалідністю, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Відзначення цієї дати спрямоване на посилення уваги до проблем людей з інвалідністю, захисту їх гідності, прав і благополуччя. Цей день є нагадуванням людству про його обов`язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства.

Міжнародний день людей із інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя.

Відзначаючи Міжнародний день людей з інвалідністю, прогресивне людство засвідчує цим, що особи з інвалідністю потребують особливої уваги. Для них мають бути створені такі умови, які дають змогу відчувати себе рівними серед рівних. Адже саме ставлення до них визначає ступінь цивілізованості суспільства. Захищаючи гідність таких особливих людей, ми захищаємо своє людське обличчя.

Саме тому ми запускаємо Флешмоб до Міжнародного дня осіб з інвалідністю «Поділись теплом душі».

ФЛЕШМОБ "ПОДІЛИСЬ ТЕПЛОМ ДУШІ"

60.jpg
59.jpg
56.jpg
55.jpg
54.jpg
57.jpg

3 грудня світова спільнота відзначає Міжнародний день осіб з інвалідністю, день-покликаний відзначати незламність духу і віри у людей, які щодня мають вирішувати численні проблеми, аби зробити своє життя повноцінним. Саме в цей день Інклюзивно-ресурсний центр Ярмолинецької селищної ради має можливість відзначати 3 річницю з дня відкриття в новому комфортному приміщенні, яке передане установі рішенням сесії Ярмолинецької селищної ради 16 листопада 2021 року.

Батьки, діти та колектив інклюзивно-ресурсного центру висловлюють слова щирої подяки селищному голові Шутяку А.В., його заступникам Березовському І.І., Головку Д.А., депутатському корпусу та усім причетним за допомогу, підтримку та розуміння потреб особливих дітей.

В наш нелегкий час важливо знати, що у вирішенні щоденних проблем ми не одні, що є люди, які завжди готові прийти на допомогу іншим. Роблять це безкорисливо, доброзичливо та від щирого серця.

ВИСЛОВЛЮВАННЯ ПОДЯКИ

2ef7a0665b6ab2f39488ab9516e058e1.jpg

Сьогодні, 9 грудня, колектив ІРЦ Ярмолинецької селищної ради вітає з днем народження, фахівця (консультанта) ІРЦ, Гевал Інгу Валентинівну!

Нехай кожен Ваш день буде сповнений радістю, посмішками та чудовими емоціями! Зичимо гарного настрою, натхнення, наснаги, творчих злетів, потужних звершень, добробуту, оптимізму і миру! Нехай множаться й збуваються Ваші мрії та бажання! Нехай кожен день буде значущим, яскравим й результативним!

Бажаємо Вам лише добрих подій,

Ясного сонця, здійснення мрій,

Друзів чудових, кохання міцного,

Більше веселого, менше сумного,

Різних приємностей, класних відпусток,

Щоб в гаманці у Вас не було пусто.

Те, що задумали, хай все вдається,

Та добра доля до Вас посміхнеться!

ПРИВІТАННЯ З НАГОДИ ДНЯ НАРОДЖЕННЯ

66.jpg
65.jpg
71.jpg
67.jpg
69.jpg
68.jpg

30 листопада ІРЦ Ярмолинецької селищної ради було оголошено БЛАГОДІЙНУ АКЦІЮ "Душу зцілює добро". Щиро дякуємо усім небайдужим хто долучився до акції. Особливу подяку висловлюємо працівникам та вихованцям Ярмолинецького центру розвитку дитини котрі передали багато подарунків для діток.

Колектив ІРЦ щиро дякує усім за дитячу радість. Вітаємо усіх з прийдешніми святами. Нехай свята принесуть у ваші оселі радість і любов, віру і надію, щастя і здоров'я, втіху від дітей та друзів. Нехай Новий рік буде щедрим на сповнені мрії. Щасливого Нового року та веселого Різдва!

ФОТОЗВІТ БЛАГОДІЙНОЇ АКЦІЇ

63.jpg
62.jpg
61.jpg
64.jpg
70.jpg

21 грудня 2021 року фахівці (консультанти) комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області провели онлайн засідання круглого столу: «Впровадження здоров'язберігаючих технологій в інклюзивному просторі».

Працівники закладів освіти мали змогу ознайомитись із визначенням та видами здоров’язберігаючих технологій, практичним використанням динамічних пауз та енергізаторів, різновидами арттерапії: кольоротерапії, лялькотерапії та казкотерапії.

УЧАСТЬ У КРУГЛОМУ СТОЛІ

3 грудня відзначається Міжнародний день осіб з інвалідністю. Про людей з особливими освітніми потребами потрібно говорити з раннього віку. Саме тому фахівець (консультант) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради, Базюк О. Б. з допомогою вихователів Ярмолинецького ЦРД спільно провели інтерактивне заняття "Усі ми різні, не кращі, не гірші, а просто різні".

39.jpg
38.jpg
37.jpg
41.jpg
40.jpg

В рамках інформаційно-просвітницької роботи до Міжнародного дня осіб з інвалідністю 2 грудня фахівець (консультант) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради, Сидорчук С. П., взяла участь у тематичних виховних заходах освітніх закладів:

  • виховна година «Дивіться на нас як на рівних»,

  • година спілкування «Ми всі різні, але всі рівні»

Привернула увагу до толерантного сприймання різності і розуміння рівності усіх людей, наголосила на значимості кожного у нашому суспільстві.

19.jpg
20.jpg
24.jpg
23.jpg
22.jpg

1 грудня до Міжнародного дня осіб з інвалідністю фахівці (консультанти) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради, Войт Н. І., Гевал І. В., та Стасюк А. С. провели в закладах освіти заходи з метою привернення уваги суспільства до проблем осіб з інвалідністю, а саме: заняття із елементами тренінгу «Бачити серцем», «Всі ми різні, але - рівні», години спілкування «Друзі з особливими потребами».

16.jpg
18.jpg
17.jpg
21.jpg

З допомогою учнів Ярмолинецького ЗЗСО №1 було проведено опитування серед здобувачів освіти та педпрацівників щодо обізнаності про осіб з особливими освітніми потребами та інвалідністю. З'ясувалось, що не усі володіють інформацією про дану категорію осіб. Саме тому до Міжнародного дня осіб з інвалідністю, з метою підвищення обізнаності та привернення уваги суспільства до проблем осіб з інвалідністю фахівцями (консультантами) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради проводяться консультації, тематичні бесіди, заняття з елементами тренінгу, інтерактивні заняття, години спілкування, акції та інші заходи.

ОПИТУВАННЯ УЧНІВ ЗЗСО

36.jpg

30 листопада 2021 року працівниками ІРЦ Ярмолинецької селищної ради проведено акцію в підтримку осіб з інвалідністю «Долоньки щирих побажань» до якої долучились жителі громади.

АКЦІЯ В ПІДТРИМКУ
ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ

35.jpg
34.jpg
33.jpg
31.jpg
28.jpg
27.jpg
29.jpg
32.jpg
26.jpg
25.jpg
15.jpg

Комунальна установа "Інклюзивно-ресурсний центр"

Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області

організовує з 01.12 по 20.12.2021 року

БЛАГОДІЙНУ АКЦІЮ "ДУШУ ЗЦІЛЮЄ ДОБРО"

по збору іграшок, книг, розвивальних матеріалів для дітей

з особливими освітніми потребами.

Всіх бажаючих долучитися до акції звертатись до ІРЦ Ярмолинецької селищної ради, що знаходиться за адресою:

смт. Ярмолинці, вул. Центральна, 14 (приміщення колишньої селищної ради).

ФОТОЗВІТ ПРО ЗІБРАНІ МАТЕРІАЛИ ОПУБЛІКУЄМО

ПО ЗАКІНЧЕННЮ АКЦІЇ.

БЛАГОДІЙНА АКЦІЯ

 ОНЛАЙН СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ

8.jpg
9.jpg
11.jpg
10.jpg
14.jpg
13.jpg
12.jpg

26 листопада 2021 року згідно плану роботи був проведений онлайн семінар-практикум «Сучасні технології навчання дітей з особливими освітніми потребами».

Під час теоретичної частини фахівці (консультанти) ІРЦ – Стасюк А.С., Кузь Л.М. та Сидорчук С.П. ознайомили педагогів, вихователів, асистентів вчителів, асистентів вихователів із використанням інформаційно-комунікаційних, здоров’язберігаючих технологій та технології рівневої диференціації.

У практичній частині учасників онлайн семінару фахівці(консультанти) ІРЦ Войт Н.І., Гевал І.В. ознайомили з досвідом використання технології Storytellingу та елементами арт-терапії під час занять.

Також, асистент вчителя, Новосільського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ст., Ткачук Людмила Миколаївна презентувала використання методу ігрових технологій у роботі з дітьми з ООП.

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДИТИНИ

Щорічно Всесвітній день дитини відзначається 20 листопада. У цей день в 1989 році була прийнята "Конвенція про права дитини", яка визначила, що дітям для повноцінного розвитку і щасливого життя необхідно рости в сім'ї, в атмосфері любові, підтримки і взаєморозуміння.

Як зазначено в документі, кожна дитина має право на освіту, право на здоров’я і належну медичну допомогу, право на ім’я та громадянство. Кожна дитина має право зростати у турботливому родинному середовищі та бути захищеною від жорстокого поводження та насильства.

Метою святкування Всесвітнього дня дитини є привернення уваги широкої громадськості, організацій та урядових установ до питань, спрямованим на практичну реалізацію заходів щодо забезпечення благополуччя дітей в усьому світі.

259132536_1361351077654461_8940746527299006871_n.jpg
258860425_1361351067654462_5080240996177324959_n.jpg
4.jpg
3.jpg

19 листопада відбулось засідання батьківської школи

«Особливості статевого виховання дітей з ООП»

Дана тема актуальна на сьогоднішній час оскільки для дітей з особливими освітніми потребами, статеве виховання – це необхідність, яку не варто ігнорувати!

Сестра медична, Гуменюк Надія Володимирівна, ознайомила батьків із поняттям «статевого виховання» та надала цінні рекомендації батькам на дану тему.

 ОНЛАЙН - ЗАСІДАННЯ БАТЬКІВСЬКОЇ ШКОЛИ

Шановні колеги, вчителі-дефектологи! Вітаємо вас з професійним святом, Міжнародним Днем дефектолога.

БАЖАЄМО ВАМ ОПТИМІЗМУ, ПОСМІШОК, ЗАДОВОЛЕННЯ ВІД ВАШОЇ НЕЛЕГКОЇ ПРАЦІ, ЗДОРОВ'Я, ЩАСТЯ!

До поки сонце світить з висоти,

Щебечуть птахи, зацвітають квіти,

Ми Вам життям бажаєм твердо йти,

І днем грядущим від душі радіти!

Хай щастя завжди супроводить Вас,

Людська повага й шана не минають,

А вашу мрію й працю повсякчас

Лиш визнання вінчають!

ПРИВІТАННЯ З ПРОФЕСІЙНИМ СВЯТОМ

258269861_1358632321259670_7384328846211900573_n.jpg
258308754_1358632324593003_8420741534650188642_n.jpg
258760864_1360674984388737_4215162011184873515_n.jpg

16 листопада відзначається Міжнародний день толерантності (терпимості), запроваджений у зв’язку із ухваленням ЮНЕСКО у 1995 році Декларації принципів терпимості, в основу якої закладено положення, проголошені в Загальній декларації прав людини.

Толерантність – це повага до людської індивідуальності, визнання основоположних прав і свобод людини та громадянина, прийняття та правильне розуміння різноманіття культур та форм самовираження.

Принципи рівності та недискримінації закріплені в міжнародному та національному законодавстві, згідно з якими всі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах.

Здатність терпимо і з розумінням ставитись до інакшості оточуючих, це невід'ємна складова сучасного життя та умова органічного співіснування різних людей в одному суспільстві. Адже кожен із нас унікальний.

У цей день як ніколи актуальним є гасло «Усі різні ‒ усі рівні», яке вже давно стало символом толерантності та шанування різноманіття.

ДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ

Вітаємо з професійним святом наших чарівних колег,

Кузь Лесю Миколаївну, Войт Наталію Іванівну та

Сидорчук Світлану Петрівну!

Бажаємо вам міцного здоров’я, успіхів, родинного тепла і простого людського щастя!

Нехай лагідна посмішка сонечка дарує невичерпну енергію, красу і чарівність, життя ваше буде наповнене щастям, добробутом та натхненням, а в оселі панують світло і злагода, в серці – добро і мудрість, в житті – достаток і удача.

Бажаємо нових професійних досягнень і глибокої поваги. Нехай прекрасні почуття зігрівають ваші серця, а доля буде щедро наповнена теплом і любов’ю.

ПРИВІТАННЯ З НАГОДИ ПРОФЕСІЙНИХ СВЯТ

111.jpg

ПРИВІТАННЯ З НАГОДИ ДНЯ НАРОДЖЕННЯ

Сьогодні, 3 листопада, колектив комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Ярмолинецької селищної ради Хмельницької області вітає з днем народження колегу, вчителя-дефектолога,

Войт Наталію Іванівну! 

   Бажаємо Вам міцного здоров'я, позитивного настрою, віри в себе і в успіх!   Нехай множаться можливості, успішно йдуть всі справи й вистачає сил і енергії для нових звершень! Нехай всі бажання неодмінно збуваються, мрії стають досяжними, а поруч з Вами нехай будуть лише щирі та правильні люди.

Бажаємо квітів та мирного неба,

Грошей та здоров'я ще більше, ніж треба.

Хай доля вам щастя багато дає,

Зозуля сто років життя накує.

Хай справдяться мрії, здійсняться дива,

Хай кругом від сміху іде голова,

Достатку – у будні, в свята – подарунків,

Гарних подій, незрадливих стосунків!

26hyh8-576x768.jpg

ТЕМАТИЧНА ОНЛАЙН-ЗУСТРІЧ

Всесвітній день психічного здоров’я відзначається з 1992 року, з ініціативи Всесвітньої федерації психічного здоров’я (World Federation for Mental Health). За даними ВООЗ, близько 450 мільйонів жителів планети страждають психічними захворюваннями, перелік яких зростає з кожним роком. За статистикою  в західних країнах кожна сьома людина є або параноїком / шизофреніком, або схильна до депресій і алкоголізму.

Метою Всесвітнього дня психічного здоров’я є скорочення поширеності депресивних розладів, шизофренії, хвороби Альцгеймера, наркотичної залежності, епілепсії, розумової відсталості, кількості вживання психотропних речовин і самогубств, питання і проблеми допомоги людям, що страждають на психічні розлади, поширення інформації про ефективні методи для профілактики, медичного лікування і запобігання щодо психічних відхилень, соціальної адаптації.

Зростанню захворюваності сприяють інформаційні перевантаження, політичні й економічні катаклізми в країні, а провісниками захворювань є стреси. Сучасне життя само по собі сприяє стресам: зміни в житті політичному, економічному, негаразди на роботі, та й просто поїздка в громадському транспорті призводять до того, що людина зі своїми стресами починає миритися, а так і до депресії недалеко. Стреси стали складовою частиною життя сучасної людини. Люди борються з ними, не замислюючись про те, що потрібно не боротися, а не допускати їх.

Всесвітній день психічного здоров’я  припадає на період пандемії COVID-19, яка різко змінила наше повсякденне життя. Психічне здоров’я має велику цінність, оскільки воно співвідноситься з самою суттю того, що робить нас людьми: тим, як ми взаємодіємо, спілкуємося, вчимося, працюємо і переживаємо страждання і щастя. Гарне психічне здоров’я допомагає людям виявляти нормальну поведінку, яка дозволяє забезпечити безпеку і здоров’я їх самих і навколишніх під час пандемії. Заходи щодо забезпечення доброго психічного здоров’я мають величезне значення для зусиль кожної країни по боротьбі з COVID-19 і подальшого відновлення.

     Для того щоб звести до мінімуму наслідки пандемії для психічного здоров’я, важливо дотримуватися загальних рекомендацій щодо запобігання нервового перенавантаження: спорт і правильнее харчування. Збалансований раціон і помірне фізичне навантаження – запорука міцних судин, нервової системи і сильного імунітету;

  • глибокий сон не менше 7-8 годин. Сон сприяє швидкому відновленню організму, а відповідно, більшої стійкості до стресових ситуацій;

  • хобі, заняття за інтересом. Неодноразово доведено, що заняття улюбленою справою змушує організм виділяти «гормон радості»;

10-zhovtnya-2021.png
images.jpg

УЧАСТЬ У ЗАСІДАННІ КОМАНД СУПРОВОДУ

   В рамках співпраці фахівців ІРЦ Ярмолинецької селищної ради і команд психолого-педагогічного супроводу в закладах освіти територіальної громади 23.09.2021 вчитель-дефектолог Сидорчук С.П. відвідала Москалівський ЗЗСО I-III ступенів.

   Були наданні методичні рекомендації Команді супроводу закладу щодо складання індивідуальної програми розвитку та ефективної роботи з дітьми з ООП, підкреслено значення участі батьків у складанні ІПР дитини.

9.jpg
8.jpg
10.jpg
11.jpg

   Фахівці ІРЦ Ярмолинецької селищної ради продовжують працювати з командами психолого-педагогічного супроводу в закладах освіти територіальної громади. Зокрема вчитель- логопед Кузь Л.М. взяла участь в засіданні Команди психолого-педагогічного супроводу Ярмолинецького центру розвитку дитини; вчитель-дефектолог Войт Н.І. була учасником засідань команд супроводу у Ярмолинецьких ЗЗСО №1 та ЗЗСО №2.

   Фахівцями ІРЦ були надані методичні рекомендації педагогам закладів щодо створення Індивідуальних програм розвитку дітей та організації корекційно-розвиткових занять; наголошено на важливості активної участі батьків у командах супроводу.

4.jpg
6.jpg
7.jpg
5.jpg
2.jpg
0.jpg
3.jpg
2.jpg
2.jpg
3.jpg

ПРИВІТАННЯ З НАГОДИ ДНЯ НАРОДЖЕННЯ

1.png
bottom of page